Alacsonyabb forgalommal indult a kereskedés a BÉT-en, amelyben az amerikai piacok zárva tartása is szerepet játszhat, valamint az európai tőzsdéken sem láthatók nagyobb elmozdulások. A hazai tőzsde nem kezdett rosszul, a vezető részvények inkább enyhe emelkedést mutatnak, azonban hamarosan a Mol után a többi blue chip is közzéteszi a gyorsjelentését, ezen a héten a Magyar Telekom folytatja a sort.
A múlt heti visszaesés után kisebb emelkedéssel kezdi a hetet az OTP árfolyama, így egyelőre úgy tűnik, a 11000 forint alatti szintekről fordulhat az árfolyam. A 10900-as szint környékén húzódhat egy korábbi támaszszint, amelyet a korábbi lokális csúcsok jelöltek ki. A 8000 forintos szintek környékéről egyelőre még tart az emelkedő trend, azonban 11500 forint környékén már elfogyott a lendület. Az OTP jelentése március elején fog érkezni, így az árfolyamra a következő hetekben még nem lesz hatással, jelenleg pedig inkább egy beszűkült mozgás látható, amely alapján könnyen kialakulhat egy sáv a 10500 és a 11500 forintos szintek között.
Az OTP napi grafikonja (2023. 02. 20. 10:30)
Habár rekorderedményről számolt be a Mol a tavalyi évben, a negyedik negyedéves gyorsjelentés már kevésbé sikerült jól, és nettó eredmény soron veszteséget jelentett a cég, ezzel pedig jelentősen alulmúlta a várakozásokat az eredmény. A CCS-EBITDA soron azonban továbbra is erősen teljesít a cég, tehát legfőképpen adózási hatások játszottak szerepet a gyengébb eredményben. A jelentésre a Mol részvénye negatívan reagált, viszont a ma reggeli kereskedésben enyhe emelkedést mutat a részvény.
A rövidtávú enyhe emelkedő trend még tart, így egyelőre a részvény mozgását leginkább ez határozhatja meg. Elsődleges támaszként a trendvonal és a mozgóátlagok segíthetik az árfolyamot, felfele pedig a 2840-es szint jelenthet ellenállást.
A Mol napi grafikonja (2023. 02. 20. 10:30)
Nem mutatott sokáig nagy erőt a Richter részvénye múlt héten sem, de a hét végére feljavult a hangulat a papír körül, ugyanis még csütörtökön a 200 napos mozgóátlagnak sikerült megakasztania az árfolyam lecsorgását. A visszapattanást követően ugyan nem tudta először áttörni a 8000 forintos szintet az árfolyam, de a mai nyitással sikerült ezt az akadályt is leküzdenie. Ezzel együtt az MACD is beadta a vételi jelzést, majdnem 3 hónap óta először, akkor közel 8 százalékot emelkedett a részvény árfolyama a jelzést követően. Emellett az RSI is relatív alacsony szinteken mozog, teret adva a további emelkedésnek.
Amennyiben kitartana a Richter emelkedése, a következő akadályt az 50 napos mozgóátlag állíthatja, de fentebb még a 8550 forintos árszint akaszthatja meg az emelkedést, hiszen a különadó bejelentése óta nem tudta áttörni ezt a ellenállási szintet az árfolyam. Összeségében tehát sokat javult a Richter technikai képe, egy erős támaszra lelt az árfolyam a 200 napos mozgóátlagban, valamint a momentum indikátorok is támogatóbbak. A cég egyébként jövő hét kedden teszi közzé a 2022 negyedik negyedéves számait, így akár nagyobb volatilitással számolhatnak a részvényesek az előttünk álló napokban.
A Richter napi grafikonja (2023. 02. 20. 10:30)
A részvény előtt a legfontosabb akadályt a 384-385 forintos szint képezheti, az utóbbi időben hiába próbálkozott meg többször is ennek áttörésével az árfolyam, sorra elbukta a feladatot. Utoljára májusban tudott e felett tartózkodni az árfolyam, így az ezen való átjutás akár nagyobb löketet is adhatna a részvénynek.
A mozgóátlagok nyújthatnak némi támogatást a papírnak, hiszen ennek mentén folytatódhatna az emelkedő trend, habár a napokban a korábbi emelkedő trendvonalat letörte az árfolyam, ez pedig nem túl jó hír a befektetők számára. Egy a vártnál erősebb jelentés adhatna hátszelet a részvénynek, kérdéses, hogy a befektetők milyen osztalékkifizetést, növekedési kilátásokat áraztak be az árfolyamba. Az indikátorok nem gördítenének akadályokat az árfolyam elé, így a következő időben inkább a fundamentumok alakulását lesz érdemes figyelni.
A Telekom szerdán zárást követően hozza nyilvánosságra a negyedéves eredményeit, várakozásainkról részletesebben is írtunk a mai elemzésünkben. A költségek növekedése, valamint a megnőtt adóterhek is negatív hatásokat válthattak ki az év utolsó periódusában, így tovább romolhattak a marzsok ebben az időszakban.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 02. 20. 9:30)
Opus
Továbbra is keresi az irányt az Opus részvénye, ugyan múlt hét csütörtökön láthattunk egy kisebb kitörést, de a 135,5 forintos ellenállásnál kifulladt az árfolyam menetelése, majd a lefordulást követően visszatért a korábbi szintekre. Tehát továbbra sem kifejezetten erős az Opus technikai képe, számos ellenállási szint mutatkozik az árfolyam előtt, az előbb említett 135,5 forintos szint mellett még 145 környékén ütközhet akadályba a részvény, amit a 200 napos mozgóátlag is megerősíthet.
De az mindenképp pozitívum, hogy az 50 napos mozgóátlagot nem törte le egyelőre az árfolyam, így a jövőben az átlag közelében is további menedékre találhat a papír, a korábbi ellenállás most támaszként funkcionálhat. Ha mégis letörné a mozgóátlagot az Opus árfolyama, lentebb még 128 forintnál találhat támaszra. Továbbá az MACD jelzést váltott, immár vételt indikálva, míg az RSI semleges szintek körül mozog, igaz, nem érdemes csak az indikátorok jeleit figyelnünk, összeségében tehát folyathatja korábbi oldalazó mozgását az Opus.
Az Opus napi grafikonja (2023. 02. 20. 10:30)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.