Nemzetközi piacok: Iránykereséssel zajlott az előző hét utolsó kereskedési napja is, az amerikai piacokon vegyes mozgásokat láthattunk, míg a DAX például kisebb mínuszt mutatott. A Nasdaq 100 index viszont 0,8 százalékos pluszban zárt, elsősorban a Broadcom és a Tesla kiemelkedő teljesítményének köszönhetően. Szektor szinten tehát a technológiai papírok erősebben teljesítettek, míg a nyersanyagok ismét gyengébben szerepeltek, de a kommunikációs papírok is alulteljesítőek voltak. Ezen a héten a befektetők a jegybanki döntésekre figyelhetnek, holnap az MNB, míg szerdán a Fed tartja idei utolsó kamatdöntő ülését.
Magyar piac: Gyengébben szerepelt pénteken a magyar piac, a BUX végül 0,5 százalékkal gyengült, amivel így is 80 ezer pont felett tudott zárni. A nagyobb papírok mind mínuszban zárták a hetet, de nagyobb visszaesésről azért nem beszélhetünk. Az OTP viszont így 22 ezer forint alatt zárt, míg a Telekom sem tud visszakerülni az 1300 forintos szintek fölé.
Forint: Egyelőre 408-409 körül mozog az EURHUF árfolyama, miután az előző héten érdemi erősödést mutatott a forint. A 414-es szintek közeléből sikerült 408 közelébe eljutnia az árfolyamnak, miközben a dollár erőt mutatott, vagyis ennek ellenére is tudott javítani a forint. Technikailag egyébként az 50 napos mozgóátlag lehet fontos, ami 407 közelében található.
Kötvényhozamok: Nagyobb emelkedésbe kezdtek a hosszú oldali kötvényhozamok az előző héten, a német 10 éves 2,1 környékéről 2,2 százalék fölé emelkedett, de a francia 10 éves hozam is 2,9 százalékról 3 százalék fölé emelkedett vissza. Franciaországban új miniszterelnököt nevezett ki Macron múlt héten, de a francia politikai helyzet továbbra is bizonytalannak tűnik. Nem csak Európában, Amerikában is tovább emelkedő hozamokkal szembesülhettünk, a 10 éves kötvényhozam immár 4,4 százalék közelében mozog.
Kína: Novemberben a vártnál gyengébben alakult a kínai lakosság fogyasztása, a kiskereskedelmi forgalom ugyanis csak 3 százalékkal emelkedett éves alapon, ami elmarad a várt 5 százalékos bővüléstől. Az ipari termelés volumene ugyanakkor a prognosztizált ütemben, 5,4 százalékkal növekedett. Összességében tehát még mindig nem látni nagy fellendülést a belső kínai piacon, a kínai részvényindexek le is fordultak az adatokra reagálva.
Heti makroesemények: Az előttünk álló héten a jegybankok kerülhetnek ismét fókuszba, hiszen az MNB mellett a Fed és a Bank of England is ezen a héten tartja idei utolsó kamatdöntő ülését. Az MNB és a BoE esetében nem számolnak a várakozások további kamatcsökkentéssel, viszont a Fed várhatóan folytathatja monetáris lazítását. A jegybanki döntések mellett európai PMI adatokra számíthatunk ma délelőtt, míg holnap a német IFO és ZEW indexek adhatnak útmutatást a német gazdasági hangulat kapcsán. Szerdán az amerikai kiskereskedelmi és ipari adatokra várhatunk, míg csütörtökön a harmadik negyedéves végleges GDP-adatra figyelhetünk. A fontosabb makroeseményeket összegyűjtöttük oldalunkon.
Heti gyorsjelentések: Még az ünnepek előtti hétre is maradtak céges jelentések, így a héten többek közt a Nike, a FedEx, az Accenture és a Micron gyorsjelentéseit várhatják a befektetők. A héten esedékes fontosabb gyorsjelentéseket összegyűjtöttük az oldalunkon.
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.