Erősebb hetet zártak a magyar részvények is a múlt héten, a javuló nemzetközi hangulat mellett a hazai piacokon is inkább pozitív elmozdulások voltak láthatóak. Ez a hét kiemelten fontos lesz a magyar blue chipek számára, hiszen érkeznek a harmadik negyedéves gyorsjelentések. A sort a Richter kezdi szerda hajnalban, ezt követi a Telekom aznap zárást követő jelentése. Az OTP és Mol számai majd péntek hajnalban érkeznek, így az egész hét során izgalmak elé nézhetünk. Ma délelőtt vegyes elmozdulások láthatóak a magyar piacon, de a Telekom teljesítménye így is kitűnő, több mint 10 éves csúcson tartózkodik a részvény árfolyama.
Folytatja a lassú emelkedő trendet az OTP árfolyama, egyelőre az 50 napos mozgóátlagot törheti át az árfolyam, azonban elképzelhető, hogy a héten a gyorsjelentés előtt kivárás is lesz a befektetők részéről, így majd a gyorsjelentés befolyásolhatja legjobban az árfolyam mozgását. Felfele a 14000 és a 14800 forintos szint jelenthet ellenállást. Jelenleg egy ék alakzat látható a grafikonon, amelyből felfele próbálna kitörni a részvény, ehhez viszont még meg kellene erősíteni a kitörést, amely a napi mozgások alapján egyelőre nem látható.
Az elmúlt időszakban több céláremelés is érkezett az OTP részvényére, ezzel az elemzői konszenzus jelenleg közelíti a 17000 forintos szintet, amely a mostani árfolyamhoz képest 23 százalékkal magasabb. Saját fair érték becslésünk 15300 forint, amely szintén a jelenlegi árfolyam felett található. Az OTP negyedéves gyorsjelentése pénteken hajnalban érkezik, amelyre kiemelten figyelhetnek a befektetők.
Az OTP napi grafikonja (2023. 11. 06. 10:45)
Szintén a negyedéves gyorsjelentéshez közeledik a Mol is, a vállalat szintén az OTP jelentésével együtt teszi közzé a negyedéves számait. Az árfolyam az elmúlt napokban egy szűk sávban mozgott, míg az elmúlt heteket nézve az utolsó gyertyacsúcs a 2950 forintos szintnél található, így ez jelenthet most ellenállást a részvény számára. A korábbi osztalékfizetés után kialakult rést még mindig nem sikerült betölteni a részvénynek, egyelőre pedig oldalazást láthatunk a papírnál. Támaszt a mozgóátlagok jelenthetnek az árfolyamnak.
Múlt héten került bejelentésre, hogy a Mol megkezdheti már decemberben Kazahsztánban a földgáz kitermelést, amely közel 7 százalékkal is növelheti a következő években a Mol földgázkitermelését, amennyiben a tervezett teljes kapacitáson fog működni a termelés. A pozitív hírek mellett szintén a múlt héten jelent meg a legfrissebb adóváltozás az üzemanyag kiskereskedelemre vonatkozóan, amely alapján az 500 millió és 100 milliárd forint közötti nettó árbevétellel rendelkező kutak esetében az adó 0,15 százalékról 3 százalékra emelkedik, 100 milliárd felett pedig 3 százalékra csökken a korábbi 4,5 százalékról. Ez várhatóan többlet adózási hatással járhat a kiskereskedelmi szegmensben, viszont korábban a bányajáradék csökkentésre került a Mol számára, amely szintén jelentős pozitív adóhatás, így az árfolyam nem is reagált érdemben a bejelentésekre.
A Mol napi grafikonja (2023. 11. 06. 10:45)
Erős napokat zárt az előző héten a papír, sikerült a 8400 forintos szintek közeléből 8800 forint fölé erősödni. Látható, hogy ezzel a technikai kép is sokat javult, mivel a 200 napos mozgóátlagról sikerült felpattanni, bár ma ismét inkább korrekció mutatkozik. Jó hír az is, hogy a csökkenő trendvonalat is mintha áttörte volna a papír.
A Richter kapcsán a legfontosabb esemény a gyorsjelentés lehet majd, az előzetesről bővebben is beszámolunk majd. Ezzel együtt technikailag fontos szinteken jár a papír, miközben a hazai részvények is mintha nagyobb erőt mutatnák a dollár gyengülése után, a következő fontos ellenállások így 8900 forint környékén lehetnek, ahol az 50 napos mozgóátlag is megtalálható.
A Richter napi grafikonja (2023. 11. 06. 10:15)
Belehúzott a Magyar Telekom, így ma is kiemelkedik a magyar mezőnyből, sikeresen elérte a 600 forintos szintet is, amire 2011 tavasza óta nem volt példa. Év eleje óta egyébként közel 80 százalékos pluszban áll a papír, míg ha a teljes hozamot (osztalékokkal korrigált érték) vesszük figyelembe, akkor már 92 százalékos emelkedés mutatkozik. Így a 600 forintos szintek stabil áttörése nyithatna nagyobb teret a részvény előtt, habár az indikátorok változatlanul magas szinteken tartózkodnak, így ezek némi akadályt képezhetnek egy nagyobb emelkedés előtt.
A friss negyedéves számait egyébként szerdán délután teszi közzé a Magyar Telekom, a várakozások alapján tovább javulhatnak a cég bevételi, illetve profitszámai is, az elmúlt időben pozitív hírek jelentek meg a szektor kapcsán, illetve a magas inflációs környezet újabb áremeléseket hozhat a jövőben is. A negyedéves gyorsjelentésről szóló preview elemzésünkben részletesebben is beszámolunk majd a várakozásainkról.
Pénteken a Concorde megemelte a Telekomra vonatkozó célárát a korábbi 600 forintról 950 forintra. Így a konszenzusos célár mértéke 686 forintra emelkedett, amely további felértékelődési potenciált jelentene a mostani árfolyamszintekhez képest is.
A Magyar Telekom heti grafikonja (2023. 11. 06. 10:00)
Opus
Sok mozgás nem volt látható az Opus háza táján előző héten, a részvény árfolyama így a 376 és 400 forint közötti sávban található továbbra is. Technikai értelemben véve kedvező viszont, hogy a 376 forint körüli zóna felett maradtak a záróárak, így ez még támogathatná az részvényt a továbbiakban. Maradtak tehát a korábbi ellenállási és támaszszintek, így a 400 forintos szint mellett az 50 napos mozgóátlagot lehetne érdemes figyelni nagyobb elmozdulások esetében. A többi blue chippel ellentétben az Opus csak később teszi közzé harmadik negyedéves eredményeit, így várhatóan a társaság jelentésére egészen december 15-éig várnunk kell.
Az Opus napi grafikonja (2023. 11. 06. 10:00)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.