Kisebb szünetet követően folytatná a hónapok óta tartó menetelését a Delta Airlines, amely a nyári szezonra fordulva kedvező kilátásokkal rendelkezik, a kereslet erős maradhat az utazási szektorban a következő hónapok során is. Technikailag is fontos szintekről próbálhat meg újra emelkedésnek indulni az árfolyam, ráadásul továbbra sem tűnik túlértékeltnek a részvény, így folytatódhat a javuló tendencia a fundamentumok terén is, amely marzs oldalon is emelkedést hozhat.
Az októberi mélypontok óta már több mint 60 százalékot tudott emelkedni a Delta Air árfolyama, ezzel már 2020 februári szintekre is eljutott a papír, amely igencsak nagy erőről árulkodik. A covid előtti szintek elérésére sokáig nem voltak képesek a légiipari részvények, ráadásul a versenytársak egyelőre lemaradónak látszanak, így relatív erőt tud mutatni a Delta, amely egy rövid korrekciót követően próbálna meg újult erőre kapni.
Egy emelkedő trendvonal mentén menetel a papír már hónapok óta, amelynek során egészen az 54 dolláros szintek közelébe kapaszkodott fel, majd egy rövid korrigálást követően ismét a trendvonalról és ezzel együtt az 50 napos mozgóátlagról indulna útjára. Az első komolyabb ellenállást az előbb említett 53-54 dolláros zóna képezheti, ennek áttörésével új lendületre kaphatna a részvény, és akár a 60 dolláros szinteket is célba vehetné.
Védelmet az 50 napos mozgóátlag alatt a 46 dolláros szint nyújthat, bár ennek elérése már markánsabb visszaeséssel járna, míg lejjebb a 200 napos mozgóátlag segíthetne, de ez jókora távolságban van egyelőre. Az indikátorok közül az RSI is magas szintekről indult visszacsorgásnak, így mostanra az 50-es szint alá került az indikátor, amely messze jár a túlvettséget jelző szintektől.
A Delta Air napi grafikonja (2024. 06. 11. nyitás előtt)
A heti grafikonon látható, hogy a kisebb korrekció során a korábbi lokális csúcsokat kijelölő 49-50 dolláros szintek visszatesztelésre kerültek, és egyelőre jól tartották magukat. Lejjebb a mozgóátlagok nyújthatnak még támogatást, esetleg a 42-43 dolláros tartomány. Az RSI itt nem tartózkodik nagyon alacsony szinteken, de azért némi mérséklődést hajtott végre az elmúlt hetekben, így a kritikus zónából visszajött immár az indikátor.
A Delta Air heti grafikonja (2024. 06. 11. nyitás előtt)
A nyári szezon kapcsán több nagyvállalat vezetője is jelezte, hogy igencsak optimisták, nem látni bármiféle visszaesést az utazási hajlandóság terén. Az elemzők azonban inkább stagnálást várnak bevételek terén idénre, míg jövőre egy 5 százalék körüli növekedést prognosztizálnak. Ezzel szemben a költségek mérséklődésével profit terén lenne még tér a növekedésre, így marzs oldalon is folytatódhat a javulás, amely a befektetők számára is kedvező hír. Továbbá az elmúlt egy évben már osztalékot is fizetett a Delta, ezzel is jelezve, hogy jó úton haladnak a pénzügyi stabilizáció kapcsán.
A nagyobb mértékű árfolyamemelkedés hatására némileg az értékeltség is növekedésnek indult, de azért közel sem nevezhetjük túlértékeltnek a 7,2-es 12 havi előretekintő P/E ráta, vagy 5-ös EV/EBITDA alapján a részvényt. Ugyan a United Airlines vagy az American Airlines alacsonyabb rátákon forog, de ez leginkább a részvénypiacon mutatott lemaradásnak tudható be, a nemzetközi légitársaságokhoz, vagy a szélesebb körű amerikai légiiparhoz képest diszkonton forog továbbra is a Delta.
Az elemzői célárak is emelkedtek az utóbbi időszakban, így már 60 dolláros célárat szabott meg a konszenzus, amely a jelenlegi szintektől közel 19 százalékkal van magasabban. Látható tehát, hogy az erős kereslet, a költségek csökkentése, illetve az alacsony értékeltség érdemi potenciállal párosul, így lenne hova emelkednie még az árfolyamnak. Kockázatot jelenthet továbbra is az olajárak emelkedése, esetleg egy a vártnál gyengébb gazdasági teljesítmény is, bár a foglalások terén nem látni problémát, így a szezon előtt összességében kedvező kilátásoknak nézhet elébe a légiipar.
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, a marketingközleményben nevesített pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.