Magyar infláció: A várakozásokhoz képest magasabb volt a januári infláció mértéke, az éves fogyasztói árindex így 5,5 százalékra emelkedett, szemben a Portfolio.hu 4,9 százalékos konszenzusához képest. Havi alapon 1,5 százalékos áremelkedés volt látható, az élelmiszerek 1,9 százalékkal drágultak decemberhez képest, míg a szolgáltatások 2,2 százalékkal. 

Nemzetközi piac: Tegnap újult erőre kapott az amerikai piac a pénteki eladási hullámot követően, így a technológiai szektor vezetésével a Nasdaq 100 index 1,2 százalék feletti emelkedést produkált. A határidős indexek azonban némi bizonytalanságot jeleznek előre, a befektetők a holnapi amerikai inflációs adatra várhatnak, emellett Trump esetleges bejelentésére is figyelhetnek a piac szereplői. Európában is inkább iránykereséssel indulhat a mai kereskedés, a Hang Seng indexnél is kisebb mérséklődés mutatkozik az elmúlt napok erős teljesítményét követően.

Vámháború: Miután a hétvégén belengette, tegnap hivatalosan is bejelentette Donald Trump az acél és alumínium importra vonatkozó 25 százalékos vámok bevezetését. A határozat szerint a vámok március 4-től lépnek hatályba, és minden országból származó importra egységesen fognak vonatkozni a jelenlegi tervek szerint. Emellett jelezte az amerikai elnök, hogy akár további termékcsoportokra is bejelenthetnek vámokat a következő napokban. A piacokat is megmozgatta az elnöki bejelentés, az amerikai acélgyártók árfolyamai megugrottak, a US Steel részvénye például több mint 4 százalékot emelkedett. 

Magyar piac: Erősen indult a hét a magyar piacon, a blue chipek az OTP kivételével mind emelkedéssel zárták a hétfői kereskedést. Tehát egyedül az OTP papírja mutatott mínuszt tegnap, de az elmúlt napok nagyobb emelkedését követően nem meglepő a kisebb visszahúzás. A Richter viszont folytatta a kitörést, közel 4 százalékos pluszban zárt a gyógyszergyártó, de a Mol és a Telekom papírja is tudott emelkedni. 

Forint: Stabil erősödő trendet tudott kialakítani a forint az elmúlt időben, így az év eleji 415 körüli szintekről immár 405 alá korrigált vissza az EURHUF árfolyama. Fontosabb támaszszintet a devizapár számára a 200 napos mozgóátlag képezhet, ez a 400 körüli szinteken rajzolódik ki a grafikonon. Az inflációs adatra kisebb erősödéssel reagált a forint, de jelentős mozgás nem mutatkozott. 

Arany: Idén egyelőre minden héten emelkedést tudott mutatni az arany árfolyama, amely tegnap is erőteljes mozgást produkált, így áttörte a 2900 dolláros szintet is, ráadásul 2940 dollár felett is mozgott az árfolyam. Jól teljesít tehát a menekülőeszköznek titulált nemesfém eddig a piacon, könnyedén felülmúlva az S&P 500 indexet egyelőre. 

McDonald’s: Az optimista előrejelzéseknek köszönhetően tudott emelkedéssel reagálni az egyébként nem túl erős gyorsjelentésre a McDonald’s. Ugyan profitsoron hozta a várakozásokat a cég, míg bevételi oldalon már kissé elmaradt az előzetes becslésektől. Egyelőre az amerikai üzletek gyengébb értékesítési számokat produkálnak, a forgalom összességében pozitív volt, azonban a vásárlók költései a vártnál gyengébben alakultak.

UniCredit: Az olasz bank a vártnál jobb eredményeket közölt ma reggel a befektetőivel, emellett megemelte a részvényesi juttatásokat, így a nettó profit 50 százalékát fizethetik ki osztalékként a korábbi 40 százalékos arány helyett. A negyedéves nettó profit mértéke megközelítette a 2 milliárd eurót, míg az elemzők csupán 1,8 milliárdos eredménnyel kalkuláltak. A vezetőség kiemelte, hogy folytatódhat a növekedés, a versenytársakkal szembeni pozíció erősítése, habár a bevételek csökkenhetnek tavalyhoz képest, de ebben az orosz üzletágnak is szerepe van. 

Kering: A tavalyi negyedik negyedévet 4,39 milliárd eurós bevétellel zárta a Kering, ezzel hazva az elemzői konszenzus várakozását, a cég eladásait a Gucci márka gyengélkedése húzta le. Ez éves összehasonlításban 12 százalékos visszaesésnek felel meg, míg a Gucci eladásai 24 százalékos csökkenést mutattak, ami valamivel nagyobb a konszenzus által várt 22 százalékos romlásnál. 

OTP: Bejelentette az OTP, hogy a januárban kihirdetett 60 milliárd forintos részvény-visszavásárlási program limitje a tegnapi napon teljesült. Az OTP még egy 50 milliárd forintos tranzakcióval kezdte meg a programot, a maradék 10 milliárd forintnyi részvényt hagyományos piaci megbízások útján vásárolta vissza a bank. 

Tartalom lezárása:2025.02.11 08:39
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Fókuszban maradhat az arany

K&H Értékpapír | 2025.04.17 15:12
Már 3300 dollár felett jár a nemesfém

Kroger: Kitarthat a lendület?

Varga Dániel | 2025.04.17 14:25
Felülteljesítő a részvény a piacon

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2025.04.17 08:36
Fed, EKB, forint, arany