Komoly korrekció alakult ki a Blackrock árfolyamában, viszont a napokban a részvény kezdi áttörni a csökkenő trendet a fejlett piacokon látható fordulattal együtt. Az értékeltséget nézve a részvény az elmúlt évek átlaga alatt jár, miközben az elmúlt években közel megduplázódott a kezelt vagyon nagysága az alapkezelőnél, viszonylag stabil díjak mellett.

Jelentősen visszaesett az elmúlt időszakban a Blackrock árfolyama, amelyhez a tőkepiaci esés mellett az oroszországi kitettség is hozzájárulhatott. A piacokon, és főként az Egyesült Államokban, amely az alapkezelő számára is a legfőbb piac, viszont már kisebb megnyugvás látható, és az árfolyamok is a fordulat kezdeti jeleit mutatják.

A fundamentumokat nézve viszont még mindig stabilitás látható, az elmúlt években 10 ezer milliárd dollár fölé emelkedő kezelt vagyonnál pedig a díjakból továbbra is stabil bevételekre és cash flow-ra tehet szert a cég. Ráadásul a friss ETF inflow statisztikák is azt mutatják, hogy további tőke áramlott most be az Egyesült Államokba a különböző alapokba, amely a piaci visszaesés és a háborús helyzet negatív hatásait enyhíthetik majd az első negyedéves számokban.

A világ legnagyobb alapkezelőjeként rendelkezett orosz kitettségekkel a cég, azonban ezeknek közel kétharmada az Egyesült Államokban van. Az orosz kitettségen 17 milliárd dollár körüli összeget „veszthetett” el a Blackrock. legalábbis az oroszországi kitettséggel rendelkező alapok vagyona ennyivel csökkent. A Blackrock globálisan 10800 milliárd dollárnyi vagyon kezel, amelyen belül viszont ez az összeg nagyon kis részt tesz ki. Ugyanakkor a moszkvai tőzsde időszakos felfüggesztése is megszűnik, a mai napon az orosz jegybank bejelentette, hogy 33 részvénnyel újraindul a kereskedés március 24-től. Egyelőre rövidített kereskedési idővel és a shortolás tiltásával. Az azonban az alapkezelők számára is pozitívum lehet, hogy így újra hozzáférhetnek a piachoz. A kötvénypiac már hétfőn kinyitott, szintén rövidített időre.

Ezzel kapcsolatban nyilván egyszeri leírásokra lehet készülni, azonban, ha hosszabb távon nézzük, a kezelt vagyon növekedése és az alapkezelői díjak alakulása a fontos. Hosszabb távon a díjbevétel marzsokban egy kisebb csökkenés megfigyelhető a Blackrocknál, viszont az elmúlt negyedévekben már stabil enyhén emelkedő szintet mutatott ez az érték is.

A befektetési alapokba áramló vagyonból pedig az látszódik, hogy a befektetők is inkább az olcsóbb ETF-eket és befektetési alapokat keresik, amelyeknek a költsége sok esetben csak néhány bázispont, és arányaiban kevesebb vagyon áramlik a magasabb költséggel rendelkező alapokba, amelyek jellemzően aktívabban is kezelt alapokat jelentenek. Ez a trend azonban már évek óta látszódik.

Ezzel párhuzamosan viszont elképesztően erős a befektetési alapokba áramló pénzmennyiség növekedési üteme. Míg 2017-ben még 6000 milliárd dollár körül járt a Blackrock által kezelt vagyon, a tavalyi évre ez elérte a 10 ezer milliárd dollárt is. A pandémia kitörését követő évben a 30 százalékot is meghaladta a növekedési ütem, ez mostanra lassult, de így is 10 százalék körüli növekedés volt látható az elmúlt negyedévben. Mindez bőven meghaladja a jutalékmarzsok kisebb csökkenését, várhatóan pedig a következő időszakban a marzsok stagnálására, míg a kezelt vagyon enyhe növekedésére van kilátás.

A részvényárfolyamban szintén látszódik ez a növekedés, azonban a háború kezdete óta, illetve a tőzsdei visszaeséssel együtt a Blackrock árfolyama is visszaesett. A rövidtávú csökkenő trendvonalat azonban áttörte az árfolyam, így megcélozhatja az 50 napos mozgóátlag szintjét is. Felfele több ellenállásszint is húzódik a 760, 780 és 820 dolláros szint körül, a csökkenő trendvonal és a korábbi mélypont szintje viszont erősebb támaszt jelenthet.

A Blackrock napi grafikonja (2022. 03. 23. nyitás előtt)

A heti grafikon alapján létható, hogy a korábbi esés hozzávetőlegesen az előző emelkedő trend feléig tartott a 660 dolláros szintnél. Onnan pedig fordulat indult, és már a 38,2-es Fibonacci szint felett is jár az árfolyam. Ráadásul a heti grafikonon az RSI is túladottságot mutatott, amelyből kezd talpra állni az árfolyam.

A Blackrock heti grafikonja (2022. 03. 23. nyitás előtt)

Az elmúlt időszakban az elemzői célárak kisebb mértékben csökkentek, de jelenleg is 933 dollár az átlagos célár, amely a mostani árfolyamnál 25 százalékkal magasabb. A részvény értékeltsége pedig egészen 17,5-ig esett vissza az előretekintő P/E ráta alapján, amely már az elmúlt 5 év átlagos értékeltsége alatt van.

 

Tartalom lezárása:2022.03.23 13:57
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Mi folyik a devizapiacokon?

Beesett az euró a dollárral szemben

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.22 08:38
Dollár, forint, arany, Alphabet