Nemzetközi piac: Hatalmas emelkedést produkáltak tegnap az amerikai indexek, az S&P 500 több mint 9 százalékkal emelkedett, míg a Nasdaq 100 index ennél is erőteljesebb javulást produkált, 12 százalékkal került magasabb szintekre. Ekkorra mértékű mozgás ritkán mutatkozik index szinten, minden szektor pluszban zárt, ezen belül is a technológiai, illetve a ciklikus fogyasztási javak szektora emelkedett ki. A kedvező hangulat az európai piacra is átragadhat, hiszen a határidős indexek jelentős pluszokban állnak, így az elmúlt napok esésének egy jelentős részét dolgozhatják le. A nagyot javuló hangulat mögött Donald Trump tegnap esti bejelentése állt, miszerint 90 napos szünetet rendel el a vámok tekintetében azokkal az országokkal szemben, akik nem vezettek be ellenlépéseket az Egyesült Államokkal szemben. Így a sorból a kínai piac kimaradt, ráadásul meg is emelte a Kínára vonatkozó vám mértékét az elnök 125 százalékra. Ma a piaci szereplők a vámok körüli hírek mellett még az amerikai inflációs számokat várhatják magyar idő szerint kora délután.

Magyar piac: A javuló piaci hangulat ma a magyar részvényeknek is segítséget nyújthat, így a kedvező környezetben akár ledolgozhatják a tegnapi gyengébb teljesítményt a részvények. Az OTP így 23 ezer forint alá süllyedt vissza, míg a Telekom 1500 forint alatt zárta a napot, de a BUX indexen belül sem lehetett látni nagy erőt a kisebb papírok között sem.

Forint: Markáns erősödést mutatott a forint árfolyama tegnap, a nemzetközi piacokon kialakult hirtelen optimizmus a hazai deviza árfolyamára pozitív hatással volt, így az EURHUF eltávolodott a 409-410-es szintek közeléből. A ma reggeli órákban ugyan látható némi visszakorrigálás, de így is 404-405 közelében mozog a devizapár. A napi grafikonon immár a mozgóátlagokat érdemes figyelni, egyelőre az 50 és a 200 napos mozgóátlag felett jár az az EURHUF árfolyama.

Arany: Tovább folytatódik az arany szárnyalása is, közel jár ismét a csúcsokhoz a nemesfém, jelenleg is 3100 dollár felett helyezkedik el az arany árfolyama. A bizonytalan gazdasági környezetben változatlanul az arany irányába tolódhatnak a befektetők, ráadásul a jegybanki vásárlások is segítik az árfolyam emelkedését. A dollár továbbra sem mutat érdemi erőt, ez pedig segíti az arany helyzetét, miközben a kötvényhozamok emelkedése is lassulni látszik.

Kína: Egyelőre nem tud kijönni a deflációs környezetből a kínai gazdaság, így márciusban is 0,1 százalékos csökkenés volt látható az éves fogyasztói árindex tekintetében. Ezzel együtt a termelői árindex is folytatta visszaesését, márciusban 2,9 százalékos csökkenés volt megfigyelhető az egy évvel korábbi bázisszinthez képest. A kínai gazdaság számára az Amerikával folytatott vámháború sem segít, azonban folyamatos gazdasági stimulusok által próbálnák meg felpörgetni a fogyasztást.  

Walmart: Optimista hangnemet ütött meg a Walmart vezetősége egy tegnap tartott befektetői rendezvényen, jelezve, hogy tartják a korábban kitűzött évi bevétel-előrejelzést az esetleges vámok ellenére is. A menedzsment meglátása szerint a nettó árbevétel idén 3-4 százalékkal növekedhet, miközben a Walmart az újonnan kialakult helyzetben akár további piaci részesedést szerezhet. Azt ugyan jelezte a társaság, hogy rövid távon a profitabilitás romolhat valamelyest, így az első negyedéves működési profitvárakozását kiszélesítette.

Tartalom lezárása:2025.04.10 08:35
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

JP Morgan: Rekord kereskedési bevétel mellett borús kilátások

Recessziós félelmek árnyékolják be a JP Morgan jó eredményeit

Mikor jöhet megnyugvás a tőkepiacokra?

K&H Értékpapír | 2025.04.11 09:15
Portfolio Checklist, április 10-i adás