Nemzetközi piac: Tovább folytatódott az emelkedés az amerikai piacokon, így új csúcsok elérését láthattuk, miközben Európa is kezd magára találni az év utolsó hónapjára. Tegnap este a dél-koreai államfő váratlan bejelentés során háborús helyzetet hirdetett az országban, habár ennek jelentős hatása nem volt a nemzetközi piacokon, a koreai won mutatott nagyobb volatilitást a hírt követően, de a koreai részvénypiac is nagyobb ütést kapott. A határidős indexek kisebb mínuszban állnak, így Európában megakadhat az emelkedés, a befektetők közben a francia bizalmi szavazásra is figyelnek, míg az amerikai piac befektetői a mai ADP adatra fókuszálhatnak.
Magyar piac: Napon belüli lefordulást produkált a magyar BUX index, a négy blue chip közül egyedüliként a Telekom tudta pluszban zárni a kereskedést, míg a Mol és a Richter 1,2 és 1,8 százalékkal került alacsonyabb szintekre. Az OTP csak mérsékelt csökkenéssel zárt, de napközben 21 600 forint felett is járt az árfolyam, ehhez képest a 21 200 forintos záróár nem tűnik túl erősnek.
Forint: Lassú emelkedés figyelhető meg változatlanul az EURHUF grafikonján, a forint fokozatos gyengülésében a dollárerősödés is szerepet játszik, másfelől a gyengébb hazai makroadatok sem segítik a forint stabilitását. Az EURUSD az 1,05-ös szintek környékén mozog, de szeptember vége óta egy erősebb csökkenő trend bontakozott ki.
Olaj: Kivárás mutatkozhat az olajpiacokon, az OPEC+ ülésére várhatnak a befektetők, ahol a tagok a jövő évi kitermelés mértékéről is dönthetnek, ez pedig a kínálati oldalon jelent kiemelt hatást. Emellett a geopolitikai kockázatok változatlanul fennállnak, valamint az ázsiai piacokra is figyelhetnek a befektetők.
Salesforce: Közel 11 százalékos ugrást hajtott végre a zárást követő kereskedés során a Salesforce, mindez pedig az erősre sikerült gyorsjelentésének tudható be. A negyedév során 8 százalékos éves bevételnövekedést realizált a társaság, míg nettó eredmény kapcsán ettől markánsabb, 25 százalékos bővülésnek lehettek tanúi a befektetők. A következő negyedév kapcsán 9,9-10,1 milliárdos bevétellel, illetve 2,57-2,62 dolláros EPS-sel kalkulál a vezetőség. Pozitívum, hogy a 2025-ös üzleti évre vonatkozólag korábban közölt előrejelzésének alsó határát megemelte a menedzsment, ezzel pedig átlagosan 37,9 milliárdos bevételt várnak, amely némileg jobb az elemzői várakozásoktól.
AT&T: A telekommunikációs cég vezetősége tegnap ismertette hároméves terveit, amit pozitívan fogadtak a piaci szereplők. A menedzsment ugyanis 2027-ben már 18 milliárd dollár feletti szabad cash flow-val számol, továbbá a következő három év során több mint 40 milliárd dollárnyi részvényesi juttatással számolnak. A cég célja, hogy kiterjessze az 5G és üvegszálas szolgáltatásait az Egyesült Államokban, utóbbi kapcsán majdnem megduplázná az elért háztartások számát 2029-re az AT&T, immár 50 millióra bővülve. Emellett az idei profitvárakozását is megemelte a cég, 2,2-2,25 dollár közötti EPS-t várnak idénre, míg az elemzői konszenzus 2,21 dollár volt.
Marvell: A Marvell kedvező eredményeinek hála nagyobb emelkedést produkált a zárás utáni kereskedési szakaszban, továbbra is erős kereslet mutatkozik az AI-kapcsolt termékekhez, ez pedig a cég bevételi számain is pozitív hatásokat eredményez. Egyrészt a lezárt negyedév is a vártnál jobban sikerült, másfelől a 64 centes EPS előrejelzés is jóval meghaladja az 52 centes várakozásokat. Így tovább folytathatja az erős emelkedő trendjét a részvény, amely a 100 dollárt is átlépheti nyitáskor.
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.