OTP: Erős negyedévet zárt az OTP, a profit meghaladta a 300 milliárd forintot is, így ismét a várakozásokon felül alakult a negyedév. Több leánybanknál is, köztük a bolgár és az üzbég bank, a hitelvolumen bővülés erős volt, illetve Magyarországon is nőtt a volumen. A csökkenő kamatkörnyezet ellenére a marzsok stabilak maradtak, így a bevételek tovább növekedtek. A működési költségek a negyedév során a vártnál jobban alakultak, és a stabil hitelportfólió miatt a kockázati költségek is alacsony szinten maradtak, mindezen hatásoknak köszönhető a magas profit, amely 27 százalék feletti ROE-nak felel meg. 

Mol: Hatalmas meglepetéseket nem okozott a Mol ma éjszaka, pozitívum azonban, hogy a konszenzus várakozásait felülmúlta EBITDA tekintetében, így 847 millió dolláros eredménnyel zárta a negyedévet. Éves alapon jelentős visszaesés látható profitban, bár a csökkenő olajárak és a finomítói marzsok romlása is csökkentette a profittermelés mértékét. Operatív profit és nettó profit kapcsán kissé elmaradt a várakozásoktól a társaság, ráadásul az előzetes várakozásainktól is elmaradt a negyedéves eredményeivel a Mol.

Fed: Nagy meglepetést nem okozott a 25 bázispontos kamatvágásával a Fed, hiszen egy ideje már ezt árazta a piac, így inkább az előrejelzések, a kilátások és az amerikai választás okozta változások izgatják a befektetőket. A tegnapi sajtótájékoztatón Jerome Powell visszafogottan értékelte a kamatdöntést, nem igazán mondott semmi jelentőset a kamatpálya alakulásáról, illetve kiemelte, hogy Trump esetleges kérése ellenére sem mondana le az elnöki pozíciójáról. Jelezte, hogy a semleges kamatszintet egyelőre még nem érték el, de továbbra is óvatosság jellemezheti a jegybanki kamatdöntéseket, így a decemberi ülésről és az esetleges kamatpályáról sem tudott sok mindent elárulni a jegybankelnök. Továbbra is az inflációs célok lebegnek a jegybank előtt, emellett az amerikai munkaerőpiac is strapabírónak tűnik még mindig, így lehet még tér a kamatvágások előtt. A hozamemelkedés egyébként nem befolyásolja a Fed-et, így az adatvezérelt döntések folytatódhatnak a jövőben is.

Nemzetközi piac: Tovább folytatódott az amerikai piac szárnyalása tegnap is, így a Nasdaq 100 index már 21 ezer pont fölé emelkedett, míg az S&P 500 már közel jár a 6 ezer pontos szintekhez. Ugyan a pénzügyi szektor kisebb korrekciót hajtott végre a szerdai szárnyalást követően, de a techszektor és a kommunikációs szektor tovább folytatta az erőteljesebb emelkedését. Tegnap egyébként az európai piacok is pattanni tudtak, így a DAX is 1,7 százalékos pluszban zárt, a piacok láthatóan pozitívan fogadták az előrehozott választások hírét Németországban.

Magyar piac: Nem hagyott alább tegnap sem a magyar piacon tapasztalható markáns emelkedés, az OTP részvénye már a 20 ezer forintos szintet is átlépte egy ponton. Igaz, nem sikerült tartósan átvinni a lélektani szintet az árfolyamnak, de részvény így is csúcsra ugrott a gyorsjelentés előtt. A másik gyorsjelentő cég, a Mol papírja is folytatta a szerdán megkezdett emelkedést, ezzel sikerült több mint 3 hónap eltelte után áttörnie az 50 napos mozgóátlagát. A Magyar Telekom esetében már csak kisebb emelkedésről beszélhettünk, míg a Richter papírja kisebb mínuszba is került.

Forint: Markáns fordulat játszódott le tegnap a forint grafikonján, a magyar deviza hirtelen nagyobb erősödést mutatott, 2023 eleje óta a legnagyobb napi emelkedést érte el. Az EURHUF árfolyama már a 404-es szintet is érintette tegnap, és ma reggel 405 környékén mozog. A forint szempontjából kedvező volt a tegnap már gyengülő dollár is, így egyelőre a 410-es szintek fölött nem tudott tartósan megmaradni az EURHUF devizapár.

Airbnb: Nem sikerült hozni a várt profitot az Airbnb-nek a harmadik negyedévben, habár bevételi oldalon jól teljesített a cég, így 10 százalékos bővülést realizálhatott a bázishoz képest. Zárást követően végül 4,6 százalékos mínuszba került a papír, tehát a befektetők öröme nem lehetett felhőtlen. A cég további bővülést tervez a közeljövőben, egyrészt a core piacon, másrészt a kevésbé telített piacokon is terjeszkedne. Így a növekedés továbbra is kulcspont lehet az Airbnb számára, így összességében a vezetőség optimistának nevezhető a hosszabb távú terveket illetően.

Sony: Jókora növekedést produkált működési eredmény terén a Sony a szeptemberben zárult negyedévben, hiszen éves szinten 69 százalékkal emelkedett a profit mértéke, ráadásul az elemzői konszenzus várakozásait is könnyedén felülmúlta a japán techcég. A gaming szegmens is jól teljesített, továbbá az elemzők a következő évben még erősebb teljesítményt jósolnak, köszönhetően az új generációs Nintendo Switch modellnek, illetve a Grand Theft Auto VI várható megjelenésének.

Tartalom lezárása:2024.11.08 08:27
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.21 08:35
Nvidia, arany, Delta Airlines, Palo Alto