Negatív irányú elmozdulás látható a magyar BUX index esetében, elsősorban az OTP mutat nagyobb visszaesést, de a Richter is 1 százalék körüli mínuszban tartózkodik, míg a Mol a kezdetleges emelkedését visszaadva fordult le. A Telekom tud eddig mérsékelt emelkedést produkálni, de nagy erő egyelőre nem látható a magyar részvények kapcsán.

OTP

Nem reagált túl jól a hétvégi Kormányinfón bejelentett programokra az OTP árfolyama, így 2-3 százalék körüli mínuszban áll ma délelőtt a részvény, ezzel a leggyengébben teljesítő blue chipnek számít a magyar piacon. A korábban bejelentett kamatstopot a kormány kiterjeszti a KKV-hitelekre is, ez 2000 milliárd forint összegű hitelállományt jelent a magyar gazdaságban. Ebből az OTP által kihelyezett hitelek összege 500 milliárd forint körüli, így a teljes érintett hitelállomány 25 százalékát adhatja a magyar nagybank. Ugyan az pozitív hír lehet, hogy a bankadó mértéke csökkenhet a hitelkihelyezések függvényében, azonban kérdéses, hogy a jelenlegi kamatszintek mellett mennyivel tudják növelni a bankok a hitelállományaikat.

Nem teljesített rosszul a múlt héten a piacon a részvény, hiszen már a 9000 forintos szintek fölé is benézett az árfolyam, azonban a friss hírek megtépázták kicsit a befektetők kedvét. Támaszt továbbra is a 7800-7900 forint között szintek képezhetnek, míg ellenállások tekintetében a 9000, illetve a 9700 forint körüli szinteket érdemes figyelni. A 10 ezer forintos szintek felett utoljára májusban tudott járni a papír, a jelenlegi környezet nem túl támogató, így ezek a szintek elérése még várathat magára.

Még a múlt hét során csökkentette az OTP-re való célárát az Autonomous Resarch, így a 10329 forintos ár miatt a konszenzus által megszabott célár is tovább csökkent 13720-ra. Összességében tehát még a jelenleginél magasabb célár látható, azonban ki kell emelni, hogy az utóbbi időben is több célárvágás zajlott le, emellett az eladási ajánlások száma is emelkedésnek indult.

Az OTP heti grafikonja (2022. 10. 24. 10:00)

Mol

A múlt hét nem a Molról szólt, hiszen jelentősebb vállalati hírek nem láttak napvilágot, valamint nagy mozgást sem produkált az olajipari vállalat. Ma egyelőre felülteljesítőnek számít a magyar piacon a részvény, de a 2500 forintos szinteket egyelőre nem tudta elérni újból a papír, így a 2400-2500 forintos sávban végzett oldalazó mozgást az elmúlt időben. Az 50 napos mozgóátlag is egyre inkább közelíti az árfolyamot, így fontos lenne, hogy át tudja törni az átlagot az árfolyam, ezzel új lendületet vehetne akár a részvény.

Támaszt tekintve a 2320 forint körüli lokális mélypontot kijelölő szint tűnik fontosnak, míg a hónap elején elérért 2690 forintos zóna erős ellenállást képezhet, valamint a mozgóátlagokon való átjutás is komoly feladatot jelenthet a részvény számára.

A következő negyedéves jelentés közzététele jövő pénteken lesz esedékes a Mol esetében, így ez tartogathat majd izgalmakat, az Ural-Brent különbözet továbbra is jelentős extraprofitot szolgáltathat a vállalat számára.

A Mol napi grafikonja (2022. 10. 24. 10:00)

Richter

Heteken belül jön a Richter gyorsjelentése, a részvény viszont igen érdekes szinteken áll. Szeptember végétől sikerült lendületbe kerülni a gyengébb periódus után, a papír pedig egészen 8000 forintig tudott erősödni, ami alapvetően kedvező szintet jelent. Itt azért a lélektani szint is akadályt jelenthet, de az MACD egyelőre felfelé tart, az RSI pedig 50 körüli értékével szintén nem mutat komoly problémákat még. Ha sikerülne erős jelentést produkálni, akkor a 8400 forint körüli lokális csúcsokat is megcélozhatná a papír, továbbá a forint árfolyamát is érdemes figyelni a jelentős exporthányad kapcsán.

Néhány nappal ezelőtt jött a hír, hogy a Richter eladná a román kis- és nagykereskedelmi üzletágát, ez bevételi szempontból fontos hatással járhat a következő években. Bár a szegmens a bevételek látható hányadát teszi ki, a profithányad és a marzs alapvetően igen alacsony, így a lenti sorokon aligha jelent majd számottevő hatást, hasonlóan a korábbi moldáv egység eladásához.

A Richter napi grafikonja (2022. 10. 24. 10:00)

Magyar Telekom

Megtorpant a Telekom augusztus vége óta tartó esése, sikerült megtörne a hosszú távú csökkenő trendvonalat. Úgy néz ki végre támaszra talált a részvény árfolyama a 280 forintos szintnél, miután múlt héten új mélypontot érintett.

Vételi jelzés jelent meg a MACD grafikonján is, azonban egy néhány százalékos emelkedés után ellenállásba ütközött az árfolyam 291 forint környékén. Ezt követően múlt hét csütörtökön egy nap alatt több, mint 4 százalékot esett a részvény, napközi kereskedésben még 280 alá is benézett az árfolyam. Nem volt tehát hatalmas visszapattanás a támaszról, de az egy jó hír a befektetőknek, a 280 forintos szint még tartja magát.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2022. 10. 24. 10:30)

 

Opus

Nem mutat javulást az Opus technikai képe, továbbra is a 129 forintos ellenállás alatt oldalaz az árfolyam, sőt, ma délelőtt már a 120 forintos támaszt is letörte az árfolyam, érdemes tehát figyelni majd, hol tud zárni a nap végén. A korábbi ellenállások továbbra is megakaszthatják a növekedést egy trendfordulás esetében, de az utóbbi hétben a 124 forintos szint is akadályt jelentett. Nem látszik tehát, hogy javulna a befektetői hangulat a cég kapcsán. Az indikátorok alapján relatíve túladottnak tűnik a részvény, de a csökkenő trendben egyelőre nem látszik változás.

Az Opus napi grafikonja (2022. 10. 24. 10:30)

Tartalom lezárása:2022.10.24 11:21
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Nincs nagy erő a magyar piacon
KBC Equitas | 2022.10.17 11:49
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Nem látszik javulás a magyar piacon
KBC Equitas | 2022.10.10 11:47
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Itthon is gyenge a piaci hangulat
KBC Equitas | 2022.10.03 11:38
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Erős éve van a Richternek
Cinkotai Norbert | 2022.09.29 11:16
Frissítettük modellünket
Magyar blue chipek: Keresi az irányt a magyar tőzsde
KBC Equitas | 2022.09.26 11:54
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Felülteljesít az OTP
KBC Equitas | 2022.09.19 12:10
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Mi folyik a devizapiacokon?

Beesett az euró a dollárral szemben

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.22 08:38
Dollár, forint, arany, Alphabet