Nemzetközi piac: A német piacon lefordulás mutatkozott a történelmi csúcsokról, így az idei leggyengébb teljesítményét nyújtotta a DAX, ebben a profitrealizálás, illetve a hétvégi választások előtti óvatosság is szerepet játszhatott. Európa-szerte gyengébb hangulat mutatkozott egyébként, ezzel szemben az amerikai piac tartani tudta magát, ha érdemi emelkedésről nem is beszélhetünk, új csúcsokat sikerült érintenie a főbb indexeknek.
Magyar piac: A keddi záróárhoz képest nem sokat mozdult tegnap a BUX index, habár a komponensek teljesítményei között azért voltak különbségek. A Richter 1,8 százalékos mínuszba került, de a Mol is a gyengébb teljesítményt felmutatók között kapott helyet, míg az OTP mérsékelt pluszban tudott zárni. A befektetők a holnapi Mol jelentésre várhatnak, míg jövő héten a Telekom és a Richter teszi közzé a számait. Az OTP kapcsán még pozitív hír, hogy az Erste elemzője 28 000 forintra emelte a részvényre vonatkozó célárát, ezzel a konszenzus már 25 310 forintra módosult.
Forint: Kisebb fordulat jelei kezdtek el kibontakozni az EURHUF grafikonján, a 200 napos mozgóátlag támaszként üzemelhet, ennek környékéről tudott tegnap ismét emelkedésnek indulni a devizapár. Ebben a dollár erősödése is szerepet játszhat, de összességében jelentős forintgyengülésről nem beszélhetünk. Jelenleg 402-403 körül mozog az EURHUF árfolyama, a 400-as szintek alá egyelőre nem tudott bemenni a devizapár.
Arany: Nem lassít egyelőre az arany árfolyama, amely egyre inkább közelíti a 3000 dolláros szinteket, sorra új csúcsokat érve el ezzel. Jelenleg már a 2950 dolláros szintek közelébe mozdult el a nemesfém árfolyama, 13 százalékot erősödve az év eleje óta. Ezzel együtt az ezüst is hasonló mértékű emelkedésen van túl, habár a korábbi csúcsok egyelőre nagyobb távolságra vannak.
Olaj: Emelkedésnek indultak az olajárak az elmúlt napok során, a befektetők az OPEC döntésére várhatnak, miszerint emelni fogják-e a kitermelés mértékét áprilistól, esetleg elhalasztják a lépést. Emellett egyébként az amerikai készletek tovább nőttek, ez némi akadályt képezhet az olajárak emelkedése előtt. Jelenleg 72 dollár körül mozog a WTI árfolyama, amely az év eleji szinteknek felel meg.
Mercedes-Benz: Ugyan a most lezárult negyedévben felülteljesítőnek számított a Mercedes-Benz a maga 38,46 milliárd eurós bevételével és 2,57 eurós EPS eredményével, azonban a várakozások terén már inkább óvatosabb volt a vezetőség. Az idei évben 6-8 százalék közötti hozammal számol az autószegmensben, ami elmarad a 7,9 százalékos konszenzusos várakozástól. Az autógyártó ugyan jelezte, hogy a költségeket mintegy 10 százalékkal visszavágnák 2027-ig a profitabilitás javítása érdekében, de a részvényesi reakció így is negatív volt, így közel 3 százalékot esett a részvény nyitás előtt.
Palantir: 10 százalékos mínuszba került tegnap este az árfolyam, miután kedvezőtlen híreket tett közzé a vezetőség. Egyrészt a cég vezérigazgatója 10 millió részvényt tervez eladni a következő 6 hónap során, emellett a Washington Post értesülései szerint évente 8 százalékkal vághatja vissza a védelmi kiadások mértékét a Pentagon a következő 5 év során. A napi negatív mozgást követően a zárás utáni időszakban is folytatódott a gyenge teljesítmény, így további 5 százalékos mínuszba került a papír.
Apple: Tegnap bemutatta az Apple a legújabb iPhone készülékét, az iPhone 16e-t. A készülék kezdőára 599 dollár lesz az Egyesült Államokban, ami így a legolcsóbb telefonkészülék lesz az Apple felhozatalában. Az iPhone 16e 6,1 colos érintőképernyővel, egy 48 megapixeles kamerával és a legújabb A18 chippel és AI szoftverrel rendelkezik. A készülék értékesítése február 28-án indul.
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.