Nemzetközi piacok: Tegnap Európa-szerte zárva tartottak a piacok, azonban mától újra nyitnak a tőzsdék, így folytatódhat a kereskedés a megszokott rendben. Kiemelendő, hogy a tengerentúlon már tegnap is kinyitottak a tőzsdék, ráadásul igencsak gyenge napot fogtak ki a befektetők, így a főbb amerikai indexek nagyobb visszaeséseket könyveltek el, a Nasdaq 100 és az S&P 500 index is 2 százalék feletti mínuszban zárt. Donald Trump negatívan nyilatkozott Jerome Powell jegybankelnök kapcsán, kiemelte a közösségi média oldalán, hogy kamatcsökkentéseket várna a Fed-től. A piac negatívan reagált a hírekre, a jegybank függetlenségének esetleges megsértése további bizonytalanságot szülhet, ezt pedig a befektetők sem díjazzák. Az európai határidős indexek sem mutatnak nagy erőt, míg az amerikai indexek egyelőre pluszban járnak, de még távol van a piacok nyitása. 

Devizák: Tovább folytatódik a dollár gyengülő trendje, hiszen az EURUSD árfolyama már 1,15 felett mozog, ezzel már 2021 novemberi szintekre tért vissza a devizapár árfolyama. Időközben a forint gyengülése is megtorpant némileg, így a 410-es szintekről az EURHUF is mérséklődni tudott, jelenleg is 407 körül mozog az árfolyam. Egy gyengébb gazdasági környezet a forint stabilitását is rombolhatja, így pozitívum, hogy megakadt a heteken át mutatott gyengülő tendencia. 

Kötvényhozamok: A hetet újból emelkedéssel indították az amerikai kötvényhozamok, így annak ellenére gyengült jelentősen a dollár, hogy a kamatelőnye nőni tudott az euróval szemben. Egyelőre tehát a részvénypiac mellett nem remekelnek az amerikai kötvénypiacok sem, a befektetők egyre inkább az aranyban, vagy esetleg az európai eszközökben látják a menedéket. Európában a márciusban bejelentett német stimulus hatására megugrottak a kötvényhozamok, de például az elmúlt hetekben lassan visszacsorgott a korábbi, 2,5 százalék alatti szintekre a német 10 éves hozam. 

Arany: Tovább remekel az arany a jelenlegi környezetben, hiszen már a 3500 dollár körüli szinteken mozog, ezzel egyértelműen felülteljesítő a piacokon, hiszen amíg a részvényindexek visszaesést mutattak, addig az arany újabb és újabb csúcsokat tudott elérni. Év eleje óta már 34 százalék feletti plusz mutatkozik, de tavaly év eleje óta már közel 70 százalékos emelkedésen van túl, ezzel könnyedén felülmúlva a főbb részvényindexek teljesítményét. 

Netflix: Előző héten tette közzé legfrissebb gyorsjelentését a Netflix, amely kiemelkedően pozitívra sikerült, és amelyet az áremelések és a sikeres műsorkínálat támogattak. A streamingóriás közel 3 milliárd dolláros nettó nyereséget és 31,7 százalékos működési marzsot ért el 10,5 milliárd dolláros bevétel mellett, jelentősen felülmúlva ezzel az elemzői várakozásokat. A cég vezetősége optimista a jövőt illetően, ugyanis a következő 5 évben a bevétel megduplázása mellett a működési eredmény megtriplázását tűzte ki célul. A Netflix részvénye felülteljesítő az amerikai piacon, év eleje óta több mint 10 százalékos emelkedést mutat. 

Heti gyorsjelentések: Folytatódik a gyorsjelentési szezon az amerikai piacokon, így a héten már a nagyobb techvállalatok jelentései is fókuszba kerülhetnek, többek között az Intel, az Alphabet, az IBM, illetve a Tesla is közzéteszi a friss számait. Ezek a negyedéves riportok akár a piacokat is jobban megmozgathatják, egy-egy pozitív vagy akár negatív hír nagyobb reakciót válthat ki a jelenlegi törékeny piaci környezetben. A fontosabb gyorsjelentéseket összegyűjtöttük az oldalunkon. 

Heti makroadatok: Ezen a héten a PMI-adatokon lehet a hangsúly, Európából és Amerikából is érkeznek beszerzési menedzser indexek. Az új adatok fényében jobb képet kaphatnak a befektetők a vámok okozta gazdasági hatásokról, hiszen már az áprilisi időszakra vonatkozó adatok érkeznek holnap. Ezen kívül fontos lehet még a német IFO hangulati index is, ami csütörtökön várható. A fontosabb makroeseményeket összegyűjtöttük az oldalunkon. 

Tartalom lezárása:2025.04.22 08:39
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Fókuszban maradhat az arany

K&H Értékpapír | 2025.04.17 15:12
Már 3300 dollár felett jár a nemesfém

Kroger: Kitarthat a lendület?

Varga Dániel | 2025.04.17 14:25
Felülteljesítő a részvény a piacon

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2025.04.17 08:36
Fed, EKB, forint, arany