Nemzetközi piac: Napon belül próbáltak visszakapaszkodni az amerikai tőzsdeindexek, miután Mexikó elnöke jelezte, hogy Donald Trump 30 napig szünetelteti a kivetett vám alól az országot, majd ugyanerről számolt be Justin Trudeau, kanadai elnök az X-en. A vámháborúval kapcsolatos hírek mozgathatják tehát a piacokat, ráadásul a CNBC értesülései szerint Kína is védővámokat vezethet be egyes termékek esetében. A napot összességében gyengüléssel zárták az amerikai piacok, de Európában is hasonló teljesítmény mutatkozott, a határidős indexeknél hatalmas mozgást nem látni, tehát a bizonytalanság még mindig fennmaradhat a tőzsdéken. Emellett ma két kiemelt gyorsjelentésre figyelhetnek a befektetők, mind az AMD, mind az Alphabet zárás után közli a friss eredményeit.

Magyar piac: Nem voltak formában a magyar részvények a gyengébb piaci hangulat közepette, bár a BUX januárban így is jelentős pluszt mutatott. A korrekció ráadásul a Richter és a Telekom részvényét sem érintette, igaz előbbi nem volt túl jó formában az előző hetekben, a Telekom viszont 1400 forint körül jár. Az OTP-Mol párosa ezúttal gyengébben szerepelt, de szélsőséges mozgást azért itt sem lehetett látni. Kisebb célárvágást eszközölt ma a Richter részvényére az RBC Capital elemzője, változatlan vételi ajánlás mellett 12 900 forintról 12 500 forintra módosította 1 éves célárát. 

Devizák: Tegnap valamelyest visszagyengült a dollár a nap végére, de ma reggelre ismét újult erőre kapott, így az EURUSD 1,03 körül mozog. A forint azonban jól tartja magát egyelőre, hiszen a 408 körüli szinteken megrekedt az EURHUF árfolyama, így az 50 napos mozgóátlag fölé sem tud visszakerülni. Az MNB jelezte, hogy a jelenlegi kamatszintet továbbra is fenntarthatják, ez pedig a magyar deviza számára is némi támogatást tud nyújtani.

Olaj: Az olajpiaci lendület hamar kifulladt tegnap, így napon belül csökkenésnek indult mind a WTI, mind a Brent árfolyama. A vámokkal kapcsolatos hírek nagyobb volatilitást eredményeztek az olajpiacokon is, emellett az orosz olajszankciókra fókuszálhatnak a befektetők. Egyébként mind a WTI, mind a Brent az 50 napos mozgóátlagának környékére esett vissza, ezzel év eleji szintekre korrigáltak az olajárak.

Arany: Jól teljesített tegnap az arany a bizonytalan piaci környezetben, hiszen a 2800 dolláros szintek áttörését követően is tovább tudott emelkedni a nemesfém, ezzel év eleje óta felülteljesítő az S&P 500 indexhez képest is. Sorra dönti az új csúcsokat az árfolyam, emellett az ezüst is kezd magára találni, egyre inkább távolodna az 50 napos mozgóátlagtól.

BNP: Hozni tudta a főbb sorokon a várt szinteket a BNP Paribas a tavalyi negyedik negyedévben, a bank kereskedési üzletága kiemelkedően teljesített, így az összbevétel 12,14 milliárd euró volt. De profitsoron is tudta hozni a kívánt szinteket a francia bank, a 2,32 milliárdos nettó profit éppen magasabban alakult a 2,29 milliárdos várakozásnál. A BNP Paribas tőkemegfelelési mutató is javulni tudtak, a CET1 mutató 12,9 százalék volt, ez 0,2 százalékpontos javulás. A stabilabb tőkemegfelelés a részvényesi juttatások kapcsán pozitív hír, a bank az eredmények közzétételét követően bejelentett egy új 1,08 milliárd dolláros részvény-visszavásárlási programot. 

Infineon: Kedvezően fogadták a piacok a ma reggeli Infineon jelentést, miután a chipgyártó erősebb előrejelzéseket tett közzé a vártnál. Az üzleti második negyedévben ugyanis 3,6 milliárd euró körüli bevétellel számol a menedzsment, ami meghaladja a konszenzus 3,42 milliárdos prognózisát. A most lezárult negyedév sem sikeredett gyengére, legalábbis az elemzői várakozásokat tudta hozni a cég. A negyedévet így 3,42 milliárdos árbevétellel, illetve 49 centes EPS-sel zárta, bőven teljesítve a konszenzus által várt 27 cent nettó profitot részvényenként

Palantir: Változatlanul az erős kereslet húzza felfelé a Palantir eredményeit, amely a negyedéves számaival könnyedén felülmúlta a várakozásokat, ráadásul a vártnál is erősebb előrejelzéseket tett közzé. Örömmel fogadták a híreket a befektetők, így a zárást követő kereskedési időszakban 23 százalékos emelkedést tudott produkálni a papír. Az idei évben 3,74-3,76 milliárd dollár körüli bevétellel kalkulál a vezetőség, amely bőven felülmúlná az elemzők által támasztott 3,51 milliárdos előrejelzést.

Tartalom lezárása:2025.02.04 08:40
Időtartam:N/A
Remekelt 2024-ben a Palantir
Cinkotai Norbert | 2024.12.31 11:51
2025-re is kedvező előjelt jelent?
Diszkonton forog a BNP Paribas
Mohácsi Mihály | 2024.11.20 14:57
Sáv aljáról fordulhat a bankpapír?
BNP Paribas: Stabilan teljesít a bank
Grébel Szabolcs | 2024.07.24 14:08
Meggyőző negyedévet zárt a francia bank
Infineon: Erőt gyűjtene a részvény
Varga Dániel | 2024.07.04 13:49
Fontos ellenállások előtt a papír
Érdekes szinteken a BNP Paribas
Cinkotai Norbert | 2024.06.07 11:02
Erős teljesítményt mutatott eddig idén a részvény

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Palantir: 2025 is erősen indult

Újabb csúcsra tört ki a részvény

Infineon: Kellemes meglepetés a chipgyártótól

Varga Dániel | 2025.02.04 13:28
Ugrással reagált a részvény a jelentésre

Magyar blue chipek: A BUX is esik a vámok hírére

Mohácsi Mihály | 2025.02.03 12:02
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus