Nemzetközi piac: A techszektor felülteljesítése húzta magával az amerikai tőzsdeindexeket, így mérsékelt pluszban tudott zárni mind az S&P 500, mind a Nasdaq 100 index. Ma este egyébként kiemelt figyelmet kaphat az Nvidia gyorsjelentése, amely nemcsak a chipgyártók szektorának teljesítményére lehet kihatással, de a nemzetközi piaci hangulatot is érdemben befolyásolhatja. A napokban a dollárerősödés is enyhült valamelyest, ezzel együtt az amerikai hozamok sem emelkednek már olyan ütemben. A határidős indexek kisebb pluszokat mutatnak, így pozitív nyitásra van kilátás.

Magyar piac: Szinte visszaadta a hétfői emelkedését tegnap a BUX index, hiszen az OTP 3 százalék feletti mínuszban zárt, de a Richter is 1,5 százalékot esett a nap végére. A bankpapír esetében akár profitrealizálás is szerepet játszhatott, de az orosz-ukrán háború körüli negatív hírek is kockázatot jelenthetnek a régiós papíroknak, ahogyan azt például a DAX kapcsán is lehetett látni az európai indexek közül. Így nagyobb forgalom mellett szenvedett el visszaesést az OTP, míg a Telekom és a Mol is inkább stagnálás jeleit mutatta.

MNB kamatdöntés: A vártnak megfelelően nem változtatott az alapkamaton az MNB monetáris tanácsa, így továbbra is 6,5 százalékos szinten hagyta azt a jegybank. Már korábban jelezték a jegybanknál, hogy akár tartósabb ideig érintetlenül hagyhatja az MNB a kamatot. Virág Barnabás alelnök a döntést követő sajtótájékoztató keretein belül jelezte, hogy az infláció leszorítása változatlanul prioritást élvez a jegybank számára, a forint gyengülése, illetve a jövedéki adórendszer felülvizsgálata is emelheti az inflációt jövőre.

Forint: Az MNB kamatdöntés markáns forinterősödést nem váltott ki, sőt napon belül inkább gyengülés jelei mutatkoztak, így ma reggel ismét 408 körül jár már az EURHUF árfolyama. Némileg megakadt azért a forintgyengülés trendje, ebben az EURUSD óvatosabb emelkedése is közrejátszhatott, de az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek akár megmozgathatják még a régiós devizákat. Ezzel együtt az elmúlt napokban némi stabilitást kezdett mutatni az EURHUF, ami a forint kapcsán alapvetően inkább jó hírnek tekinthető most.

Egyesült Királyság: A vártnál magasabb inflációval szembesült az Egyesült Királyság októberben, éves szinten 2,3 százalékkal emelkedtek az árak. Az elemzői konszenzus ettől kicsit alacsonyabb értékre, 2,2 százalékos árindexre számított, az eltérés ugyan nem jelentős, de látni kell, hogy a szeptemberi 1,7 százalékos inflációs adathoz képest már látható emelkedést mutat. 

Gyorsjelentések: Ma az amerikai piacnyitás előtt teszi közzé a friss eredményeit a Target, míg este a Palo Alto, valamint az Nvidia gyorsjelentésére várhatnak a piaci szereplők. Utóbbira igencsak nagy figyelmet fordít a piac, hiszen a Barclays stratégiái kiemelték, hogy Fed kamatdöntésénél is fontosabb esemény lehet a mai gyorsjelentés, akár hevesebb piaci reakciókat is kiválthat. A várakozások magasak, az előrejelzésekre kiemelten figyelhetnek a befektetők, a techszektor holnapi teljesítményére nagy hatással lehet.

Arany: A napokban újból emelkedésnek tudott indulni az arany árfolyama, a 2550 dollár körüli szintekről mutatott fordulatot a nemesfém, és azóta is kitart az emelkedő trend. Tegnap az ukrán-orosz konfliktust övező geopolitikai kockázatok éleződése is hozzájárulhatott az arany emelkedéséhez, így ma reggel már 2630 dollár környékén mozog a nemesfém árfolyama. 

Tartalom lezárása:2024.11.20 08:32
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Diszkonton forog a BNP Paribas

Mohácsi Mihály | 2024.11.20 14:57
Sáv aljáról fordulhat a bankpapír?

Újabb csúcsra ugrott a Walmart

Erősen alakultak az élelmiszer-eladások