Nemzetközi piac: Folytatódott a lassú emelkedés tegnap az amerikai piacokon, ezzel szemben az európai tőzsdék tegnap megint gyengélkedés jeleit mutatták, a befektetők továbbra is Trump vámpolitikájától tarthatnak, ráadásul egyelőre az európai gazdaság sem mutat nagy erőt. Az év végéhez közeledve láthatjuk, hogy az amerikai piac könnyedén felülteljesítő tudott lenni eddig idén is, így a magasabb értékeltség ellenére is stabil emelkedés mutatkozik a tengerentúlon, ráadásul a Reuters felmérése alapján a részvénystratégák jövőre is a trend folytatását várnák, így átlagosan 6500 pontos célt emeltek ki az S&P 500 index kapcsán.

Holnap ünnepnap miatt zárva tartanak majd az amerikai piacok, míg pénteken csak rövidített ideig lesz kereskedés a piacokon. Európában a megszokott menetrend szerint zajlik a kereskedés a tőzsdéken, azonban a volatilitásban némi visszaesést hozhat az amerikai zárás.

Magyar piac: Először tudott 80 ezer pont felett zárni a BUX index, amely év eleje óta már 32 százalékos plusznál jár, ezzel a főbb európai tőzsdék teljesítményét is felülmúlja, még a forint gyengülése ellenére is. Az OTP 22 ezer forinton tudott zárni tegnap, de a többi blue chip is kisebb emelkedést produkált a kereskedés végére. A Mol 2700 forintos szintek áttörését követően próbálna meg lendületet venni, míg a Telekom az 1200 forintos szintektől távolodik egyre inkább. A Richter egyelőre nem tudott az 50 napos mozgóátlaga fölé visszaemelkedni, így ez jelenthet némi ellenállást a közeljövőben is. December 23-án egyébként újabb szereplővel bővül a BÉT, a Gránit Bank részvényével ugyanis aznap lehet először kereskedni a tőzsdén, amit a Portfolio.hu-n megjelent interjújában is megerősített a bank vezérigazgatója tegnap. A részvényre az előjegyzés egyébként tegnap indult el.

Forint: Nem tud érdemi erősödést produkálni a magyar deviza, így ma reggel is 410 körül mozog az EURHUF árfolyama, amely a 400-as szintek áttörése óta nem tudott visszakorrigálni ezekre a szintekre. Ebben a dollár erősödése sem segít a forintnak, az EURUSD már 1,05 alatt mozog, bár rövidebb időre 1,04 alá is benézett, de a trend egyelőre változatlannak tűnik.

Autóipar: Gyengébben teljesítettek tegnap az autóipari részvények, miután megjelent a hírekben, hogy Donald Trump 25 százalékos vámot vetne ki Mexikóra és Kanadára. Többek között a General Motors vagy a Stellantis is fontosabb üzemekkel rendelkezik Mexikóban és Kanadában, így a vám kivetése nem túl jó hír a társaságok számára. Ráadásul az európai cégek így sem teljesítenek túl fényesen az elmúlt időben, hiszen a gyengélkedő gazdaságok, a magas költségek és a gyengébb kereslet is gondokat okoz a cégek számára. Tegnap egyébként a Stellantis bejelentette, hogy bezárják egy lutoni gyárukat, ami 1100 dolgozót érint. 

Gyógyszergyártók: Az új elhízás elleni készítmények is bekerülhetnek a Medicaid és a Medicover programok által támogatott gyógyszerek közé, a Biden-kormány döntése szerint. Ez azt jelentheti, hogy a havonta akár 1000 dollárba kerülő készítmények ára 95 százalékkal visszaeshet a fogyasztók számára. A hírekre pozitívan reagált az Eli Lilly részvénye, amely Mounjaro elhízás elleni gyógyszere így több emberhez juthat el az Egyesült Államokban. A javaslatnak még több lépcsőn is végig kell mennie, ami azt jelenti, hogy a hatályba lépéshez Trumpnak is jóvá kell hagyni azt.

Tegnap egyébként még a versenytárs Amgen gyógyszergyártó kapcsán érkeztek negatív hírek, ugyanis a gyártó elhízás elleni készítményének szedését a tesztalanyok 11 százaléka felfüggesztette a kísérleti fázis alatt, ami jelentősen magasabb az Eli Lillynél látott aránynál. A részvény árfolyama több mint 10 százalékos mínuszban is járt tegnap, de végül csak 4,8 százalékos mínusszal fejezte be a kereskedést, míg az Eli Lilly papírja 4,5 százalékos pluszban zárt.

Dell: A tegnapi gyorsjelentést követően beesett a Dell árfolyama, zárást követően több mint 11 százalékot esett a részvény. A negyedik negyedévre ugyanis gyengébb várakozást tett közzé a cég vezetősége, 24-25 milliárd dollár közötti bevétellel számolnak, míg a konszenzus 25,6 milliárd körüli eredményt várt volna. A menedzsment jelezte, hogy a vállalati ügyfelek óvatosabban kezelik az IT költségeiket, de a lakossági PC kereslet is gyengébb egyelőre, mint azt várták volna. A most lezárult negyedév egyébként vegyesen alakult, bevételek terén éppen elmaradt a prognózistól a vállalat, de a 2,15 dolláros egy részvényre eső nettó profit már magasabb volt a vártnál. Tegnap egyébként a HP is jelentett, ahol hasonlóan gyenge előrejelzéseket tett közzé a menedzsment, lejjebb küldve az árfolyamot.  

CrowdStrike: A vártnál kissé gyengébb előrejelzéseket tett közzé a CrowdStrike, a hírre pedig a zárást követő kereskedésben nem reagáltak pozitívan a befektetők. A tisztított EPS 84 és 86 cent között alakulhat az üzleti évben, míg az elemzők 87 centes EPS-sel kalkuláltak előzetesen. Még nyáron érte nagyobb ütés a CrowdStrike részvényárfolyamát, amikor a Windows rendszerekben hiba alakult ki, ez pedig nagyobb leállásokat eredményezett, így a befektetők arra várhatnak, hogy a cég jelezze, hogy ez a probléma nem jelent szignifikáns gondokat a pénzügyi eredményekben.

easyJet: Nagyjából hozni tudta a várakozásokat az éves számaival a társaság, azonban némi elmaradás azért látható így is a konszenzus prognózisához képest. 9,31 milliárd fontos bevétellel zárta az évet a társaság, míg a kapacitás terén lenne még hova javulnia a társaságnak, ugyan a 89,7 milliós utasforgalom nem rossz eredmény, de a 89,3 százalékos kapacitáskihasználtság nem a legerősebb. Összességében így is 34 százalékos profitbővülést realizált a vállalat, ezzel 610 millió fontnyi adózás előtti eredményt realizáltak. A kapacitás jövőre 3 százalékkal emelkedhet, emellett részvényenként 12,1 penny osztalékot fizethet ki a cég, amely a tavalyi 4,5 penny osztalékhoz képest jelentős emelést jelent.

Tartalom lezárása:2024.11.27 08:32
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

A Chrome eladására kényszeríthetik a Google-t

Mohácsi Mihály | 2024.11.26 15:17
A fundamentumok viszont erősek továbbra is

9 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.26 08:40
OTP, amerikai gazdaság, arany, ANY Nyomda

Van még sztori az Nvidiában? - VG Podcast

K&H Értékpapír | 2024.11.25 14:03
VG Podcast - November 21-ei felvétel