Nemzetközi piac: Javulást mutattak az amerikai piacok tegnap, az előző két kereskedési nap gyenge teljesítményét azonban egyelőre nem sikerült eltüntetni, de tegnap már a VIX index is mérséklődött, így csökkeni látszik a bizonytalanság is. Az energiaszektor és a nyersanyagszektor is némileg javulni tudott, ebben az olajárak mozgása, vagy az arany és ezüst árfolyamának emelkedése is szerepet játszott, emellett pedig a chipgyártók is jobb teljesítményt tettek le az asztalra, habár a hamarosan jelentő Nvidia nem tudott pluszban zárni. Európában a főbb piacokon továbbra sincs nagy erő, így sem a DAX, sem a CAC 40 nem tud új csúcsokra jutni, sőt a francia tőzsdeindex már az augusztusi mélypontjait közelítette az elmúlt időben.
Magyar piac: Az elmúlt időben szárnyal a magyar piac, ez pedig elsősorban az OTP teljesítményének köszönhető, amely erős gyorsjelentést tett közzé másfél hete, ráadásul tegnap nagyobb céláremelés is érkezett a bankra vonatkozóan, így közel 22 000 forintra emelkedett a részvény, 4 százalék körüli pluszban zárt ezzel. A Telekom is szépen menetelt felfelé az elmúlt hetekben, hiszen már az 1200 forintos szintet is áttörte és tegnap is 1,5 százalékos pluszban zárt, de a Mol is próbál kapaszkodni felfelé. A Richternél kisebb gyengélkedés jelei látszódnak, ezzel a 11 000 forintos szintektől is leszakadt némileg.
MNB kamatdöntés: Várhatóan nem változtat az alapkamat mértékén az MNB, már korábban kommunikálták, hogy akár hosszabb ideig maradhat a jelenlegi szinteken a kamat. A kamatdöntést követően sajtótéjékoztatót is tart a jegybank, ahol beszámolnak a döntés hátteréről, illetve a gazdasági folyamatokról. A forint egyébként erősödést produkált tegnap, így az EURHUF 406-ra süllyedt vissza, de azért látható, hogy a 400-as szintek alá nem tud visszatérni egyelőre a devizapár.
Tesla: Ismét nagyobb emelkedésen van túl a Tesla árfolyama, amely több mint 5 százalékos pluszban zárta a kereskedést. A Bloomberg értesülései szerint Donald Trump kormánya az önvezető autókhoz kapcsolódó szabályozás felülvizsgálatát és annak lazítását tervezheti, amely a Tesla számára pozitív hír. A választás óta a Tesla jókora mozgásokat produkál, így a tegnapi mozgás sem túl meglepő, egyelőre a befektetők számára is nehéz lehet beárazni Elon Musk és Donald Trump kapcsolatát.
Google: A Chrome webböngésző eladására kényszeríthetik az amerikai hivatalos szervek a Google-t, az igazságügyi minisztérium szerint ugyanis monopolisztikus helyzetbe hozta magát a cég a böngésző piacon. Még augusztusban mondta ki a bíróság, hogy a Google illegális módon monopóliumot alakított ki, és most ugyanennek a bíró elé terjesztené be az igazságügyi minisztérium a böngésző eladását. Az eljárás egyébként akár a Trump-kormányzat alatt is folytatódhat, hiszen még Trump előző elnöksége alatt kezdődött. A híreket követően az Alphabet árfolyama 1 százalékos mínuszba került a zárás utáni kereskedésben.
Super Micro: Bejelentette tegnap a Super Micro vezetősége, hogy a BDO USA könyvvizsgálóval állapodtak meg a cég auditálásáról. Emellett a cég jelezte, hogy képes lesz benyújtani a még hiányzó éves 10-K és negyedéves 10-Q riportjait a türelmi időszak alatt. A hírekre nagyot emelkedett az árfolyam, tegnap zárás után még további 40 százalékot.
Spirit Airlines: Csődvédelmet kért tegnap a Spirit Airlines, az amerikai fapados légitársaság már évek óta veszteségesen működik, így a kötelezettségeit sem képes időben visszafizetni a cég. A Spirit vezetősége még korábban megegyezett a kötvényeseivel, miszerint átstrukturálásra kerül a cég adósságállománya, ami tervek szerint jövő év első negyedévére be is fejeződhet. A csődvédelem ellenére a cég továbbra is folytatja tevékenységét, a részvény azonban nagy valószínűséggel kivezetésre kerül a NYSE-ről, és a részvények értéktelenné válhatnak a cég elmondása szerint.
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.