OTP: Az OTP Csoport erős eredményekkel zárta a negyedik negyedévet, 249,7 milliárd forint konszolidált adózás utáni eredményt ért el a negyedévben, ami összhangban van a piaci várakozásokkal. A bevételek rekordmagas, 706 milliárd forintos szintet értek el a negyedik negyedévben, ami magasabb a konszenzus várakozásánál. Ez az erős hitelállomány-növekedésnek és a stabil kamatmarzsoknak volt köszönhető elsősorban. Negatívum, hogy az OTP magasabb kockázati költségekről számolt be, de így is sikerült erős profitszámokat elérnie. A várható osztalék 964 forint részvényenként, ez 25 százalékos kifizetési arányt jelent. A menedzsment 2025-re vonatkozóan is optimista, a nettó kamatmarzs várhatóan stabilan magas, 4,28 százalék körüli szinten maradhat, miközben a teljesítő hitelek volumene közel 10 százalékkal nőhet.
Nemzetközi piacok: Nem találja az erőt egyelőre Amerika, a Nasdaq 100 index 2,8 százalékos mínuszban zárt tegnap, de az S&P 500 is 1,8 százalékot gyengült. Láthatóan a vámokkal kapcsolatos bizonytalanságot nem díjazzák a befektetők, ami az amerikai piacok alulteljesítését eredményezi. Európa folytatta felülteljesítését, a DAX így újabb csúcson zárta a tegnapi kereskedést. A határidős indexek alapján a mai nap viszont már kisebb eséssel indulhat Európában, az ázsiai piacok sem mutattak sok erőt. Ma még a munkaerőpiaci adatokra figyelhetnek a befektetők, kora délután érkezik az NFP foglalkoztatottsági és munkanélküliségi adat.
Magyar piac: Jól teljesített a magyar piac tegnap, így új csúcsokat ért el a BUX index, amely a 90 ezer pontos szintet közelíti immár. Az emelkedést tegnap az OTP vezette, amely ma hajnalban a vártnál jobb eredményeket tett közzé, ez pedig kedvező hangulatot teremthet a piacon. A blue chipek közül a Telekom nyújtott gyengébb teljesítményt, de év eleje óta így is nagy emelkedésen van már túl a részvény.
Forint: Ugyan látni lehetett kisebb jeleit a forintgyengülésnek tegnap, de jelentős emelkedés nem mutatkozott az EURHUF grafikonján. Változatlanul a 400-as szintek alatt tudott megragadni a devizapár, amiben a dollárgyengülésének is szerepe lehet, hiszen az EURUSD árfolyama már az 1,08-os szintektől távolodna.
EKB kamatdöntés: Nem okozott nagy meglepetést tegnap az EKB, így a vártnak megfelelően 25 bázispontos kamatvágást hajtottak végre. Lagarde kiemelte, hogy látni az dezinflációs folyamatokat is, azonban idén még a 2 százalékos célszint felett ragadhat az infláció, jövőre 1,9 százalékos, 2027-ben pedig 2 százalékos átlagos inflációt vár az Eurózónában a jegybank. A gazdasági növekedés továbbra is akadozhat, így idén is 1 százalék alatti bővülést vár az EKB, jövőre 1,2, majd 1,3 százalékos növekedésre mutatkozik kilátás. Egyelőre a feldolgozóipar gyengélkedés jeleit mutatja, amely lassítja a gazdasági növekedést, emellett az EKB jelezte, hogy a piaci bizonytalanság a beruházási kedvet is ronthatja.
Európai légitársaságok: A Lufthansa és az Air France-KLM tegnapi jelentései egyértelmű jeleit mutatták az európai légiközlekedés fellendülésének. A negyedik negyedévben a légitársaságok az erős utasszámoknak és az alacsonyabb üzemanyagköltségeknek köszönhetően felülmúlták az elemzői várakozásokat, miután az év korábbi szakaszában mindkét céget megviselték a meredeken emelkedő munkaerő- és karbantartási költségek, így az éves számok nem is sikerültek jól összességében a Lufthansánál sem. Azonban az erős kereslet és a 2025-re vonatkozó optimista előrejelzések hatására a részvényeik évek óta nem látott magasságokba emelkedtek.
Broadcom: Nagyot emelkedett a zárás utáni periódusban a Broadcom árfolyama, miután a vártnál jobb eredményeket és előrejelzéseket közölt a befektetőkkel. Továbbra is erős maradhat az AI iránt kialakult kereslet, amely stabil bevételforráshoz juttatja a céget, így a versenytárs Marvell gyenge gyorsjelentését követően pozitív hír volt a piacok számára a Broadcom felülteljesítése.
Costco: Vegyes eredményeket közölt tegnap este a Costco, amely bevételi oldalon még kellemes meglepetéseket tartogatott, azonban profit oldalon nem tudta már hozni az elemzői várakozásokat. A cég vezérigazgatója jelezte, hogy a vámpolitika miatt egyelőre nehéz lenne jóslásokba bocsátkozni, milyen hatása is lehet az intézkedéseknek, hiszen az amerikai boltokban árult termékek jelentős része import termék, így a kínai, mexikói és kanadai vámok okozhatnak még negatív hatásokat.
jogi nyilatkozat
A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.
A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.