Az európai piacokon a reggeli emelkedés után inkább fordulni látszik az irány, amely a magyar tőzsdére is kihatott. A nyitás utáni emelkedés a délelőtti órákban gyengülésbe csapott át, és a blue chipek árfolyama is már inkább gyengül a múlt heti záróértékekhez képest. A mostani mozgások alapján pedig a BUX index fontos szintet törhet le, amennyiben fennmarad a gyengülő trend.

OTP

Az európai bankszektorra is negatív hatással van az orosz-ukrán konfliktus, így az elmúlt időszakban gyengébb teljesítményt láthattunk a szektorból is. Főként az orosz és ukrán kitettséggel rendelkező bankok árfolyama esett vissza, amelyek között az OTP is megtalálható, viszont több francia és olasz bank is érintett, valamint az egyik legjelentősebb kitettséggel rendelkező bank a Raiffeisen is. A mai napi mozgások alapján pedig ismét az osztrák bank az egyik leggyengébben teljesítő részvény az európai bankszektorban.

Azonban az OTP árfolyama is a kezdeti emelkedés után elgyengült, és a 16500-as szintet is letörte. Az ék alakzatból így az OTP árfolyama már egyértelműen lefele tört ki, és letörte az 50 és a 200 napos mozgóátlagot is. A mozgóátlagok keresztezéséből így könnyedén kialakulhat a „halálkereszt” jelzés is, amely a hosszabb távú trendet illetően negatív jelzés. A következő támaszszint viszont a korábbi mélypont 16000 forint alatt van, így egyelőre negatívan fest az OTP technikai képe.

Célárak tekintetében nem volt változás az OTP-nél, azonban nehéz előrejelezni, hogy az orosz-ukrán konfliktusnak milyen és mekkora pénzügyi hatása lehet az OTP-re nézve. A hitelállomány csoportszinten azonban nem annyira jelentős. Az orosz és az ukrán leánybank profithozzájárulása a legutóbbi jelentésben 15 százalék körüli volt, így azért egy esetleges negatív hatások érződhetnének az eredményen.

Az OTP napi grafikonja (2022. 02. 21. 11:00)

 

 

Mol

Bár az energiaszektor felülteljesítő Európában is, a romló hangulatban a Mol árfolyama sem teljesít jól, és szintén a délelőtti órákban lefordult a részvény. Hiába tett közzé erős gyorsjelentést a cég, a rézvényárfolyam nem tudott emelkedni a negatívabb piaci hangulatban. Jelenleg az 50 napos mozgóátlagnál jár a részvény, azonban ennek esetleges letörésekor, az emelkedő trendvonal és a 2500 forintos szint jelenthetne támaszt. Szintén érdemes figyelni a 200 napos mozgóátlagra is. Az indikátorok közül az RSI még nincs a túladott tartományban. További korrekció esetén pedig visszatérhetne az árfolyam a 2400 és a 2500 forint közötti sávba.

A Mol napi grafikonja (2022. 02. 21. 11:00)

Richter

Nem tud egyelőre új erőre kapni a Richter, így továbbra is a 8000 forintos szint alatt jár az árfolyama, az elmúlt egy hétben nem igazán tudott elmozdulni a papír. Negatívum a technikai képen, hogy kialakult egy csökkenő trendvonal, melynek áttörése fontos lépés lenne a részvény számára, hiszen így ismét kiemelt szintek ellen indíthatna támadást.  A 8200 forintos szint mellett a távolabbi 8800 forintos szint jelenthet még akadályt, míg ebben a zónában találjuk a két mozgóátlagot, az 50, illetve a 200 napos átlagot is, ahol a halálkereszt kirajzolódását is megfigyelhetjük.

Lefelé a 7800 forintos szint nyújthat továbbra is fontos segítséget, hiszen utoljára több mint egy éve tartózkodott ez alatt az árfolyam. Letörés esetén még a távolabbi 7400 forintos szint segítheti ki az árfolyamot. Indikátorok közül az MACD adta be vételi jelzését, azonban egyelőre nem tudott új lendületet venni a papír, így a többi blue chip mellett a Richter árfolyama is csökkenést produkál.

