Kisebb mínuszba került a BUX index ma délelőtt, a vezető részvények is mérsékelt mínuszban állnak, az Opus képez kivételt, amely 1 százalékos pluszban áll, és ezzel folytatni tudja a múlt heti meggyőző teljesítményét. A Fitch pénteki minősítése nem hozott érdemi mozgásokat a piacokon, így inkább a gyengébb nemzetközi hangulat befolyásolhatja a magyar piac teljesítményét.
Az elmúlt hónapokban nem sok panasz érhette az OTP-t, hiszen április vége óta nagymértékű emelkedést tudott végrehajtani a részvény. A 200 napos mozgóátlagról sikeresen fel tudott pattanni az árfolyam, így az elmúlt héten már a 12 ezer forintos szinteket támadta a papír. Ezzel új lokális csúcsot tudott kijelölni az árfolyam, habár a háború kitörését megelőző időszakban látott szintektől továbbra is kellő távolságban helyezkedik még el az árfolyam. Elsősorban a 12 ezer forintos szintek tartós áttörése lehet a részvény feladata, ezt követően vehetné célba a 13-14 ezer forintos ellenállásokat is.
A fontosabb támaszszintek nem sérültek az elmúlt időben, így a 11500, illetve 11000 forintos szintek is védelmet képezhetnek. Emellett a mozgóátlagok szerepét is érdemes kiemelni, hiszen az elmúlt időben többször is a 200 napos átlagról tudott fordulni a trend, így ezek mentén akár hosszabb távon is mozoghatna az árfolyam. Óvatosságra intheti a befektetőket az indikátorok jelenlegi helyzete, hiszen az RSI egész magas szinteken jár jelenleg, emellett az MACD is beadta eladási jelzését.
Elemzői várakozások alapján lehet még tér az OTP előtt, hiszen a konszenzus 13 ezer forint feletti célárat határozott meg, ráadásul az elmúlt időben több céláremelés is érkezett. A második negyedéves eredmények közzétételére egyelőre még várni kell, hiszen ez majd csak augusztusban lesz esedékes.
Az OTP napi grafikonja (2023. 06. 26. 10:45)
Az emelkedő trendvonal mentén folytatná az útját a Mol, habár ma délelőtt nagy erőt nem tud mutatni a részvény, de ez az egész magyar piacra igaz. A 3 ezer forintos szintektől való elrugaszkodás azért nem könnyű feladat, talán az emelkedő trendvonal nyújthatna segítséget ebben a papírnak. Az indikátorok sem tartózkodnak már alacsony szinteken, így ez akár akadályt képezhet a nagyobb emelkedés előtt.
Menedéket a korábban ellenállásként szolgáló 2800 forint körüli szintek képezhetnek, de érdemes lehet még kiemelni a 2700 és a 2570 forintos támaszokat is. Ezzel együtt a mozgóátlagok is mintha elkezdtek volna felfele trendelni, így akár hosszabb távon is támaszként üzemelhetnének a részvény számára. Július 20-án egyébként a 350 forintos osztalékszelvény is le fog esni, ez azért befolyásolhatja a technikai képet, ráadásul az elmúlt időszak emelkedésében is szerepet játszhat. A jelenlegi árfolyam esetében ez 11,6 százalék körüli osztalékhozamot hozhat a befektetők számára.
A konszenzus kicsit 3200 forint alatti célárat határozott meg, amelytől már nem jár túl messze a részvény, habár 6-7 százalék körüli felértékelődési potenciált azért ez így is jelenthet. A blue chipek negyedéves jelentései augusztusban lesznek aktuálisak, emellett az elmúlt héten kiemelt fontosságú vállalati hír nem érkezett a Mol kapcsán.
A Mol napi grafikonja (2023. 06. 26. 10:45)
Az előző hét elejei esést követően újból emelkedésnek indult a Richter árfolyama, miután az 50 napos mozgóátlagról egy visszapattanást láthattunk. Ezzel valamelyest erősebb lett a Richter technikai képe, hiszen az 50 napos mozgóátlag idén már második alkalommal nyújtott támaszt az árfolyamnak, megerősítve azt. Amennyiben viszont letörné mégis az 50 napos mozgóátlagot az árfolyam, lentebb még a 200 napos átlagban is védelmi zónára találhat, illetve a napokban többször is visszapattant az árfolyam a 8260 forintos szintről, így erre is érdemes külön figyelniük a részvényeseknek.
Ellenállásként továbbra is a 8800, illetve 8550 forintos szinteket tudjuk azonosítani a napi grafikonon. Mivel a mai napot egy kisebb eséssel kezdte a papír, utóbbi teszteléséhez még 2 százalékot kellene emelkednie az árfolyamnak. Egyébként április óta egy emelkedő trend jellemzi az Richter papírjának mozgását, így az árfolyam előtt álló ellenállásokig még jó eséllyel visszaerősödhet a részvény.
Az indikátorok egyébként inkább semleges képet mutatnak jelenleg, tehát tovább keresheti az irányt a Richter a héten. A cég következő negyedéves jelentése csak augusztus első hetén lesz esedékes, addig is leginkább a különadókkal kapcsolatos hírek mozgathatják meg a részvényt, vagy esetleg még az amerikai AbbVie gyorsjelentése is tartogathat izgalmakat a Vraylar eladásokkal kapcsolatban.
A Richter napi grafikonja (2023. 06. 26. 10:45)
Továbbra sem mutat erőt a Telekom részvénypiaci teljesítménye, így az árfolyam előző héten is folytatta a lassú lecsorgást. A Telekom kapcsán előző héten az MNB felől érkeztek kommentárok, a magyar jegybanknál úgy látják, hogy a telekommunikációs cégek az indokoltnál nagyobb mértékben emelték meg a szolgáltatásaik árait, hozzájárulva a magasabb hazai inflációhoz. A kormány részéről viszont nem érkeztek új fejlemények, a múlt hétfői Kormányinfó nem érintette külön a telekommunikációs szegmenst.
A héten érdemes lehet figyelni a 400-405 forintos zónát a napi grafikonon, amennyiben ezekről a szintekről is lefordulna az árfolyam, az még jobban legyengítené a technikai képet. Az MACD és az RSI is lefelé trendel egyelőre, trendforduló tehát az indikátorok alapján sem valószínű, az RSI is távol van még a túladottságot jelző zónától.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 06. 26. 10:45)
Opus
Tovább folytatta a menetelést az Opus részvénye múlt héten, így pénteken már a 135 forintos ellenállást is átvitte az árfolyam. Ezzel együtt az elmúlt három hét alatt több mint 30 százalékot emelkedett az Opus árfolyama. A következő ellenállási szint tehát már 145 forintnál mutatkozik, ezzel kellene megbirkózni az árfolyamnak, mielőtt tovább folytatná az emelkedést. Efelett a 155 forintos szint képezhet akadályt, hiszen ezt az ellenállást tavaly július óta képtelen volt áttörni az árfolyam.
Nem meglepő módon az RSI már bőven túlvettséget indikált, viszont az árfolyammozgások egyelőre nem mutatják trendforduló képét, így egyelőre korai lenne kijelenteni, hogy elérte volna a mostani kitörés a csúcsát. Ha mégis lefordulna a mostani szintekről az árfolyam, akkor a 135 forintos szint mellett még a mozgóátlagoknál is védelemre találhatna az Opus részvénye.
Az Opus napi grafikonja (2023. 06. 26. 10:45)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.