Vegyes teljesítménnyel indították a hetet a hazai blue chipek, ugyan a Mol és a Richter részvénye javulást tudott felmutatni a délelőtt folyamán, ezzel szemben viszont az OTP és a Telekom részvénye 1 százalék feletti eséssel kezdték a kereskedést, elrontva valamelyest a hangulatot a hazai tőzsdén. Egyébként a magyar részvénypiac meglehetősen erősen teljesített az elmúlt napokban, így a BUX is új idei csúcsra emelkedett múlt héten 50100 pont környékén, viszont ma 50 ezer pont alatt is járt a magyar index árfolyama, megakasztva az eddigi időszakra jellemző menetelést.
Enyhe csökkenéssel kezdte a hetet az OTP árfolyama, azonban viszonylag alacsony forgalom mellett zajlik a kereskedés a reggeli órákban a Budapesti Értéktőzsdén. Ebben az amerikai piacok zárva tartása is szerepet játszhat, valamint az európai piacokon sem látható nagyobb elmozdulás, de jellemzően inkább a negatív tartományban járnak az indexek. Ugyanakkor a nyugat-európai bankrészvények nem teljesítenek a mai napon sem rosszul, így a szektorhoz képest alulteljesítő az OTP.
Múlt héten a 12200 forintos szintig sikerült emelkednie a részvénynek, innen látható egy kisebb korrekció a meredek emelkedő trendben. A 11600 forintos támasz még nem sérült, azonban korrekció esetén ennek a szintnek a visszatesztelése várható. Lokális csúcsként, most a 12200 forintos szint lehet ellenállás, feljebb pedig a 13000-13200-as zóna.
Az elmúlt időszakban a célárak is emelkedtek az OTP-re vonatkozóan, jelenleg a konszenzus 13257 forint. Pozitív hatást jelenthet még a romániai leánybank potenciális eladása, amelyre sajtóértesülések alapján több bank is érdeklődő lehet, köztük az Unicredit, Raiffeisen, Erste, illetve a Banca Transilvania is. A vételár 300 millió euró körül alakulhat, azonban ez szintén nem került még megerősítésre.
Az OTP napi grafikonja (2023. 06. 19. 11:00)
Szintén lefordulás látható a Mol árfolyamában is, a 3000 feletti szintről egészen 2970 forintig csökkent az árfolyam. A 3050-es szint, amelynél korábbi lokális csúcspontok húzódtak, megállította az emelkedést, támaszszint pedig a 2900-as szint környékén található, tehát idáig folytatódhatna a korrekció.
Felfele a 3000 és 3150 közötti zóna lehet erősebb ellenállás a Mol részvényének. Egyelőre azonban még mindig egy meredek emelkedő trend látható az árfolyamban, ezt a trendvonalat pedig még nem törte le a részvény, tehát változatlanul ez is támaszt jelenthet az árfolyamnak. Ez alatt pedig a mozgóátlagok szintjei segíthetik az árfolyamot, egy korrekció esetén.
A Mol-ra vonatkozó célárakban legutóbb egy jelentősebb célárcsökkentés történt a PKO elemzője részéről, eladási ajánlás mellett 2355 forintos célárat fogalmazott meg. A konszenzusos célár a Mol-ra vonatkozóan 3171 forint, amely még továbbra is magasabb a jelenlegi árfolyamnál.
A Mol napi grafikonja (2023. 06. 19. 11:00)
A mai Kormányinfón bejelentette Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy a gyógyszergyártók mentesülhetnek az őket érintő 40 százalékos extraprofitadó felének befizetésétől, amennyiben azt az összeget kutatás-fejlesztésre vagy bővítésre költik. Az adókedvezmény már július elsejétől érvénybe lép, de jövőre a már felére csökkentett különadó esetében is érvényben lesz a kedvezmény. A hírekre pozitívan reagált a Richter árfolyama, így már visszaemelkedett a reggeli esést követően.
