Kisebb emelkedéssel jól tartja magát a hosszú hétvége után a BUX index az európai piacokhoz képest, a vezető részvények közül pedig szinte minden papír kisebb pluszban tudott nyitni. Az elmúlt kereskedési napok teljesítménye alapján továbbra is a Mol a legerősebb és a Richter sem teljesít rosszul. Az OTP, a Magyar Telekom és az Opus viszont inkább az alulteljesítők között található a hazai tőzsdén.
Bizonytalan kezdés után kisebb erősödés tapasztalható az OTP árfolyamában, kiemelkedő teljesítményt azonban továbbra sem tud nyújtani a bankpapír, főként a gyenge európai piaci hangulatban. Az európai bankszektorban viszont a ma délelőtti emelkedés felülteljesítővé teszi a papírt, de egyébként a még jelentősebb orosz és ukrán kitettséggel rendelkező Raiffeisen Bank részvénye is kisebb emelkedéssel nyitott.
Ezzel együtt is azonban a technikai kép továbbra sem vonzó, az elmúlt héten inkább egy lecsorgás volt látható az árfolyamban, és továbbra is kérdés, hogy ki tud-e alakulni egy dupla mélypont a jelenlegi szintek körül. Támaszt a 10600-as és a 10000 forintos szint jelenthet a további lecsorgás esetén, felfele pedig a 12000 és a 13000 szint közötti zónát kellene áttörnie a részvénynek.
Múlt héten tartotta az éves közgyűlését az OTP, amelyen elfogadták az osztalékra vonatkozó előterjesztést, amely részvényenként összesen 429,45 forint. Ebbe a 2019-es és a 2020-as év után járó osztalék is benne van. A tavalyi év után viszont azért fizet kevesebb osztalékot az OTP, hogy megőrizze a tőkét, amelyre az ukrajnai konfliktus, és az esetleges megszorítások miatt szükség lehet. A közgyűlésen szóba került az üzbég bankvásárlás is, azonban ezzel az OTP egyelőre kivár, mivel az elmúlt időszakban változtak a kockázatok. Oroszországban és Ukrajnában továbbra is működik a bank, a betétállomány is növekedni tudott az elmúlt időszakban, a tőkemegfelelést pedig az sem érintené jelentősen, ha mindkét bankot le kellene írni. A kivonulás egy jó ajánlat esetén elképzelhető lenne, azonban továbbra is sok a bizonytalanság a két leánybank körül.
Az OTP napi grafikonja (2022. 04. 19. 10:30)
Kiemelkedett a magyar tőzsdén a múlt héten a Mol, az árfolyam közel 8 százalékot emelkedett a húsvéti hétvége előtti napokban. A kedvező körülmények továbbra is fennállnak a vállalat számára, a Mol által importált Ural diszkontja továbbra is jelentős a Brenthez képest, a dollár egyre erősebb, az olajárak pedig emelkedtek.
A Mol árfolyama a múlt hét végére már a 3000 forintos szintet is elérte, és ma is ezt a lélektani határt tesztelgeti. Legutóbb még 2019-ben volt hasonló szinteken az árfolyam. További emelkedés esetén pedig akár a 3350 forintos ellenállás is elérhető lehet. A technikai képet javítja, hogy március közepétől mintha egy emelkedő trend is kialakult volna, a heti grafikonon pedig hamarosan aranykereszt rajzolódhat ki a mozgóátlagok kereszteződéséből. A napi grafikonon pedig az MACD indikátor vételi jelzést adott. Amennyiben korrekcióra kerülne sor, akkor a 2800 forintos szint jelenthet támaszt, lejjebb pedig a mozgóátlagok is védelmet képezhetnek.
A Bloomberg adatbázisa alapján az elemzők többsége vételre javasolja a részvényt. A célárak átlaga 3476 forint, ez 16 százalékkal magasabb a jelenlegi árfolyamnál. Mi a múlt héten frissítettük a modellünket a Molra, amely alapján becslésünk szerint 3200 forint lehet a részvény fair értéke.
