Nemzetközi piac: Mozgalmas napon vannak túl ismét a befektetők, Európában jó hangulatban telt a kereskedés, így a DAX és a CAC 40 is 2,5 százalékos pluszban zárt, azonban ma reggelre ismételten elromlott a hangulat, így nagyobb mínuszok mutatkoznak Európa-szerte. Tegnap bíztak benne a befektetők, hogy valamiféle megállapodásra tudnak jutni a partnerországok az Egyesült Államokra, azonban Donald Trump nem jelentett be enyhítést, ráadásul életbe léptette a Kínára vonatkozó 104 százalékos vámot és a többi országra vonatkozó, az általános 10 százalék feletti vámokat. Emellett a gyógyszerszektor kapcsán további vámokat lengetett be az amerikai elnök. Hiába tudott napközben így érdemi pluszba kerülni az amerikai piac, estére sorra fordultak le az indexek, ráadásul a határidős indexek alapján is folytatódhat a negatív trend. A kínai piac egyébként visszajött a kezdetleges eséséből, a befektetők már beárazhatták a negatív híreket a kínai piac terén, így a Hang Seng is kisebb pluszban tartózkodik jelenleg.

Magyar piac: Tegnap nagy felhúzás mutatkozott a magyar piacon, azonban a mai gyengébb nemzetközi hangulat a magyar piacra is rányomhatja a bélyegét, így ebben a környezetben nehezebb feladattal állhat szemben a BUX index. Az OTP egyébként 23 ezer forint fölé tudott visszaemelkedni, de a többi blue chip is jól teljesített, így összességében 4 százalékos emelkedést ért el a BUX index is.

Forint: Folytatódik a forint gyengülő trendje, a bizonytalan nemzetközi piaci hangulat nem kedvez a régiós devizáknak, így a dollár gyengülése ellenére is újabb, több hónapos csúcsokat jelöl ki az EURHUF. A devizapár ma reggel immár a 409-es szintet is átlépte, amire február eleje óta nem volt példa.

Kötvényhozamok: Markáns fordulat játszódott le a kötvényhozamok mozgásában a héten, így nagyobb emelkedésre került sor. Az amerikai 10 éves hozam 3,9 százalékról 4,4 százalékra emelkedett csupán három nap leforgása alatt, ami a kötvényárfolyamok lefordulását eredményezte. Előző héten még a kötvénypiacok tartani tudták magukat a jegybanki kamatvágási esélyek növekedésével, azonban az általános piaci pánikban már a biztonságosabb eszközöket is eladják a piaci szereplők a likviditás fenntartása érdekében.

Arany: A bizonytalan gazdasági környezetben továbbra is jól tartja magát az arany, amely a 3000 dollár körüli szinteken mozog, ugyan az elmúlt napokban némi visszaesés lejátszódott a 3100 dolláros szintekhez képest, de a piaci felülteljesítés így is szemmel látható. A jegybanki aranyvásárlások is tovább folytatódhatnak, ráadásul a dollár gyengülése is segítséget nyújthat a nemesfém stabilitásának.

Olaj: Több mint négy éve nem látott mélypontra estek vissza az olajárak az aggasztó keresleti kilátások miatt, amelyet az USA és Kína közötti vámháború táplál. Emellett a kínálat sem csökken, mivel az OPEC+ májusban növelni fogja a kitermelt olaj mennyiségét. A WTI árfolyama 57, a Brent árfolyama pedig 61 dollár környékén mozog.

OTP: Tegnap bejelentette az OTP, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium korábbi felhívására reagálva lépéseket tesz a bank a banki díjak csökkentése érdekében. Az OTP vállalja, hogy több milliárd forint értékű kedvezményt meghosszabbít, továbbá 2025 május 1. és 2026 április 30. között mintegy 2 milliárd forinttal csökkenti a lakossági ügyfelek banki költségeit.

Magyar Telekom: A korábban bejelentett, idén áprilisra tervezett díjkorrekciót nem hajtja végre a Telekom, így a kormánnyal tartott egyeztetést követően jutott erre a döntésre a cég, továbbá legalább 2026 első félévének végéig nem hajt végre egyoldalú áremelést és inflációkövető díjkorrekciót a társaság. A mai bejelentés a BÉT honlapján megtalálható.

Tartalom lezárása:2025.04.09 08:44
Időtartam:N/A

jogi nyilatkozat

A fenti tájékoztatást a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze.

A K&H Értékpapír jelen tájékoztatás útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, marketingközleménynek, így az itt szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A tájékoztatásban szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A tájékoztatásban szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2025.04.15 08:35
Forint, gyorsjelentések, Intel, LVMH

Jól vette az első akadályt a Goldman Sachs

Varga Dániel | Jakub Blaha | 2025.04.14 16:54
Vannak még kihívások a bankszektor előtt