Piacok: Egyelőre inkább vegyes szerepléssel folytatódott a hét a kereskedés tekintetében, az amerikai főbb indexek kisebb emelkedést mutattak, a DAX viszont 0,2 százalékkal gyengült nap végére. Látni kell, hogy az energia és nyersanyag szektor inkább gyengébben szerepelt, míg a defenzívebb ágazatok teljesítettek felül, ez is inkább a kockázatkerülésről árulkodik. A befektetők főleg ma az esti Nvidia jelentésre várhatnak, ez akár iránymutatást adhat a technológiai szektornak a következő napokra vonatkozóan, de az esti Fed jegyzőkönyvre is érdemes lehet majd figyelni. Komolyabb elmozdulásokat a határidős indexek sem mutatnak egyelőre, így inkább kivárás figyelhető meg a tőzsdéken.

Magyar piac: A magyar részvények kapcsán is az európai hangulat érvényesült, a nagyobb papírok közül viszont a Mol és a Telekom is kisebb emelkedést mutatott fel, előbbi stabilan tartja a 3000 forint feletti szinteket, míg a Telekom 960 forintig kapaszkodott vissza. A Richter viszont nem találja a formát, újabb 1,9 százalékos mínusszal már 9110 forintig süllyedt vissza, dacára a kedvező gyorsjelentésnek.

Magyar kamatdöntés: Nem okozott nagy meglepetést a tegnapi kamatdöntésével az MNB monetáris tanácsa, hiszen a vártnak megfelelő mértékű, 50 bázispontos kamatvágást jelentettek be. Ezzel 7,25 százalékra mérséklődött az irányadó kamat mértéke, ezzel megközelítette a jegybank által júniusra adott 6,75-7 százalékos célszintjét. Virág Barnabás jelezte, hogy továbbra is az árstabilitás elérésére koncentrál a jegybank, emellett a Fed és az EKB kamatpolitikájának alakulását is figyelemmel követik. A gazdaság élénkülés jeleit mutatja, így a második negyedévben emelkedhet a GDP-növekedés (év/év) üteme is. Virág Barnabás nem adott előremutatást, hogy meddig csökkenhet az irányadó kamat mértéke év végére, ez a beérkező adatok fényében változhat, illetve az EKB és a Fed lépései is befolyásolhatják az MNB-t. A Deutsche Bank elemzői egyébként 6 százalékos szint elérését prognosztizálják, ez további 125 bázispontos kamatvágást jelentene az év végéig.

Forint: Stabilitás volt jellemző tegnap a forint árfolyamára, ami végül 385-386 körül mozgott az euróval szemben. Az újabb kamatvágás a piaci várakozásoknak megfelelő volt, technikailag pedig a 200 napos mozgóátlag körül mozog az EURHUF. Látni kell, hogy a korábbi hetek erősödése után így már stabilizálódott az EURHUF, nagyjából a január végi szinteken.

Európai autóeladások: Éves szinten 12 százalékkal nőtt az európai autóértékesítés áprilisban, többek között a Volkswagen, illetve a Renault is meggyőző teljesítményt mutatott, a plug-in és a belsőégésű autók iránti kereslet továbbra is stabilitást jelez. Az elektromos autók terén nem mutatkozik élénkülés, így a gyengébb értékesítési trendek mellett egyre több kedvezményt próbálnak adni az autógyártók, ez pedig további csökkenést eredményezhet a marzsok kapcsán.

EKB: Christine Lagarde EKB elnök elmondása szerint magabiztos abban, hogy az inflációs pályát kontroll alatt tartja a jegybank, az energiaválság és a logisztikai láncokat érintő problémák elmúlásával tartósan csökkenő pályára állt az infláció Európában. Továbbá arról is beszélt a jegybankelnök, hogy a korábban kitűzött 2024-es és 2025-ös célok eléréséhez is közel állnak. A követketkező kamatdöntését június 6-án tartja az EKB, a piaci várakozások alapján már ekkor elkezdheti a kamatok csökkentését a jegybank, Lagarde szavai pedig inkább ezt a szcenáriót erősítették meg most a Reuters szerint, bár a brit inflációs adat ma reggel lassabban csökkenő inflációt mutatott. 

Egyesült Királyság: A vártnál lassabb ütemben mérséklődött az infláció az Egyesült Királyságban, éves alapon 2,3 százalékos drágulás mutatkozott áprilisban, míg a várakozások 2,1 százalékos fogyasztói árindexről szóltak. A maginfláció is magasan ragadt, hiszen a 3,9 százalékos adat jócskán elmarad az elemzők által várt 3,6 százalékos adattól. A globális monetáris lazítási esélyeknek ez így aligha jelent jó hírt a hét közepén.

Nemesfémek: Folytathatja az emelkedő trendjét az arany a Morgan Stanley elemzői szerint, 2760 dollárra várják az arany árát, annak ellenére, hogy már most is sorra dönti meg a történelmi csúcsait a nemesfém. Jelenleg 2400 dollár felett jár, de a gyengébb dollár, a csökkenő hozamkörnyezet, illetve a jegybanki aranyvásárlások is segítik a felfelé vezető útját. Emellett az ezüst is újult erőre kapott, így fontos ellenállásokat tört át a hetekben és már 2013-as szinteken jár az arany kistestvére.

Nvidia: Ma piaczárást követően teszi közzé a gyorsjelentését az Nvidia, amely nemcsak a részvény árfolyamára lehet kihatással, de a piac teljesítményét is befolyásolhatja. A befektetők kiváltképpen figyelnek az Nvidia számainak alakulására, amely az AI térhódításának üteméről is képet adhat, ráadásul a versenytársak teljesítményére is kihathat a gyorsjelentés. Az elemzők szignifikáns javulást prognosztizálnak tavalyhoz képest, a cég 24,7 milliárd dollár körüli bevételt, és 5,6 dolláros EPS-t realizálhatott a negyedév során. Emellett az előrejelzésekre lehet érdemes fókuszálni, hiszen ez adhat iránymutatást a befektetők számára is.

4iG: Döntöttek a részvényesek a tavaly novemberben meghirdetett transzformációs program következő lépéséről, amellyel az Antenna Hungária leválás útján szétválik a csoporttól. A program jelenlegi fázisában az infrastruktúra és a kereskedelmi egységei is leválnak. A leválás napja augusztus 31-e lesz a vállalat tájékoztatása alapján. 

A weboldalon megjelenő tartalmakra az alábbi módon is feliratkozhat a WebTraderen keresztül:
Fiókom->Szolgáltatások->E-mail feliratkozások
Bővebb információ ezen a linken keresztül érhető el.

Tartalom lezárása:2024.05.22 08:31
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.21 08:35
Nvidia, arany, Delta Airlines, Palo Alto