Nemzetközi piacok: Újabb erős napon van túl az amerikai piac, hiszen mind az S&P 500, mind a Nasdaq 100 index 2 százalék feletti emelkedést produkált, az idén lemaradónak számító techszektor is nagyobb lendületet vett az elmúlt napok során, a legerősebb szektor volt tegnap. Emellett szinte valamennyi szektor erősödést mutatott, az eddig erőt mutató defenzívebb papírok voltak csak gyengébbek, de ez főleg az általános hangulat javulására, és ezzel kapcsolatos rotációra utalhat így, ami a piacra nézve is inkább pozitívum. 

Az Alphabet gyorsjelentése a piacon is némi megnyugvást hozhat, hiszen elsősorban a BigTech jelentésekre várhatnak a befektetők, így a következő hetekben is ezek maradhatnak fókuszban, az esetleges vámbejelentéseken túl. Az európai piacokon is jó volt tegnap a hangulat, a DAX már megközelítette 50 napos mozgóátlagát, ami pedig jó hír a befektetőknek, hogy a határidős indexek is pozitív nyitást jeleznek előre, így akár folytatódhat az emelkedő trend a mai kereskedés során is. 

Magyar piac: Közel jár a csúcsokhoz a BUX index, amely tegnap is mérsékelt pluszban tudott zárni, 91 ezer pont felett. A blue chipek közül egyedül a Mol nem tudott emelkedést produkálni, bár sem a Telekom, sem a Richter nem mutatott érdemi mozgást. Az OTP 0,8 százalékos pluszban zárt, ezzel egyébként a jobb teljesítményt produkáló komponensek között kapott helyet, így újra 26 ezer forint közelében jár már a bankpapír árfolyama. Emellett bejelentette ma reggel az OTP, hogy az MNB-től megkapták az engedélyt egy 150 milliárd forintos részvény-visszavásárlási programra, amely 2025. december 31-éig fut. Ez részvényenként nagyjából 2 százalékos hatásnak feleltethető meg. 

Forint: Erősödés jeleit mutatta tegnap a forint, az euróval szemben már 406 környékére erősödött vissza a magyar deviza. Az EURHUF grafikonján így egyelőre oldalazás figyelhető meg, láthatóan a 410 körüli szintek ellenállást jelentenek a devizapár kapcsán, a forint számára így főleg ez a szint jelenthet védelmet. A nemzetközi piaci hangulat javulása segíthetne még a forint árfolyamának, emellett egyelőre a dollár sem tudott érdemi erősödő trendbe kerülni, ami a régiós devizák számára sem jelent összességében rossz hírt. 

Alphabet: Meglepően erős eredményeket közölt tegnapi jelentésében az Alphabet, EPS soron így 40 százalékos felülteljesítés mutatkozott a piaci konszenzushoz képest. A Google hirdetési bevételeinek növekedési üteme ugyan lassult valamelyest, de a 8,5 százalékos éves bővülés így is magasabb lett a várakozásoknál. A Google Cloud bevételei 28 százalékkal emelkedtek, így összesen 90,2 milliárdos bevételt ért el a társaság. A korábbi 75 milliárdos idei CapEx előrejelzését megerősítette a vezetőség, tehát egyelőre nem látható, hogy az AI beruházásokat negatívan érintené a bizonytalan gazdasági környezet. Emellett az Alphabet bejelentett egy új 70 milliárd dolláros részvény-visszavásárlási programot, így a részvény zárást követően több mint 4 százalékot emelkedett. 

Meta: Bejelentette tegnap a Meta, hogy elbocsátásokat terveznek a cég Reality Labs részlegében. A pontos részleteket egyelőre nem közölte a cég, de az irány láthatóan a Reality Labs operációinak visszavágása, amit a befektetők is értékelhetnek. A részvény 4 százalékot emelkedett tegnap piaczárás után.

