Pénteken új lokális csúcspontra ért fel a BUX, ezzel már a háború előtti szinteket közelítheti meg az index. Ma egyelőre nem látni nagy erőt a magyar piacon, a vezető részvények teljesítménye vegyes képet fest összességében. Egyedül a Richter tud 1 százalék feletti emelkedést produkálni, míg a Telekom és az OTP már 1-1,5 százalékos mínusznál jár, de a Mol sem marad le sokkal a maga 1 százalék körüli esésével.
Ugyan ma mínuszban áll az OTP árfolyama, de az elmúlt hetekben sikerült a 10 ezer forint alatti szintektől elszakadnia a bankpapírnak. A 300 forintos osztalékszelvény leesését követően is hamar vissza tudott kapaszkodni a részvény, így jelenleg is 11 ezer forint felett jár az árfolyam. A 11500 forint feletti szintek elérése így nem tűnik már elérhetetlen célnak, javuló piaci környezetben akár a közeljövőben célba vehetné ezeket a szinteket a papír.
Ellenállást az előbb említett 11500-11600 forintos zóna képezhet, ezeken a szinteken találjuk meg a januári lokális csúcsokat is. Védelmet a mozgóátlagok nyújthatnának, az utóbbi időben többször is a 200 napos mozgóátlagról tudott fordulatot produkálni a részvény, így ez akár hosszabb távon is menedékként szolgálhat az OTP számára.
Az elemzői ajánlásokat tekintve továbbra is vegyes kép mutatkozik, de összességében 12800 forintos konszenzusos célárat határoztak meg az elemzők. Így ez alapján is lehetne még tér a részvény előtt, a jelenlegi szintekhez képest 15 százalékos felértékelődést jelentene a célár elérése, ezzel együtt már a tavaly márciusi szinteket érné el az árfolyam.
A múlt hét során felmerült annak lehetősége, hogy eladná a romániai üzletágát az OTP, a Bloomberg információi szerint is több potenciális vevővel beszélt már a magyar nagybank, így a következő napokban akár ajánlatok is érkezhetnek. A román leány csoportszinten látható, de csak az ötödik legnagyobbnak számít, míg a saját tőke 174 milliárd forintos. Ha könyv szerinti értéken valósulna meg egy esetleges tranzakció, akkor hasonló értéket tulajdoníthatnánk a leánynak, ugyanakkor a szorzószámok az utóbbi időben inkább csökkentek, ami a potenciális vételárat is esetlegesen enyhén csökkenthetné.
Az OTP napi grafikonja (2023. 05. 30. 11:15)
A márciusi mélypontok óta már 20 százalék feletti növekedésen van túl a Mol, ezzel a fontosabb ellenállási szinteket is könnyű szerrel törte át, lassan a tavaly nyári szinteket közelítené az árfolyam. Már a 3000 forintos szintek sincsenek túl messze, emellett a júliusban leeső 350 forintos osztalékszelvény is nagy segítséget nyújthat még az emelkedés során a papírnak. Jelenleg is 12 százalék feletti osztalékhozamot biztosít ezzel a Mol, amely a jelenlegi kamatkörnyezetben sem számít alacsony hozamnak.
A támaszszintek nem sérültek a stabil emelkedő trendnek köszönhetően, emellett az aranykereszt képe is megjelent a napi grafikonon. Így akár az emelkedő trendvonal mentén folytathatja a menetelését a Mol, ugyan ma nagy erőt egyelőre nem tud mutatni a részvény, de az elmúlt hetekben így is jól tartja magát a többi magyar részvényhez képest a Mol.
Az elmúlt egy hétben fontosabb vállalati híreknek, eseményeknek nem lehettünk tanúi, a negyedéves eredményeit is még korábban tette közzé a vállalat, erről részletesebben is írtunk elemzésünkben. Az elemzők többsége továbbra is optimista a részvény kapcsán, így lenne még hova emelkednie a Mol-nak továbbra is.
A Mol napi grafikonja (2023. 05. 30. 11:15)
Remek formában van ma délelőtt a Richter, és az utóbbi napok ellenállásait is könnyedén vitte át a papír. Még 8000 forint közeléből pattant fel az elmúlt napokban, ezzel pedig pont az 50 napos mozgóátlag szintjéről mutat fordulatot a gyógyszerpapír. A gyorsjelentés alapvetően nem sikerült rosszul, a kisebb korrekciót követően így a fundamentumok is támogatóak lehetnek.
A forint az utóbbi napokban persze nem mutat nagy mozgásokat, ugyanakkor a 370 körüli szint nem jelent rossz szinteket az export szempontjából. Változatlanul kedvező, hogy a gyógyszergyártási terület egyre inkább fókuszban lehet a román leány eladásával, miközben a Vraylar bevételek továbbra is igen szépen alakulnak. Összességében a Richter tehát fundamentálisan haladhat korábbi 9900 forintos fair érték becslésünk felé, technikailag a 8550 forintos szint, valamint később a 9100 forint lehet ellenállás az odáig vezető úton.
A Richter napi grafikonja (2023. 05. 30. 11:15)
Az elmúlt napokban kissé elromlott a Telekom technikai képe, hiszen a többnapos esés következtében az emelkedő trendvonalat is letörte a részvény. Azonban némi támaszt nyújthat, hogy az 50 napos mozgóátlag akár megakaszthatja az esést, így innen próbálhatná meg folytatni az emelkedést a részvény. A fontosabb ellenállási szinteket továbbra is a 438-440 forintos tartomány képezhet, ennek áttörését követően új lokális csúcsokat jelölhetne ki a papír.
Támaszokat lejjebb a 400 forint körüli, majd a 380 forintos szint képezhet, emellett a 200 napos mozgóátlagra is támaszkodhat a részvény, bár ennek elérése már jelentős visszaesést jelentene a mostani szintekhez képest. Az indikátorok is lefelé tendálnak, bár az utóbbi időben már igencsak magas szintekre emelkedtek, így volt honnan visszakorrigálniuk.
Múlt héten tartotta a részvény-visszavásárlási aukcióját a Telekom, ennek következtében napközben felfüggesztésre került a kereskedés, végül 443 forintos átlagáron fogadott el eladási ajánlatokat a társaság. Összességében így 14,6 milliárd forint összegű ügyletet jelent a cégcsoport számára.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 05. 30. 11:15)
Opus
Továbbra sem tud kitörni a csökkenő trendből az Opus, így már évek óta nem találja a felfelé vezető utat a részvény, ugyan kisebb-nagyobb emelkedéseknek azért tanúi lehettünk, de az összkép továbbra sem túl kedvező. Érdemi támaszokat nem igazán tudott kialakítani a részvény, emellett a mozgóátlagokat sem tudja igazán áttörni az árfolyam, így nem látni, hogy nagy erőt tudna mutatni az Opus.
Az Opus napi grafikonja (2023. 05. 30. 11:15)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.