A befektetők már a következő hetek eseményeire is figyelhetnek. Jövő héten tartják a Mol éves rendes közgyűlését, ahol többek között elfogadásra kerülhet az osztalékjavaslat is. A részvényesek papíronként 300 forintkörüli juttatást kaphatnak rendes és rendkívüli osztalék formájában, amennyiben a közgyűlés is rábólint. Május első hetében pedig az áprilisi finomítói marzsokat is közzéteszik, kiderül, hogy a márciusi rekordmagas árrések után tudtak-e még tovább javulni a marzsok, emellett pedig május 6-án az első negyedéves gyorsjelentés érkezik.
A Mol heti grafikonja (2022. 04. 19. 10:00)
Nem mutat jelentős elmozdulást a múlt hétfői szintekhez képest a magyar gyógyszeripari vállalat árfolyama. A csökkenő trendvonal áttörésén dolgozik jelenleg a részvény, így ennek átlépése sokat lendíthetne a technikai képen. A papír lassan közelíti az 50 napos mozgóátlagot, melynek áttörése lehet az elsődleges célja a Richternek, hiszen, ha erről a szintről lepattanna az árfolyam, akkor folytatódhatna a csökkenő trend. Feljebb még a 7800 forintos szint, illetve a 200 napos mozgóátlag jelenthet akadályt.
Támaszokat a 7000 forintos, illetve 6300-6500 forintos zónában épített ki magának a részvény. Az RSI semleges tartományokban mozog, nem tud tartós lendületet mutatni, az MACD ugyan beadta vételi jelzését, de eléggé stagnálást mutat az indikátor az elmúlt időszakban.
Múlt hét kedden tartotta a Richter a közgyűlését, ahol elfogadták az Igazgatóság által javasolt 225 forintos osztalék kifizetését. Az osztalék kifizetése 2022. június 16-án kezdődik, az osztalékfizetés részletes rendjét az Igazgatóság állapítja meg, és 2022. május 12-ig hirdetményben teszi közzé.
A Richter napi grafikonja (2022. 04. 19. 10:30)
Izgalmas közgyűlésen van túl a Magyar Telekom, a múlt kedden tartott gyűlés során az Igazgatóság által javasolt 15 forintos osztalék lett elfogadva, míg a HOLD Alapkezelő javaslatait sorra elutasították. Nem teljesített jól az elmúlt időben a részvénypiacon a Magyar Telekom, egészen a 381 forintos szintig esett vissza az árfolyam a múlt hét során, így itt egy dupla alj rajzolódott ki. Ugyan valamelyest el tudott indulni felfelé az árfolyam, azonban a lendület kifogyni látszik, így ez a szint akár ismét tesztelésre kerülhet a közeljövőben.
Utoljára 2020 év végén járt a 381 forintos szintek alatt az árfolyam, azonban jelenleg az RSI is alaposan visszaesett, így ez akár fordulatot is eredményezhetne a részvény számára. Ellenállások közül a 400 forintos szint áttörése lenne a legfontosabb, míg felette a két mozgóátlag, az 50, illetve a 200 hetes átlagok jelenthetnek akadályokat.
A Magyar Telekom heti grafikonja (2022. 04. 19. 10:30)
Opus
Az elmúlt 5 napban folytatta a csökkenést az Opus részvénye, ezzel a BUX indexen belül a leggyengébb teljesítményt mutatta ezen időszakot nézve. A február-márciusi visszaesés után azonban az árfolyam visszaerősödött az év eleji szintekre, ezzel év eleje óta minimális pluszt mutat a részvény a hozama. A 200 és 210 forint körüli szintek támaszt jelenthetnek az árfolyamnak, felfele viszont a 260-as szintet kellene áttörnie a részvénynek ahhoz, hogy az oldalazó trendből kitörjön az árfolyam.
Az Opus napi grafikonja (2022. 04. 19. 10:30)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.