Gyengén kezdi a hetet a magyar részvénypiac, a BUX index is 1 százalék körüli mínuszba került, a négy blue chip is kisebb visszacsúszásokat produkál. A leggyengébb teljesítmény az OTP nevéhez köthető, de sem a Richter, sem a Telekom nem tud emelkedést mutatni. A Mol inkább stagnálás jeleit mutatja ma délelőtt, de látható, hogy egyelőre nincs erő a magyar piacon. A negyedik negyedéves gyorsjelentéseket közzétették immár a fontosabb vállalatok, többnyire pozitív meglepetéseket tartogattak, így az elmúlt hetek teljesítményében ez is segíthetett.
A weboldalon megjelenő tartalmakra az alábbi módon is feliratkozhat a WebTraderen keresztül:
Fiókom->Szolgáltatások->E-mail feliratkozások
Bővebb információ ezen a linken keresztül érhető el.
Múlt héten tette közzé negyedéves gyorsjelentését, amely a várakozásokat felülmúlta, illetve a tavalyi év kiemelkedő rekordévnek számított, amelyet a magas kamatbevételek és az akvizíciók is támogattak. Bár a negyedik negyedévet több negatív korrekciós tétel is terhelte, így éven belül nem ez lett a legerősebb negyedév, így sem lett gyenge a profitabilitás és a 2024-es kilátások is jók. Részvényenként 535 forintos osztalékot fizethet majd az OTP a menedzsment előzetes osztalékjavaslata alapján.
A gyorsjelentés után az OTP árfolyama nem mozdult jelentősen, így továbbra is stagnálást, illetve enyhe visszaesést mutat a részvény. A mai napon az árfolyam letörheti a 17000 forintos szintet, így támaszként az 50 napos mozgóátlagra lehet érdemes figyelni. További támasz a 16000 és 15600-as szintek környékén található. Felfele az idei évi csúcsszintek jelentek egyelőre ellenállást.
A gyorsjelentés után az Autonomous Research 22464 forintra emelte 21058 forintról a célárát. A konszenzusos célár így 18800 forint felett jár, amely továbbra is magasabb a jelenlegi árfolyamhoz képest.
Az OTP napi grafikonja (2024. 03. 11. 10:30)
Folytatódik az enyhe emelkedő trend a Mol árfolyamában, a 2890-es szintig történő visszaesés után. Jelenleg a 2950 és 3014 forintos szintek jelenthetnek ellenállást az árfolyamnak, lefele pedig az emelkedő trendvonal és a mozgóátlagok jelenthetnek támaszt. Egyelőre a Mol árfolyamában sem láthatók nagy mozgások, a gyorsjelentés sem hozott összességében nagy változást a technikai képben. Összességében az olajárakban sincs nagy volatilitás, kisebb emelkedés látható az árfolyamban, amely persze nem kedvezőtlen a Mol számára sem, azonban a mostani külső környezet miatt a növekedési potenciál is alacsonyabb. A Mol a héten csütörtökön közzéteszi a frissített hosszútávú stratégiáját, amelyre szintén figyelhetnek a befektetők.
A Mol napi grafikonja (2024. 03. 11. 11:00)
Nem mutatkozik nagy aktivitás a Richter grafikonján az utóbbi időszakban, a gyorsjelentés sem tudta igazán megmozgatni a piacokat. Látni kell, hogy a 10000 forintos szintek továbbra is erős ellenállást jelentenek, miközben a támaszokat 9600 forintnál találhatjuk. Február óta így inkább oldalazás látható a december-január során látható emelkedése után. A fundamentumok ugyanakkor erősnek tűnnek, a jelentésben lévő számok inkább erős képet mutattak, valamint az előrejelzés alapján 2024-ben is kedvező számokra lehet kilátás.
A Richter napi grafikonja (2024. 03. 11. 11:00)
Ugyan nagy erőt ma délelőtt nem mutat a Telekom, így kisebb visszaesés figyelhető meg, bár a hosszabb távú trend változatlanul stabil emelkedést jelez, így egyre inkább közelíti a 900 forintos szinteket a részvény. Már így is 2008 elején látott szinteken jár újból az árfolyam, kiemelt ellenállást a lélektanilag is fontos 1000 forintos szint képezhet. Támaszként elsősorban az 50 napos mozgóátlag azonosítható, kisebb korrekció során ez nyújthatna támogatást az árfolyam számára. Az indikátorok változatlanul magas szinteken tartózkodnak, de a pozitív momentum, illetve a kedvező kilátások is kellő lendületet biztosítanak egyelőre a részvénynek.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 03. 11. 10:30)
Opus
Gyengébb hetet zárt az Opus részvénye múlt héten, így mostanra már az 50 napos mozgóátlaga alá került a részvény. A mozgóátlagot először a keddi kereskedés során törte le az árfolyam, a szerdai kereskedés első perceiben pedig már egészen a 390 forintos szintig szúrt le a részvény. Ezt ugyan egy gyors visszapattanás követte, de látható, hogy a részvény technikai képe valamelyest gyengült a múlt hét során, nem is tartott ki sokáig az emelkedés a grafikonon. Tehát már az 50 napos mozgóátlag alatt mozog az Opus árfolyama, a következő támaszt így a 400 forintos szint állíthatná, míg lentebb a 390 forint körüli szintet is érdemes már figyelni.
Hír volt az Opus kapcsán, hogy az MBH elemzőháza is elkezdte követni a részvényt, az új ajánlásban 519 forintos célárat határoztak meg, emellett vételre javasolják az Opus papírját. A részvényt ezen kívül az Equilor követi modell szinten, ajánlásukban 423 forintos célár szerepel, emellett tartást javasolnak a papír kapcsán. Az ajánlásukat még tavaly decemberben, a harmadik negyedéves jelentést követően erősítették meg utoljára.
Az Opus napi grafikonja (2024. 03. 11. 9:45)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.