Intel: Gyenge előrejelzésekkel érkezett az Intel vezetősége tegnap este, ennek hatására az árfolyam is esésnek indult a zárást követő kereskedési időszakban. A vámok okozta kockázat, a recessziós félelmek erősödése kihívások elé állítja a társaságot, így a második negyedév kapcsán sem túl optimista a menedzsment, várakozások szerint épphogy elkerülheti a veszteséget ebben az időszakban. Kiemelték azonban, hogy jelentős költségcsökkentések lehetnek kilátásban, annak érdekében, hogy a profitabilitást javítani tudják idővel.  

T-Mobile US: Csalódást keltő számokat közölt jelentésében a T-Mobile US, ugyanis a prognosztizáltnál kevesebb új vezetéknélküli előfizetőt szerzett a telekommunikációs cég az első negyedév során. A cég így 495 ezer vezetéknélküli előfizetővel bővült, ami több a versenytárs AT&T-nél, miközben a Verizon még mindig előfizetőcsökkenéssel szembesül, de a befektetők még ennél is magasabb számot vártak volna. A vámok kapcsán jelezte a cég vezérigazgatója, hogy nem látnak érdemi hatást a T-Mobile US működésére nézve. Pénzügyi soron egyébként felülteljesítő volt a cég az első negyedévben, de ennek ellenére több mint 5 százalékot esett a részvény az eredményeket követően. 

American Airlines: Visszavonja éves profitelőrejelzését az American Airlines is, derült ki a társaság tegnap piacnyitás előtt közzétett jelentéséből. Ezzel csatlakozott a többi amerikai légitársasághoz az American is. A légiiparon belül bizonytalan helyzetet eredményeznek az új amerikai vámok és a kormányzati kiadások visszavágása is, ami miatt a lakosság akár visszább vehet a nem létszükséglethez kapcsolódó költekezéseiből. Egyébként az American Airlines korábban 1,7-2,7 dollár közötti EPS-t várt 2025-re. A most lezárult negyedév egyébként sem sikerült túl erősre, ugyan az elemzői várakozásokat tudta a hozni a cég, de a 473 millió dolláros veszteség így is meghaladta az egy évvel ezelőtti 312 milliós veszteséget. Továbbá az American Airlines esetében külön problémát jelentenek a magasabb személyi ráfordítások a tavaly aláírt új munkaszerződések okán. 

Pepsi: Nem fogadták pozitívan a befektetők a Pepsi tegnapi jelentését, az üdítőitalgyártó ugyanis lecsökkentette 2025-ös profitvárakozását. Így idén a tavalyihoz (8,2 dollár) hasonló EPS elérése van kilátásba helyezve, míg korábban még 4-6 százalék körüli növekedést prognosztizáltak. A vezetőség indoklása szerint a fogyasztói hangulat romlása, illetve az amerikai vámok miatt a logisztikai láncokat érintő megakadások potenciálisan emelkedő költségterhet eredményezhetnek. Az első negyedév eredményei egyébként vegyesek lettek, EPS soron alulteljesítő volt a cég, de a bevételek valamelyest erősebben alakultak a piaci várakozásnál. 

Mol: Megszavazták a Mol tegnapi éves közgyűlésén a 275 forintos osztalékjavaslatot, így összesen 220,4 milliárd forintnyi osztalékot fizet ki részvényeseinek a társaság a 2024-es üzleti éve után. A 275 forintos osztalék a tegnapi záróárral számolva 9,4 százalékos osztalékhozamot jelent. Az osztalékkal kapcsolatos pontos részleteket majd később közli a társaság.  

Tartalom lezárása:2025.04.25 08:41
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

További javulás előtt a Siemens?

Mohácsi Mihály | 2025.04.25 13:47
Izgalmas technikai kép mellett stabil fundamentumok

Mutatja az irányt a Newmont

Varga Dániel | Jakub Blaha | 2025.04.24 14:07
Az arany emelkedéséből profitál a cég

OTP: Folytatódhat a növekedés 2025-ben

Mohácsi Mihály | 2025.04.24 11:52
Erős időszak elébe nézhet a bank