Ugyan a blue chipek jelentéseire nem lehetett sok panaszuk a befektetőknek, a pozitív részvényesi reakció így is elmaradt több esetben. Így az OTP és a Richter részvénye sem találta az erőt a jelentés után, pedig a konszenzus várakozásait sikerült felülteljesíteni. Előző héten jelentett még a Magyar Telekom is, ahol szintén a vártnál erősebb eredményekről számolt be a társaság, itt viszont már az árfolyam mozgásán is tükröződik az optimizmus. Közben a Mol árfolyama is kisebb csökkenést mutatott az előző hét során, viszont a mai napon már nagyobb pluszt mutat a papír, visszaerősödve az idei csúcsok közelébe.  

A weboldalon megjelenő tartalmakra az alábbi módon is feliratkozhat a WebTraderen keresztül:
Fiókom->Szolgáltatások->E-mail feliratkozások
Bővebb információ ezen a linken keresztül érhető el.

OTP 

Hiába hozta a konszenzus várakozásait az OTP az első negyedév során, a jelentést követően elgyengült a részvény árfolyama, és a múlt héten már a 18 000 forintos szintet is visszatesztelte. A következő napokban viszont már az osztalékszelvény leesése határozhatja meg a részvény technikai képét, ugyanis az OTP részvényéről már május 24-én, pénteken esik le az osztalék. Részvényenként 539,45 forintnyi osztalékot fizet ki a bank a tavalyi üzleti év után, ami jelenlegi árfolyamon számolva 3 százalékos osztalékhozamot biztosít. Az osztalékszelvény leesését követően akár az 50 napos mozgóátlag közelébe eshet a részvény árfolyama, így majd azt lesz érdemes figyelni pénteken, hogy a mozgóátlag felett tud-e maradni a részvény.  

Még múlt hét kedden emelte meg az OTP részvényére vonatkozó célárát az Autonomous Research elemzője, ezzel a Bloomberg konszenzusa már 21 268 forintos célárat mutat, ami 17 százalékkal magasabb a piaci árnál. A bankot követő elemzők szerint tehát lenne még tér az emelkedésre, mutatva a bank fundamentális erejét is. 

Az OTP napi grafikonja (2024. 05. 21. 10:15) 

Mol 

Jól kezdte a mai kereskedést a Mol, a befektetők a közelgő osztalékkifizetésre is várhatnak, a 250 forintos osztalékszelvény pénteken fog leesni a részvényről, tehát csütörtökön lehet utoljára megvenni a papírt osztalékszelvénnyel együtt. A gyorsjelentés nem lett túl erős, a külső környezet azonban támogató maradhat, az erről szóló összefoglaló elemzésünk az alábbi linken található. 

A hosszabb távú emelkedő trend egyébként nem tört meg, jelenleg a 3080-3100 forintos zóna képezhet érdemi ellenállást a papír előtt. Ennek áttörését követően a 3200 forintos szint elérését tűzhetné ki célul a Mol. Védelmet változatlanul az 50 napos mozgóátlag, illetve az emelkedő trendvonal nyújthat, míg lejjebb a 2900-3000 forintos tartományra érdemes figyelmet fordítani. 

A Mol napi grafikonja (2024. 05. 21. 10:00) 

Richter 

A jelentés óta eltelt napokban nem tudott erőt mutatni a részvény, így inkább lecsorgás mutatkozott a 9700 forint feletti szintekről. Ezzel a 10 ezer forinttól is jobban eltávolodott a papír, holott a jelentést inkább pozitívan értékeljük, és a fundamentumok alapján is optimisták vagyunk. Látni kell technikailag, hogy az 50 napos mozgóátlag alá csúszott már vissza a Richter, bár ma mintha kisebb fordulat mutatkozna. Szintén kedvező hír, hogy a 200 napos mozgóátlag egyelőre még támaszt jelenthet 9150 forint környékén. 

