Az előző héten nem reagáltak jól a magyar részvények a hét elején az adóterhekkel kapcsolatos változásokra, ugyanakkor a hét második felére már sokat javult a kép. Az OTP le tudta dolgozni korábbi mínuszait, miközben a Richter és a Magyar Telekom összességében lendületben maradt. Egyedül a Mol tűnik lemaradónak, a BUX viszont még így is 72 ezer pont felett jár, amivel a történelmi csúcs közelében mozog. 

OTP 

Láthatóan hamar kiheverte a múlt heti bejelentések hatásást az OTP részvénye, így a hetet már 1,5 százalékos pluszban tudta zárni a bankapapír. Ezzel az árfolyam már újból 18000 forint fölé került vissza, és tér nyílt az újabb csúcsok kijelöléséhez. Technikailag az kifejezetten kedvező, hogy a múlt hétfői esést éppen az emelkedő trendvonal volt képes megakasztani, megerősítve ezzel a védelmi zónát. Továbbá már az 50 napos mozgóátlagot is sikerrel lépte át a részvény, tehát az nem tudta bekorlátolni az árfolyam emelkedését.  

Rövid távon viszont a csökkenő trendvonal akadályozhatja a további növekedést, ezzel még meg kell birkóznia az OTP-nek, hogy a korábbi csúcsokat elérje. Az indikátorok egyébként nem jelentének korlátot az emelkedés előtt, az RSI nem jelez túlvettséget, míg az MACD újból vételt indikál.  

Az OTP napi grafikonja (2024. 07. 15. 11:15)

Mol 

A blue chipek közül az elmúlt egy hét során a Mol részvénye szerepelt a leggyengébben, az extraprofitadók ugyanis az energiaszektort, köztük a Mol-t is érintik. A Mol részvénye végül több mint 3 százalékos mínuszban zárta a hetet, ezzel messze lemaradva a többi blue chip teljesítményétől.  

Az már nem rossz hír, hogy az osztalékszelvény leesése után kialakult emelkedő trendvonalat nem törte le az árfolyam, így az rövid-közép távon még támogathatja a részvény további emelkedését. A mai napot is kisebb emelkedéssel indította a papír, a következő feladat immár a mozgóátlagok újbóli áttörése lehetne.

Emellett hír volt még az előző héten a Mol kapcsán, hogy új petrolkémiai üzem építését tervezi a cég. Az új, műanyagok kémiai újrahasznosítását végző üzemet a Lummus Technology-val partnerségben együtt építi a magyar cég, a két vállalat tavaly bejelentett együttműködésének részeként. Az új üzem a Mol tiszaújvárosi telephelyén épül, és évi 40 000 tonna vegyes műanyaghulladék feldolgozására lesz képes.  

A Mol napi grafikonja (2024. 07. 15. 11:15)

Richter 

Alapvetően kedvező hetet zárt a Richter pénteken, mivel a múlt heti hírek ellenére is sikeresen tudott 10 ezer forint közelében maradni a papír. Jelenleg 9700 forint körül mozog a Richter árfolyama, ugyanakkor a friss hírek szerint a céget érintő adóterheknél nem kell negatív forgatókönyvekre készülni, így főleg a fundamentumok maradhatnak fókuszban. 

Továbbra is alacsony értékeltség látható a részvénynél, a céget követő intézményi elemzők pedig jóval optimistábbak a mostani árfolyamhoz képest. Technikailag így a 9900-10000 forintos szintek lehetnek fontos ellenállások, egyelőre azonban még érdemi áttörésre nem került sor. Hamarosan egyébként érkezik a cég gyorsjelentése, augusztus elején jönnek majd a második negyedéves számok. 

A Richter napi grafikonja (2024. 07. 15. 10:45)

Magyar Telekom 

Az adóterhek esetleges változása kapcsán a Telekom sem kapott rossz híreket, ez pedig a hét végére már meghozta a vevők kedvét is a múlt héten a piacon. Áttörni az 1100 forintos szinteket csak rövid távon sikerült, tartósan viszont ez még várat magára. Látható, hogy az 1000 forintos zónába kerülés után nem tartott sokáig az 1100 forintos szintek megközelítése, a következő esetleges ellenállás pedig ez alapján akár az 1200 forintos szint is lehet. Látni kell itt is, hogy a gyorsjelentésekre már nem kell sokat várni, ugyanakkor a fundamentumok továbbra is stabilnak tűnnek a Telekom kapcsán. 

A Magyar Telekom grafikonja (2024. 07. 15. 10:45)

Opus 

Még a múlt hétfői kormányzati bejelentéseket követően ütötték meg az Opus részvényét, viszont a nap végére már visszapattant az árfolyam. A 430 forint körüli szintek tehát jól vizsgáztak le, a korábbi ellenállási szint így már mint támasz köszönt vissza. A hétfői nagyobb kilengéseket követően oldalazásba kezdett az árfolyam, tehát egyelőre nem képest a 445 forintos szint áttörésére. Az tehát nem rossz hír, hogy egyelőre nem beszélhetünk lefordulásról.  

Az indikátorok viszont már kevésbé kedvező képet festenek, az RSI az előző héten már eladást jelzett be, de az MACD-ről is hasonló mondható el. Ez ugyan korábban sem jelzett feltétlenül hosszan tartó negatív fordulatot, rövid távon viszont érdemes már figyelembe venni, különösképpen mert majdnem két hete megrekedt az emelkedő trend.  

Az Opus napi grafikonja (2024. 07. 15. 11:15) 

Tartalom lezárása:2024.07.15 12:00
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Elemzői kitettség:Az elemzés szerzője a fenti értékpapírból nem rendelkezik részvényekkel.

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Az amerikai választásra figyel a világ

Varga Dániel | 2024.09.19 13:59
Mi lesz a piaci volatilitással?

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.09.19 08:36
Fed, forint, amerikai gazdaság, kötvényhozamok

JP Morgan: Kitarthat az emelkedő trend?

Mohácsi Mihály | 2024.09.18 15:46
Fontos szintek közeléből fordult az árfolyam