Nemzetközi piac: Vegyes hangulatban indult a kereskedés augusztus közepe felé haladva, a piaci hangulat viszont csökkenő volatilitás mellett alakul, ami jó hír alapvetően. Az amerikai indexek alig mutattak elmozdulást, miközben a DAX nagyon enyhe pluszt mutatott. Technikailag kedvező a 200 napos mozgóátlagról való felpattanás, továbbá a szektorok között a chipgyártók relatíve erőt mutattak, az Nvidia például 4 százalékos pluszban zárta a napot, ez is inkább a javuló hangulatról és a csökkenő kockázatkerülésről árulkodik. Ma reggel a japán tőzsde szintén nagyobb emelkedést mutat az elmúlt hetek visszaesése után, amely szintén segítheti az optimista hangulatot. Az európai határidős indexek enyhe plusz mutatnak a reggeli órákban.
Magyar piac: A nemzetközi piachoz hasonlóan a magyar tőzsdén sem került sor nagy táncra, a BUX végül 0,45 százalékot gyengült, de még mindig bőven 70 ezer pont felett jár, az idei teljesítmény pedig a 20 százalékot közelíti. Ezúttal az OTP mutatott be érdemi korrekciót, láthatóan nem tud megragadni a 18 ezer forint feletti szinteken. Közben az ANY 11 százalékkal ugrott meg tegnap, ezzel korábbi csúcsait is áttörte a papír, ahol a befektetők a csütörtöki jelentésre is várhatnak.
Forint: Jól szerepelt tegnap a forint, aminek köszönhetően 393 alatt is járt az EURHUF árfolyama, ami augusztusi mélypontot jelent. A piaci hangulat sem kedvezőtlen, a forint szempontjából pedig egyelőre látható, hogy 398 körül erős ellenállás mutatkozik, így tartósabb gyengülést nem láthatunk a forintnál. Ma reggel már újból 394 felett tartózkodik a devizapár, tehát az 50 napos mozgóátlagot nem sikerült tartósan letörni.
OPEC: Csökkentette az OPEC a globális olajkeresletre vonatkozó előrejelzését. A Bloomberg információi alapján a tagországok pedig a következő ülésen majd egy esetleges kitermelés növelésről dönthetnek. Az olajárak a mai napon kisebb mínuszt mutatnak, zsinórban négy napnyi emelkedést követően. A WTI így 80 dollár alatt maradt egyelőre, míg a Brent esetében a mozgóátlagok áttörése várat még magára.
Nemesfémek: Megindult az utóbbi napokban az arany árfolyama, ezzel már 2480 dolláros szintet közelíti, amit egyelőre viszont nem sikerült áttörnie az idei évben. Az arany láthatóan jól tartotta magát a magasabb piaci volatilitás alatt is, így csúcsközelben tudott maradni a nemesfém. Az ezüst ezzel szemben gyengébben szerepelt az elmúlt hetek során. A május végi lokális csúcsokhoz képest már több mint 13 százalékot gyengült az árfolyam, ezzel már a 200 napos mozgóátlag közelébe süllyedt vissza.
Barrick Gold: A vártnál erősebb eredményeket közölt tegnapi gyorsjelentésében a Barrick Gold, így a részvény végül 9 százalékos pluszban zárta a kereskedést. Segítette a társaság eredményességét, hogy az arany és a réz árak is emelkedtek év/év alapon, előbbinél 19, míg utóbbi esetében 22 százalékkal magasabb árakat realizáltak átlagosan tavalyhoz képest. A bevételek így 3,17 milliárd dollárra rúgtak, amihez 32 centes EPS párosult, mindkét soron hozva a várakozásokat.
Makroadatok: Több fontos makroadat is érkezik ma Európából, a német Zew index augusztusi értékeire figyelhetnek a befektetők, ami az üzleti kilátásokról adhat pontosabb képet. Emellett jön a második negyedéves GDP-adat is, itt a konszenzus 0,6 százalékos növekedést vár éves alapon, ami továbbra sem nevezhető erős értéknek. Amerikai piacnyitás előtt pedig a termelői árindexre figyelhet a piac, itt havi alapon 0,2 százalékos növekedés jöhet júliusban.
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.