Nemzetközi piac: Tegnap már javulásnak indultak a piacok, így a Nasdaq 100 index 1,6 százalék körüli pluszban zárt, de az S&P 500 is 1 százalékkal került magasabb szintekre. Napon belül egyébként Európában is kapaszkodásnak indultak a piacok, bár pluszokban így sem tudott zárni sem a német, sem a francia tőzsde. A határidős indexek nagy mozgást egyelőre nem mutatnak, a piaci szereplők a holnap esedékes amerikai inflációs adatra is várhatnak.

Magyar piac: Óvatos emelkedéssel zárta a keddet a BUX, ezzel zsinórban már a harmadik napja emelkedik a magyar index. A blue chipek közül az OTP és a Mol részvénye is javítani tudott, utóbbi a bezuhanó olajárak mellett is tartotta magát. A Telekom árfolyama változatlanul az 50 napos mozgóátlag környékén oldalazik, míg a Richter lendülete tegnapra már kifulladt, így nem volt képes új csúcsra emelkedni az árfolyam.

Kína: Ma is folytatódott a kínai részvénypiacok gyengélkedése, a CSI 300 index 4 százalékot esett, bár a hongkongi Hang Seng index esetében már inkább oldalazás volt megfigyelhető. A piaci szereplők a további állami stimulusokra várhatnak, azonban az egyhetes állami ünnepet követően egyelőre még nem érkezett újabb bejelentés. Az optimizmus tehát kezd halványulni a kínai tőzsdéken, bár ezt további gazdaságélénkítő intézkedések hamar megfordíthatják. 

Forint: Erősebb napot zárt tegnap a forint, az EURHUF árfolyama már a 400-as szint alá is visszaesett, de 399-es szintet egyelőre nem tudta tartósan letörni, ma reggel is ennek a környékén mozog a devizapár. Segítheti a régiós devizákat, és így a forintot is, hogy a kockázatvállalói kedv tegnap mintha visszatért volna a globális piacokra, mivel a közel-keleti helyzet sem mutat további eszkalációt egyelőre. Az viszont továbbra is elmondható, hogy a forint szempontjából technikailag nem kedvező a 400 feletti EURHUF, hosszabb távon akár sávváltáshoz is vezethet a devizapár grafikonján.

Olaj: Még mindig nagyobb mozgások jellemzik az olajpiacokat, ahogy a befektetők folyamatosan próbálják értelmezni a közel-keleti eseményeket. Tegnap közel 4,5 százalékot esett a Brent árfolyama, így nem maradt sokáig 80 dollár felett a jegyzés, valamint a 200 hetes mozgóátlagot sem tudta áttörni az árfolyam. Izrael továbbra sem intézett válaszcsapást Iránnal szemben, ami az olajárak konszolidációját hozta magával. 

Taiwan Semiconductor: Felülmúlta a várakozásokat a Taiwan Semiconductor negyedéves bevétele, amely 39 százalékkal emelkedett. Lassulásnak tehát nincs nyoma, az Apple és az Nvidia, valamint a nagy tech cégek fő beszállítója tovább tud növekedni. Az AI chipekre így valószínűsíthetően a vártnál is nagyobb lehet a kereslet, amely más gyártókra nézve is pozitív hír, valamint a TSMC eredményei is azt mutatják, hogy a legnagyobb cégek sem fogják egyelőre vissza az IT beruházásaikat.

Richter: Ma reggel bejelentette a Richter, hogy kereskedelmi megállapodást kötött a Bio-Thera céggel a BAT2206 készítményre vonatkozóan. A szerződés aláírásával a Bio-Thera 8,5 millió dollár kifizetésére jogosult, valamint további, legfeljebb 101,5 millió dollár értékű fejlesztési és kereskedelmi mérföldkő kifizetést kaphat. A részletes bejelentés a BÉT oldalán megtalálható.

Tartalom lezárása:2024.10.09 08:35
Időtartam:N/A
Magyar blue chipek: Nincs nagy erő a magyar piacon
Varga Dániel | 2024.09.30 10:53
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Nem látható egyértelmű irány
Mohácsi Mihály | 2024.09.23 11:42
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Láthatóak a javulás jelei
Varga Dániel | 2024.09.16 11:51
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.