Változó teljesítményeket láthattunk a magyar részvénypiacon az elmúlt napokban, ezzel a BUX index az 56 és 57 ezer pontos szintek közé ragadt egyelőre. Nem tud tehát egyelőre elszakadni az index az 50 napos mozgóátlag szintjétől, a nemzetközi piacokon uralkodó hangulat romlásával a hazai befektetők is bizonytalanabbá válhattak. Ma délelőtt is változó elmozdulásokat láthatunk, míg az Opus részvénye kiemelkedik, addig a Mol, a Richter és a Magyar Telekom papírja is eséssel indította a rövidített hetet.
Nem mutat nagy elmozdulást az OTP árfolyama a mai napon, ugyanakkor az európai piacokon sem túl optimista a hangulat. Egy nagyon enyhe emelkedő, inkább oldalazó trend fedezhető fel rövidtávon az OTP árfolyamában. A 12800 és a 13000 forint közötti szintek egy támaszzónát jelenthetnek, ezt a zónát az árfolyam még nem törte le, viszont érdemi emelkedés sem látható az elmúlt hetekben.
Múlt héten a Wood 12905 forintról 15207 forintra módosította az OTP-re vonatkozó célárát tartási ajánlás mellett, ezzel az elemzői konszenzus 16440 forintra módosult. Saját fair érték becslésünk az OTP-re 15300 forint, amely szintén a jelenlegi árfolyamtól magasabb.
Az OTP napi grafikonja (2023. 10. 24. 10:45)
Múlt héten egészen a korábbi rés aljáig tudott emelkedni a Mol árfolyama, de a 2900 forintos szint környékén láthatóan elakadt az árfolyam. A mozgásokban a vállalatot érintő hírek is szerepet játszottak, amely szerint csökkenhet visszamenőlegesen is az eddig kifizetett bányajáradék, mivel a Mol továbbra is teljesíti az előzetesen vállalt kitermelési minimumszinteket. 2023 szeptemberétől így 16 hónapos időtávon várhatóan 400-450 millió dollárral csökkenhet a járadék, amely részvényenként 150-200 forintot is jelenthet attól függően, hogy a kitermelési mennyiség és az olajár hogyan alakul az érintett időszakban.
A technikai kép szempontjából a 2900 forintos szint áttörése jelenthetne pozitívumot, akkor megkezdődhetne a rés betöltése, a következő ellenállást pedig a 3000 és a 3150 forint körüli szint jelentené. Lefele pedig a mozgóátlagok és a 2800 forintos szint jelenthet támaszt.
A Mol napi grafikonja (2023. 10. 24. 10:45)
Jobb formában volt az elmúlt napokban már a Richter, ugyanakkor jelentős felpattanásra még nem került sor a 8600 forint körüli szintekről, egyelőre 8800 forint környékén jár a papír. A Richter még szeptember második fele óta mutatott érezhetőbb csökkenést, ebből látszólag sikerült most fordulni. Technikailag azért látható az is, hogy a napi gyertyák felső kanócai rendre belelógnak a 8900 feletti tartományba, viszont zárni még nem volt képes itt a papír, így csak lassú javulást lehet elmondani.
Az egyelőre jó hír, hogy az indikátorok már felfelé tartanak, az MACD pár napja adott is egy vételi jelzést, míg az RSI kapcsán erre inkább szeptember végén került már sor. A gyengébb trend tehát az indikátorok alapján látszólag fordulhatott, ugyanakkor az erősödő forint az exportbevételek kapcsán némileg negatívum, ez fékezheti a hangulat gyors változását és javulását is.
A Richter napi grafikonja (2023. 10. 24. 10:45)
Úgy tűnik megakadt a Telekom menetelése, legalábbis az elmúlt két hétben nagy emelkedést már nem láthattunk a részvény kapcsán. Több napon keresztül az 580-590 forintos zónában oldalazott a papír, azonban még múlt hét pénteken lefordult a Telekom árfolyama, ezzel az 580 forintos szintet is letörve. Ez a mozgás nem kedvezett a részvény technikai képének, így az MACD mellett már az RSI is beadta az eladási jelzést.
Egyelőre a mai napon sem talál erőre a részvény, érdemes lehet tehát lefelé is tekinteniük a részvényeseknek. A következő markáns támaszvonalat 520 forintnál találjuk, bár ennek teszteléséhez még közel 8 százalékot kellene esnie a részvénynek. Felfelé tekintve ellenállásként tudjuk azonosítani a 600 forintos lélektani határ mellett már az 580 forintos szintet is, a tartós emelkedés folytatásához tehát ezekkel a szintekkel kellene megbirkóznia a részvénynek.
A Magyar Telekom heti grafikonja (2023. 10. 24. 10:45)
Opus
Folytatja emelkedését az Opus papírja, így ma délelőtt már a 376 forintos ellenállást is sikeresen átlépte az árfolyam. Ezzel további tér nyílt a részvény előtt az emelkedésre, a következő ellenállási szint tehát az idei csúcspontnál, 430 forint környékén azonosítható. Az indikátorok is inkább támogatóak jelenleg, éppen a mai napon jelzett vételt az MACD, emellett az RSI is messzebb van egyelőre a túlvett szintektől. Továbbá az 50 napos mozgóátlag sértetlen maradt, ez hosszabb távon is védelmet nyújthat az árfolyam számára.
Az Opus napi grafikonja (2023. 10. 24. 10:45)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.