Ki kell emelni továbbá, hogy a forint árfolyama egyelőre meglehetősen erős, így a Richter export bevételei kapcsán most nem tud a fókuszba kerülni. Ezzel együtt a 2023 második negyedévi bázis még elég alacsonynak tűnik az EURHUF kapcsán, ami a későbbi gyorsjelentés szempontjából az export bevételek forintban számított értékére is pozitív hatást gyakorolhat, még a mostani EURHUF árfolyamok mellett is. 

A Richter napi grafikonja (2024. 05. 21. 10:15) 

Magyar Telekom 

Továbbra sem érheti panasz a Telekomot az idei teljesítménye alapján, ráadásul a legutóbbi gyorsjelentése is kiemelkedő számokat hozott, egyrészt a várakozásokat is könnyedén felülteljesítette a Telekom, másfelől a korábbi előrejelzéseit is feljebb tekerte a cég vezetősége. A jelentésről szóló összefoglaló elemzésünk az oldalunkon megtalálható. Emellett az osztalékszelvény már korábban leesett a részvényről, így a befektetők a részvény-visszavásárlási programra várhattak, azonban múlt pénteken bejelentette a Telekom, hogy új Európai Uniós szabályozás miatt akadályokba ütköztek, így a héten nem tudják megtartani az aukciót. Mindenképp pozitív hír, hogy jelezte a vezetőség, hogy dolgoznak a megoldáson, így egy új aukció meghirdetésére várhatnak a befektetők, esetleg a piacon is, folyamatos részvény-visszavásárlások mellett is dönthet a vezetőség. 

Az emelkedő trend is folytatódni látszik, lassan közelítheti az 1000 forintos szinteket is az árfolyam. Védelmet az 50 napos mozgóátlag nyújthat hosszabb távon, utoljára tavaly júliusban járt ez alatt a részvény, az áttörést követően nagy lendületet tudott venni a papír. Emellett az MACD is kedvező képet fest, valamint az RSI is visszajött már a kritikus zónákból, így lenne még tér a bővülésre. Az elemzői várakozások optimisták, így a konszenzusos célár 1158 forint felett jár, amely jókora felértékelődési potenciált jelent. 

A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 05. 21. 10:00) 

Opus 

Javítani tudott az előző hét során az Opus, így a 200 napos mozgóátlagtól sikerült eltávolodnia, bár az 50 naposat továbbra sem volt képes áttörni. Tehát továbbra is fennáll az a helyzet, hogy beszűkülés jeleit mutatja az Opus grafikonja, a két mozgóátlag így az előttünk álló időszakban is bekorlátolhatja a részvény mozgásterét. Az indikátorok alapján sem állapítható meg egyértelmű irány, az RSI az 50-es érték körül mozog, igaz az MACD továbbra is vételt jelez. 

Az Opus napi grafikonja (2024. 05. 21. 10:15) 

Tartalom lezárása:2024.05.21 10:56
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Elemzői kitettség:Az elemzés szerzője a fenti értékpapírból nem rendelkezik részvényekkel.
Magyar Telekom: Várakozásokon felüli eredmények
Varga Dániel | 2024.05.16 10:51
Könnyedén vette az akadályokat a cég
Richter: Erős eredmények
Cinkotai Norbert | 2024.05.14 10:22
Segítették a devizahatások az eredményességet
Magyar blue chipek: Túl vagyunk az első jelentéseken
Mohácsi Mihály | 2024.05.13 14:05
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Erős jelentés jöhet a Richtertől
Cinkotai Norbert | 2024.05.13 10:22
Holnap nyitás előtt jönnek a számok
Mol: Mérsékelt eredmények
Grébel Szabolcs | 2024.05.10 11:15
Volt már erősebb jelentése a cégnek

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Visa: Jól sikerülhet az év vége

Mohácsi Mihály | 2024.10.04 14:39
Erőteljes fordulat a grafikonon

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.10.04 08:32
Forint, USA munkaerőpiac, olaj, Stellantis

Fordulat a kötvénypiacokon

Mohácsi Mihály | 2024.10.03 16:31
Mit jelent ez a részvénypiacra nézve?