Piacok: Erősebben zárult végül az előző hét az amerikai tőzsdéken, így az S&P 500 árfolyama végül az 5300 pontos szint felett tudott maradni. A technológiai és a kommunikációs szektor is erősebben teljesített, így a Nasdaq 100 index 1 százalékos pluszban zárt, ami új rekordmagas záróértéket eredményezett 18800 pont felett. Az utóbbi napokban bizonytalanabb mozgások voltak megfigyelhetőek a piacokon, a befektetők továbbra is a jegybankok várható döntésére utaló jeleket fürkészik, így egy-egy makroadatnak is nagy hatása lehet a piaci mozgásokra. Európában is inkább bizonytalan mozgások jellemezték az előző hetet, bár a volatilitás itt kisebb volt valamelyest. 

A mai napon ünnep miatt zárva tartanak a tőzsdék az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban is, de a többi európai piacon zavartalanul folyik ma is a kereskedés. 

Magyar piac: Pénteken a Mol és az OTP részvényekről leesett az osztalék, ez az utóbbi esetében nem okozott nagy törést a technikai képen, hiszen az osztalék leesését követően emelkedni tudott a papír, míg a Mol nagyjából az osztalékszelvény mértékével megegyező eséssel zárta a kereskedést. A mezőnyből a Richter tudott még kiemelkedni, amely 1,5 százalékos pluszt ért el, de napon belül ennél nagyobb emelkedés is látszott. Segíthette a gyógyszergyártó teljesítményét, hogy a Jefferies elemzője 11700 forintról 12863 forintra emelte a Richterre vonatkozó célárát, ezzel a Bloomberg konszenzusa már 26,6 százalékos felértékelődést vár a részvény kapcsán. A Telekom kissé megfáradt a hét végére, bár az emelkedő trend töretlennek tűnik, így hosszabb távon változatlanul az 1000 forintos szintek elérésére lehet a papír célja. A kisebb papírok közül a Nyomda teljesít még mindig meggyőzően, így péntekre 4000 forintra emelkedett az árfolyama, ráadásul a zárást követő gyorsjelentés sem sikerült rosszul. 

Forint: Nem hagy alább a forint erősödése, sőt, az EURHUF árfolyama ma hajnalban már a 383-as szintet is megközelítette, bár mostanra inkább a 384 körüli szinteken mozog. A forint szempontjából kedvező technikailag, hogy már a 200 napos mozgóátlagtól is sikerült eltávolodnia a devizapár árfolyamának, amire az elmúlt egy-két hétben nem volt képes. A forint erősödése az MNB várható kamatdöntésére is hatással lehet, a jelenlegi várakozások alapján 25 vagy 50 bázispontos kamatvágást eszközölhet majd júniusban a jegybank monetáris tanácsa. A forint kapcsán még fontos mozgatórugó lehet a pénteki Moody’s magyar adósbesorolás, a hitelminősítő jelenleg Baa2 besorolást és stabil kilátást fogalmaz meg a magyar gazdaság kapcsán. 

Nemesfémek: Az arany néhány napos gyengélkedést követően tudott ismét fordulatot bemutatni, így ma reggel is pluszban áll az árfolyam, ezzel újra célba vehetné a 2400-2500 dollár közötti tartományokat. A dollár gyengülése, a kötvényhozamok mérséklődése segíthetne a nemesfém számára, ezzel együtt egyébként az ezüst is hasonló mozgást produkál, amely a 32 dolláros lokális csúcsokról csorgott vissza.

ANY Nyomda: Erősen zárult az első negyedév a Nyomda számára, az előző évhez képest 59 százalékos bevételnövekedést ért el a társaság, ezzel 17,8 milliárd forintra bővült az első negyedév nettó árbevétele. A szegmensek közül a biztonsági termékek, megoldások forgalma nőtt a legnagyobb mértékben, több mint duplázódtak, de a megszemélyesítés ág bevétele is 14 százalékkal növekedett. Az exportbevételek aránya az első negyedév során is növekedést mutatott, így a Nyomda bevételeinek már 59 százaléka külföldi piacokról folyt be. Így az első negyedév végén 1,97 milliárd forintos profit mutatkozott nettó eredmény soron, ami több mint háromszorosa az egy évvel ezelőtti eredménynek, ez pedig a várható osztalék kapcsán is jó hír. 

Heti makroadatok: Több fontos makroadat is érkezik a hét során, Európában elsősorban a májusi inflációs adatokra szegeződhet a befektetők figyelme, de a mai IFO hangulatindex is tartogathat meglepetéseket. Emellett a tengerentúlon közzéteszik az első negyedéves GDP-adatok második olvasatát, amely megmozgathatja a piacokat, hiszen az elemzők az előzetes számokhoz képest alacsonyabb értékeket prognosztizálnak. A fontosabb eseményeket összegyűjtöttük az oldalunkon.

A weboldalon megjelenő tartalmakra az alábbi módon is feliratkozhat a WebTraderen keresztül:
Fiókom->Szolgáltatások->E-mail feliratkozások
Bővebb információ ezen a linken keresztül érhető el.

Tartalom lezárása:2024.05.27 08:28
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.22 08:38
Dollár, forint, arany, Alphabet

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.21 08:35
Nvidia, arany, Delta Airlines, Palo Alto