Nemzetközi piac: Csak minimális elmozdulások voltak láthatóak tegnap a főbb amerikai részvényindexek árfolyamaiban, hiszen az inflációs adat is a vártaknak megfelelően alakult. A múlt heti rali tehát megakadni látszik, az utóbbi napokban már inkább oldalazás, vagy éppen kisebb lecsorgás látható az amerikai részvénypiacokon. Európában is csak kisebb mozgások voltak jellemzők a tegnapi kereskedés során, tehát egyelőre folytatódik az európai papírok alulteljesítése, a korábbi csúcsokhoz képest is elmaradnak a fontosabb indexek árfolyamai.
Magyar piac: Nem szerepelt rosszul tegnap a magyar piac, főleg a kereskedés első óráiban mutatott erőt, ezt követően 77 ezer pont felett tudott maradni a BUX. A főbb papírok közül főleg a gyorsjelentő Telekom, és a Mol szerepelt jobban, de az OTP is stabilan 20 ezer forint felett maradt. A tegnapi jelentéssel a blue-chipek közzétették harmadik negyedéves számaikat.
Magyar Telekom: Hozni tudta a várakozásokat a Magyar Telekom a tegnap esti gyorsjelentésével, amely profitsoron ráadásul kellemes meglepetést tartogatott, hiszen 44,5 milliárdos nettó profittal zárta a negyedévet. Emellett bevétel tekintetében közel 14 százalékos bővülés látható továbbra is, amely egyrészt a díjkorrekciónak, másrészt az erős ügyfélbázisnak köszönhető. Marzsok tekintetében ugyan látni némi visszaesést az előző negyedéves eredményekhez képest, de nem szignifikáns a változás mértéke, ráadásul a tavalyi bázishoz képest így is dinamikus növekedést ért el a Telekom.
USA infláció: A várakozásoknak megfelelően alakult az infláció mértéke októberben, az éves árindex így 2,6 százalék volt. Az adat ugyan az áremelkedés gyorsulását jelenti a szeptemberi 2,4 százalékos szinthez képest, de hosszabb távon láthatóan lassul a fogyasztói áremelkedés Amerikában is.
Fed kamatpálya: Látható, hogy a befektetők egyre bizonytalanabbá váltak az utóbbi hetek fejleményei után, hogy a Fed milyen döntéseket hoz a következő időszakban. Trump megválasztásával ugyanis az inflációs félelmek is erősödhetnek valamelyest, ami magasabb kamatokat eredményezhet a jövő évben. Ugyanakkor Jerome Powell Fed-elnök a múlt heti kamatcsökkentés alkalmával is hangsúlyozta, hogy változatlanul adatvezérelt módon hozza meg monetáris döntéseit a Fed. Az eddigi adatok alapján pedig várhatóan decemberben is az irányadó kamatráták további csökkentéséről dönthet a jegybank, viszont a jövő év első felében már nem kizárt, hogy csak összesen további egy kamatvágásra kerül sor.
Forint: Kedvező hír a forintnak, hogy a 410-es szint közelében az EURHUF látszólag stabilizálódott, noha a volatilitás mértéke még nem annyira alacsony. Múlt hét csütörtök után most is látható volt tegnap egy lefordulás erről a szintről, miközben a dollár azért erősödést mutatott az euróval szemben, vagyis a környezet messze volt az ideálistól. Ma reggel egyelőre 408 körül jár az EURHUF, így folytatódik a korrekció.
Dollár: Kitart a dollár markáns erősödése, az EURUSD árfolyama immár 1,06 alá esett vissza, amire több mint egy éve nem volt példa. A dollárerősödés egyébként nem kedvez a nyersanyagok piacának, amit a csökkenő olaj- és aranyárak is jól mutatnak az utóbbi időszakban. Továbbá ha még hónapokig kitartana ez a trend, az az exportorientált amerikai cégek esetében is szignifikáns negatív devizahatással járna.
Deutsche Telekom: A költséghatékonyság javulásának és az erős amerikai és német teljesítményének köszönhetően a Deutsche Telekom javítani tudott a profitabilitásán a harmadik negyedévben is. Az EBITDA AL 11,1 milliárd euróra emelkedett, amely egyrészt éves szinten 6,4 százalékos növekedésnek felel meg, másfelől az elemzői konszenzust is felül tudta ezzel múlni a német társaság. A cég nagy hangsúlyt fektet változatlanul a technológiai fejlesztésekre, a hálózat bővítésére és az ügyfelek kiszolgálására, így Németországban a lemorzsolódási ráta is csökkenni tudott. Ennek hatására némileg emelt is a korábbi előrejelzésein a menedzsment, ráadásul 2 milliárd eurós részvény-visszavásárlási programot is bejelentett a cég jövőre, valamint rekordmértékű osztalékot fizet ki, részvényenként 90 centet, amely 3,2 százalékos osztalékhozamot jelent.
Super Micro: Negatív hírek érkeztek tegnap a Super Micro Computer felől, ugyanis a társaság bejelentése szerint későbbre tolódik harmadik negyedéves eredmények közzététele, amíg új könyvvizsgálót nem találnak. Még korábban volt hír a vállalat kapcsán, hogy az EY könyvvizsgáló megszakította a Super Micro auditálását, kiemelve, hogy nem tudnak megbízni a cég menedzsmentjében a továbbiakban. Amennyiben a Super Micro Computer nem képes időben közzétenni eredményeit, azzal a részvény kivezetését kockáztatja a Nasdaq-ról.
Cisco: Hiába sikerült a főbb sorokat nézve erősen a most lezárult negyedév a Cisco számára, a részvényesek inkább a gyengébb várakozásokra figyeltek. A július végéig tartó üzleti évében 55,3-56,3 milliárd dollár közötti bevétellel számol a cég vezetősége, a megadott sáv közepe viszont elmarad a konszenzus 55,9 milliárdos várakozásától. A piaci szereplők negatívan fogadták a hírt, így a részvény zárás utáni árfolyama 3 százalékos mínuszba került. Egyébként az utóbbi hetekben igen szépen teljesített a Cisco papírja, idén ősszel már 18 százalékot emelkedett, de a megemelkedett várakozásokat már nem sikerült hoznia a cégnek.
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.