Nemzetközi piacok: Folytatódott az óvatos emelkedés az amerikai piacokon, a nagyobb papírok közül az Apple és az Amazon nyújtott kiemelkedő teljesítményt, utóbbi markáns áttörést hajtott végre, ezzel új történelmi csúcsot jelölt ki a papír. Összességében nagy erő azért nem volt látható a piacokon, az eddig szárnyaló techszektor is némi pihenést tanúsít, így tegnap a ciklikus fogyasztási javak szektora tudott érdemi pluszokat felmutatni. Európában sem túl acélos a hangulat, a befektetők a hétvégi francia választásokra is várhatnak, így a francia CAC 40 index sem tudott egyelőre visszakapaszkodni. A határidős indexek sem jeleznek hatalmas mozgásokat, így inkább iránykereséssel indulhat a mai kereskedés.

Magyar piac: Új csúcsokra került ismét a BUX index, amely sikeresen átlépte a 71 ezer pontos szintet is, elsősorban a Richter magabiztos emelkedésének köszönhető a felülteljesítés, de az OTP is szépen tartja magát a napokban. A Telekom is fordulni tudott tegnap, megtörve az elmúlt időszak gyengülő trendjét, habár nagymértékű ugrásról nem beszélhetünk, de az 1000 forintos szint továbbra is tartja magát. 

Magyar Telekom: A tegnapi napon lezárult a múlt héten kihirdetett részvény-visszavásárlási programja a Telekomnak, amely során összesen 21.200.065 darab részvényt vásárolt a társaság napi kereskedés és fix ügyletek keretében. A tranzakció összege végül 22,3 milliárd forint volt, valamivel elmaradva a kitűzött 24 milliárdos céltól. A részvény-visszavásárlási programot követően a Telekom tulajdonában álló  saját részvények száma 30.036.413 darab. 

USA bankszektor: A Fed éves stressztesztje alapján az amerikai bankok megfelelő teljesítményt nyújtottak, így akár lehetőséget kapnak a részvényesi juttatások növelésére. Ez kedvező lehet a részvények számára, azonban egyes bankoknál pl. Wells Fargo, Goldman Sachs, a stresszteszt nagyobb visszaesést mutatott a minimum tőkekövetelményekben, így ezen bankok részvényei eséssel reagáltak az eredményekre. 

Devizák: Tegnap folytatódott a japán jen gyengülése, így az USDJPY árfolyama a 160-as szintet is átlépte, ezzel lassan 40 éves szintre emelkedett vissza a devizapár árfolyama. Egyébként tegnap a dollár amúgy is erőt tudott mutatni, így nemcsak japán jennel, hanem más devizákkal szemben is erősödés jeleit mutatta, amely a forint számára sem jött jól. Az EURUSD is 1,07 alá nézett be tegnap, míg a forint fokozatos gyengülésnek indult ismét.

Micron: Közel 8 százalékkal esett a Micron részvénye a tegnap zárás után közzétett gyorsjelentés miatt. Bár egyébként a negyedéves számokban sikerült hoznia a várakozásokat a Micronnak, és az előrejelzés sem tartalmazott sok negatívumot, a befektetők negatívan értékelték a jelentést. A következő negyedévben is igazából a várakozásoknak megfelelően alakulhat a Micron eredménye, így a részvény reakciója inkább a profitrealizálásnak tudható be, mintsem a fundamentumok érdemi megváltozására. A gyorsjelentésre adott reakció persze rávilágít arra, hogy a félvezető szektorban a volatilitás továbbra is magas. A Micron részvénye az idei évben 65 százalékkal emelkedett szinte korrekció nélkül, így a várakozások szintjén is nagy optimizmus épülhetett be az árfolyamba. Az elmúlt időszak során a félvezetőszektort továbbra is a szűkös kínálat jellemezte, amelyhez a tajvani földrengés is hozzájárult, amely miatt átmenetileg kapacitáskiesés volt, de az árazás az AI chipeknél magas szinten maradt, amely így hozzájárult a Micron bevételeinek növekedéséhez. 

Blackberry: Felülmúlta az elemzői várakozásokat a Blackberry tegnapi gyorsjelentése, elsősorban a kiberbiztonsági szolgáltatások iránti stabil keresletnek köszönhetően. A jelentést követően a részvény árfolyama több mint 8 százalékot emelkedett. Az utóbbi időszakban több nagyobb amerikai vállalat is hekkertámadás áldozatává vált, köztük a UnitedHealth és a Ticketmaster is, rámutatva, hogy a technológia fejlődésével a kibertámadások is egyre kifinomultabbak. Ez arra késztetheti a cégeket, hogy fenntartsák a magas kibervédelmi költekezésüket, ami az olyan szolgáltatóknak kedvezhet, mint a Blackberry is. 

Amazon: Tegnap bejelentette egy zártkörű eseményen Kínában a társaság, hogy egy diszkont webáruházat szeretnének létrehozni, amellyel felvehetnék a versenyt a Temu-val és a Shein-nel. Így rengeteg márkanélküli terméket árulna 20 dollár alatt az Amazon, és a termékeket közvetlenül Kínából szállítanák az Egyesült Államokba. A kedvező híreknek köszönhetően át tudta törni az eddigi történelmi csúcsot is kijelölő ellenállási szintet, ezzel most először 2 billió dolláros piaci kapitalizációt ért el. Közel 4 százalékos pluszban zárt a részvény, ezzel a piacon is ki tudott emelkedni a papír.

Tartalom lezárása:2024.06.27 08:32
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.