Nincs egyszerű dolga a magyar részvénypiacnak a jelenlegi piaci környezetben, így mostanra már a hazai részvények lendülete is megakadt. A lefordulás még pénteken indult meg, amit az OTP részvénye vezet egyelőre, a bankpapír ezzel visszakorrigált a múlt héten elért új csúcsokról. Emellett az eddig felülteljesítő Mol lendülete is megakadt, de a Telekom részvénye sem találja az irányt az utóbbi napokban, míg a Richter továbbra is lemaradó.
Lefordulás jelei mutatkoznak az OTP grafikonján, láthatóan a gyengülő nemzetközi hangulat a magyar bankpapír árfolyamát sem kíméli. Így a korábbi csúcsszintekről már 25 500 forint közelébe tért vissza a részvény, technikai alapon így már azt lehet figyelni, a lélektani 25 ezer forintos szint tudja-e tartani magát. A fundamentumok egyébként továbbra is erősek az OTP körül, ezt mutatja az új 27 000 forintos árfolyamcsúcs, illetve a folyamatosan érkező céláremelések is. Az előző héten két elemzőház is 30 ezer forint feletti célárat határozott meg az OTP-re, ezzel a Bloomberg konszenzusa már 26 677 forintos 12 havi célárat mutat.
Fontos hír volt az OTP kapcsán múlt héten, hogy az HSBC Malta felvásárlását fontolgatja a magyar bank. A lehetséges ügyletről először egy helyi hírportál, a Times of Malta írt először, jelezve, hogy az HSBC globális bankhálózat kivonul Máltából, és annak helyi leánybankjának megvételére bejelentkezett az OTP is. Az HSBC Malta közel 7,7 milliárd eurós mérlegfőösszeggel és 220 millió eurós piaci kapitalizációval rendelkezik, tehát az OTP keretébe könnyedén beleférne az akvizíció. Viszont a felvásárlást nem biztos, hogy támogatni fogja az EKB, illetve a helyi szabályozó szerv, a máltai pénzügyminiszter például már jelezte, hogy nem támogatja az ügyletet, tehát a politikai támogatottság még kérdéses egyelőre.
A bankcsoport április 25-én tartja éves közgyűlését, ahol többek között az osztalékfizetésről is dönthetnek a részvényesek. A társaság még a negyedik negyedéves jelentésében jelezte, hogy részvényenként 964 forintos osztalék kifizetésére lehet kilátás, ami magasabb kifizetési arányt jelent a korábbi évekhez képes, így az éves nettó profit 25 százaléka kerülhet kifizetésre.
Az OTP napi grafikonja (2025. 03. 31. 10:30)
Nem tudja egyelőre a 3000 forintos szinteket áttörni a Mol, ebben a gyengébb piaci hangulat játszhat szerepet, de februárban is ezek a szintek jelentették a lokális csúcsokat. Az olajárak emelkedése egyébként pozitív hatást jelenthet a Mol számára, míg a gázárak tekintetében sem látni már csökkenés jeleit, így a hosszabb távú stabilizáció nyújthatna segítséget a magyar olajcég számára. Túlvettség nem mutatkozik a grafikonon, a befektetők az osztalék bejelentésére várhatnak, a tavalyihoz hasonló mértékű, 250 forintos részvényenkénti osztalék kifizetése reálisnak tűnhet.
A Mol napi grafikonja (2025. 03. 31. 10:15)
Elfogyott a Richter árfolyamának lendülete, amely már előző héten visszatért a 10 400 forintos szintekre, amiben a piaci hangulat romlása is szerepet játszott. Tartósabb ellenállásként továbbra is a 11 000 - 11 200 forintos szintek funkcionálnak, jelenleg az árfolyam a 200 napos és az 50 hetes mozgóátlaga körül mozog, folytatva a több mint fél éve tartó oldalazását. Emellett a gyógyszergyártó bejelentette, hogy az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) befogadta egy új bioszimiláris készítményére vonatkozó törzskönyvi kérelmet, amely várhatóan 2026-ban kerül bevezetésre. További hír még, hogy április 29-én 10 órakor tartja éves közgyűlését a Richter, ahol az osztalék mértékéről is döntés fog születni.
A Richter napi grafikonja (2025. 03. 31. 11:15)
Gyengén indította a mai kereskedést a Magyar Telekom, így 2 százalék körüli mínusz mutatkozott nyitáskor, ráadásul azóta sem tudott újult erőre kapni a részvény. Kisebb oldalazás bontakozott ki a napi grafikonon, így az 1800 forintos szinteket egyelőre nem tudta áttörni a részvény, idővel akár az 50 napos mozgóátlagot is megközelítheti a papír. Így a mozgóátlag fontos támaszt nyújthatna a Telekom számára, lejjebb még az 1500 forintos szint képezhetne támaszt, bár a fundamentumok alapján még mindig felfelé lehetne tér a társaság előtt.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2025. 03. 31. 10:15)
Opus
Nem tudott érdemi változást felmutatni az Opus, amely továbbra is az 50 napos mozgóátlaga körül ingadozik az 540-570 forint közötti tartományban. Sok hír nem érkezett mostanában a cégcsoport felől, inkább a piac mozgását követi az árfolyam.
Az Opus napi grafikonja (2025. 03. 31. 11:15)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, a marketingközleményben nevesített pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.