Még múlt hét második felében talált magára a Richter részvénye, miután a 8260 forintos szintről sikerült visszapattannia. Azonban a lokális csúcsot kijelölő 8785 forintos ellenállás tesztelése még várathat magára, egyelőre nem mutat túl sok erőt a gyógyszergyártó papírja. Először a 8400 forintos szintektől kellene eltávolodnia az árfolyamnak, innen nyílhatna meg a tér felfelé. Tehát a fentebb említett 8260 forintos szint mellett még a mozgóátlagok jelenthetnek támaszt, korábban az 50 és a 200 napos átlagok is meg tudták fogni az árfolyam lecsorgását. Lentebb a lélektani 8000 forintos szintet továbbra is érdemes figyelemmel követni, ennek letörése ugyanis tovább gyengítené a részvény technikai képét.
Az utóbbi napokban is folytatja részvény-visszavásárlási programját a társaság, így április óta már több mint 5 milliárd forint összegben vettek vissza saját részvényt, ez inkább jó hír lehet a befektetőknek. Az elemzői konszenzus 10290 forintos célárat határozott meg a Richter részvényére, ami 23 százalékkal magasabb a jelenlegi piaci árfolyamnál, tehát fundamentális oldalról lehetne még tér a további emelkedésre.
A Richter napi grafikonja (2023. 06. 19. 11:00)
Lezajlottak a fontosabb események az utóbbi időben a Telekom háza táján (osztalék, részvény-visszavásárlási aukció), így az elmúlt hetekben némi korrekció mutatkozott már a grafikonon. Habár év eleje óta így is erős teljesítményt mutat a részvény, valamint a 400 forintos szinteket továbbra sem törte le a papír, tehát akár folytatódhat a felfelé tartó menetelés egy kisebb kitérőt követően. Egyelőre ma nem mutat nagy erőt a részvény, így kisebb mínuszban áll az árfolyam, de a 400-404 forintos zónát érdemes figyelni, hogy kellő védelemmel tudja-e ellátni a Telekomot a következő időben.
Lejjebb még a 380-385 forint körüli szintek, illetve a 360 forintos szint jelenthet támaszt az árfolyam számára, emellett még a 200 napos mozgóátlagra is fontos feladat hárulhat. Az indikátorok is sokat estek az elmúlt időben, így túlvettnek már semmiképp nem nevezhető a papír, így lassan akár tér nyílhatna, hogy újabb lendületet vegyen, és a korábbi lokális csúcsokat vegye célba a Telekom.
A fundamentumok egyébként továbbra is stabilak, az inflációkövető díjkorrekció ebben a negyedévben akár már jelentősebb bevételnövekedést hozhat a cég számára, így a kilátások továbbra is fényesek a Telekom körül. A konszenzusos célár 524 forintot mutat, amelynek elérése további 28 százalékos emelkedést jelente, tehát érezhetően van még tér felfelé. Fontosabb hírek nem érkeztek az utóbbi egy hétben a Telekom kapcsán, a negyedéves jelentés is majd csak augusztusban lesz esedékes.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 06. 19. 11:00)
Opus
Nagy menetelésen van túl az Opus, hiszen a 100 forintos szintekről el tudott rugaszkodni, és egészen a 200 napos mozgóátlagig tudott felkapaszkodni a részvény. Egyelőre megtorpanni látszik a lendület, a mozgóátlag áttörése sokat javítana a technikai képen, utoljára tavaly áprilisban tudott e felett tartózkodni a papír. Feljebb még a 135 forintos szint képezhetne ellenállást, de ennek eléréséhez javulnia kellene még a piaci hangulatnak is. Az RSI azonban már a túlvett szinteket közelíti, ez okozhat némi gondot a részvény számára, így, ha nem sikerül áttörni a mozgóátlagot, akár kisebb korrekcióra is lehet még kilátás.
Az Opus napi grafikonja (2023. 06. 19. 11:00)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.