Sokat javult az utóbbi időben az Adobe technikai képe, fontos szinteken jutott át az árfolyam, továbbá a csökkenő trendből is kitörés látszik. Értékeltség terén is visszaesést láthattunk az utóbbi időben, továbbá pénzügyileg is stabilnak tűnik a vállalat, így a közelgő negyedéves jelentésre is figyelhetnek a befektetők.

Az elmúlt napokban fordulat kezdett kirajzolódni az Adobe grafikonján, idén már jelentős esésen van túl a részvény, májusban kétéves mélypontra került az árfolyam. Az 50 napos mozgóátlag áttörése pozitív jelnek tekinthető, továbbá megszakadt a csökkenő trend is, ez akár újabb lendületet adhatna a papírnak, azonban ehhez kedvező piaci hangulatra is szükség lehet.

Ellenállásba a 474 dolláros szinten ütközhet először a részvény, márciusban, illetve áprilisban többször is megpróbálta áttörni ezt az akadályt az árfolyam, azonban a kedvezőtlen hangulat mellett nem tudott átjutni a mozgóátlagon, valamint a csökkenő trendvonalon sem az árfolyam. Így a mostani fordulat új erőt adhatna, emellett a 200 napos mozgóátlagot is célba vehetné az Adobe, valamint az 557 dollár körüli szintet is. A 700 dollár körüli történelmi csúcs elérése egyelőre igencsak távoli célnak tűnik a jelenlegi szinteken.

Védelmet elsősorban az 50 napos mozgóátlag képezhet, egy sikeres visszatesztelés akár tovább erősíthetné az emelkedő trendet. Továbbá a 418 dolláros szint képezhet még támaszt, valamint a lokális mélypontot jelentő 371 dolláros szintben bízhat a részvény egy esetleges negatív hangulat kialakulása esetén. Az indikátorok is felfelé trendelnek, egyelőre nem tartózkodnak kritikus zónákban, így van még tér bővülésre.

Az Adobe napi grafikonja (2022. 06. 07. nyitás előtt)

A tavaly novemberben kezdődött zuhanás következtében egészen a 200 hetes mozgóátlagig jutott el az Adobe árfolyama. Itt megtorpanást fedezhetünk fel, hiszen az utóbbi hetekben sikerült elrugaszkodni a mozgóátlagtól, így újból felfelé kacsingat a részvény. Kedvező jelnek tekinthető, hogy a csökkenő trendvonalat is áttörte az árfolyam, így a korábbi lokális csúcsok felé vehetné az irányt a papír.

Akadályt a 474 dolláros szint felett az 522 dolláros zóna jelenthet, míg kicsit feljebb az 50 hetes mozgóátlagon való átjutás lehet az árfolyam feladata. A 200 hetes mozgóátlag akár hosszabb távon is védelmet képezhetne, ennek letörése jelentősen rontaná a technikai képet, hiszen utoljára több mint 10 éve járt a mozgóátlag alatt az árfolyam. A 371 dolláros szint jelenthet akár még támaszt, azonban ehhez ismét a mozgóátlag alá kéne kerülnie a részvénynek.

Az indikátorok közül az MACD mutat izgalmas képet, az elmúlt hetekben beadta vételi jelzését az indikátor, ekkor érte el a lokális mélypontját is az árfolyam, így innen tudott fordulni a trend. Az RSI továbbra is messze jár még a túladott szintektől, így jelenleg is a 40-es szintek közelében jár az indikátor.

Az Adobe heti grafikonja (2022. 06. 07. nyitás előtt)

Fundamentálisan sem mutatkoznak komoly problémák a vállalatnál, hiszen az eladósodottsági foka nem magas a cégnek, valamint a szabad cash flow termelési képessége tovább nőhet várakozásokat szerint a jövőben is. A marzsok magas szinten stabilizálódhatnak, így a 30 százalék feletti nettó marzs igencsak erős profitabilitást mutat. A következő negyedéves jelentést jövőhét csütörtökön, zárást követően teszi közzé a vállalat. A magasabb inflációs környezetben az egyes cégeknél érdemes figyelni arra, hogy milyen mértékben tudják áthárítani az esetlegesen emelkedő költségeket a fogyasztókra. A felhő alapú szolgáltatásoknál ez bizonyos esetekben könnyebb lehet, emiatt az Adobe is előnyösebb pozícióban lehet. 

Az Adobe értékeltség alapján nem tartozott az olcsó részvények közé az elmúlt években, azonban az idén lejátszódó esésnek köszönhetően 28,8 pontos előretekintő P/E rátán forog jelenleg a papír, ez alacsonyabb az elmúlt öt év átlagától. Továbbá a versenytársakhoz képest sem tűnik túlárazottnak jelenleg a részvény. Ugyanakkor a magasan értékelt cégek az elmúlt időszakban nem tudtak jól teljesíteni, egy javuló piaci hangulat szükséges lenne ahhoz, hogy ezeknél a cégeknél is elinduljon egy felpattanás az egyébként stabilabb fundamentumok mellett. 

A Bloomberg adatai alapján az elemzők túlnyomó többsége vételre ajánlja a részvényt, míg páran tartásra, azonban eladási ajánlást nem találunk az elemzők között. A konszenzusos célár 562 dollár körül alakul, ez 31 százalékos felértékelődési potenciált jelent a mostani árfolyamhoz mérten.

Tartalom lezárása:2022.06.07 15:09
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Adobe: Az AI hozhat még növekedést

Varga Dániel | 2024.09.20 13:27
Korrekciót követően fordulna az árfolyam

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.09.20 08:37
Magyar gazdaság, nemesfémek, Nike, FedEx

Az amerikai választásra figyel a világ

Varga Dániel | 2024.09.19 13:59
Mi lesz a piaci volatilitással?