Jövő hétfőn érkezik a Richter 2021-es évét lezáró negyedik negyedéves jelentése, az ezzel kapcsolatos várakozásainkról bővebben is írtunk. Az előrejelzések alapján igazán sikeres évet zárhatott a Richter. A múlt hét során az Erste 9350 forintra csökkentette a célárát a Richterrel kapcsolatban, azonban továbbra is vételre ajánlják a papírt. A Bloomberg adatai alapján 10470 forintos célárat határozott meg az elemzői konszenzus, ez 30 százalék feletti felértékelődési potenciált jelenthet.

Az ukrán-orosz konfliktus kihatással lehet a Richter eredményeire, hiszen a vállalat bevételeinek 13-15 százaléka származik Oroszországból. A geopolitikai feszültség hatásairól bővebben is írtunk a múlt heti elemzésünk során.

A Richter napi grafikonja (2022. 02. 21. 10:35)

 

Magyar Telekom

Nem láthattunk nagy mozgást a Magyar Telekom grafikonján a múlt hét során, így továbbra is a 430 és 440 forintos szint között mozog az árfolyam. Utóbbi szint áttörésével többször is próbálkozott az elmúlt évben a részvény, azonban egyelőre túl nagy falatnak bizonyult ez a szint. A szerdán esedékes jelentés tartogathat még izgalmakat, akár az elmúlt időszakban többször is szóba került osztalékpolitika kapcsán is várhatunk fejleményeket.

Ellenállásokat tekintve továbbra is a 440 forintos szint jelenti a legnagyobb akadályt, efölött a 455 forintos szinten találhatunk újabb ellenállást. Védelmet mind az 50, mind a 200 hetes mozgóátlag nyújthat, az elmúlt hetekben sikerült elrugaszkodnia a részvénynek ezektől a szintektől. Lejjebb még a 400 forintos lélektani támaszszint jelenthet menedéket a papír számára.

A Magyar Telekom heti grafikonja (2022. 02. 21. 10:35)

 

Opus

Nem tud jól teljesíteni mostanában az Opus, így tavaly szeptember óta folyamatos esést produkál kisebb-nagyobb felpattanásokkal. A múlt hét során ismét fontos szinteket tört le az árfolyam, így már a 200 forintos szint alatt jár a részvény. Sokat segítene, ha sikerülne átjutnia a kialakult csökkenő trendvonalon a papírnak, illetve az 50 napos mozgóátlag fölé kerülne ismét. Ebben az esetben a további ellenállásokat a 200 napos mozgóátlag, illetve a 234 forintos szintek alkothatják.

A 182 forintos támasz állíthatná meg még az árfolyam esését, ennek letörését követően akár a 2020 márciusi lokális mélypontig, a 130 forintos szintekig is csökkenhetne az árfolyam. Az indikátorok továbbra is alacsony szinteken járnak, így az RSI is egyre inkább közelíti a kritikus, 30-as szint alatti tartományt.

Az Opus napi grafikonja (2022. 02. 21. 10:35)

Tartalom lezárása:2022.02.21 11:38
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Felülmúlta az éves céljait a Mol
Nagy-György János | 2022.02.18 08:02
Jók lettek a negyedéves számok
Nagyon erősen zárhatta 2021-et a Mol
Nagy-György János | 2022.02.16 12:43
Jó jelentést várunk pénteken
Erős évzárásra van kilátás a Richtertől
Cinkotai Norbert | 2022.02.16 11:30
Február 28-án jönnek a negyedéves számok
Orosz medve jelent meg a piacokon, esik a magyar tőzsde is
KBC Equitas | 2022.02.14 12:30
Áttekintjük a konfliktus tőzsdei hatásait
Magyar blue chipek: Vegyes a hétkezdés
KBC Equitas | 2022.02.07 11:26
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Kiemelkedett múlt héten a BUX
KBC Equitas | 2022.01.31 11:55
OTP, Mol, Richter, Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Mi folyik a devizapiacokon?

Beesett az euró a dollárral szemben

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.22 08:38
Dollár, forint, arany, Alphabet