Egy rövidebb megtorpanást követően előző héten már új csúcsra emelkedett a BUX árfolyama, így egyelőre kitart a magyar piac idei felülteljesítése a nagyobb fejlett piaci indexekkel szemben. Az OTP és a Mol részvénye is erősebb hetet tudhatott maga mögött, utóbbi kapcsán a vártnál erősebb negyedéves gyorsjelentés váltott ki pozitív elmozdulásokat. A Richter piaci teljesítménye gyengébb volt a múlt héten, bár az idei teljesítményre így sem lehet panasz, míg a Magyar Telekom papírja nem igazán találja az elmúlt napokban az irányt, a piaci szereplők a csütörtök délutáni jelentésre várhatnak elsősorban.
Áttörte a 17000 forintos szintet az OTP árfolyama, ezzel folytatódik az emelkedő trend a bankrészvénynél. Felfele a 18000 körüli szint jelentheti a következő ellenállást, valamint 18600 forint környékén húzódnak a korábbi lokális csúcsok. Múlt héten jelentette be az OTP, hogy a romániai leánybank értékesítése után, megkapta a felügyeleti engedélyeket egy összesen 60 milliárd forint értékű részvényvisszavásárlásra. Ez részvényenként 214 forintot jelent, amely hozzávetőlegesen a piaci kapitalizáció másfél százaléka. A részvényesi juttatásokat tekintve pozitívumként értékelhető a bejelentés, mindez pedig tovább segítheti a részvényárfolyam emelkedését. Az OTP negyedéves jelentése március elején fog érkezni.
Az OTP napi grafikonja (2024. 02. 19. 10:00)
Jelentősen felülmúlta múlt héten pénteken közzétett gyorsjelentésében a várakozásokat a Mol. Főként a Downstream és az Upstream eredmény lett erős a várakozásokhoz képest, bár a külső környezet változásai miatt éves összehasonlításban azért visszaesett a CCS-EBITDA eredmény. Az erős eredményben az adózási változások is szerepet játszottak, mivel a bányajáradék jelentősen csökkent. A 2024-es kilátások pedig hasonló CCS-EBITDA eredménnyel számolnak, mint a tavalyi évben, így várhatóan ebben a környezetben is stabilan teljesíthet a Mol.
A jelentés után napközben a 3000 forintos szintet is áttörte a Mol árfolyama, viszont zárásra visszaesett a 3000 forintos szint alá. Amennyiben kitart a kedvező momentum, akkor folytatódhatna a korábbi rés betöltése a részvénynél és a 3000 forint feletti szinteket célozhatná meg az árfolyam. Támaszt már a 2940 forintos szint jelenthet, lejjebb pedig az 50 és a 200 napos mozgóátlag jelenthet támaszt. Az árfolyam viszont kitörni látszik az eddigi oldalazó trendből.
A Mol napi grafikonja (2024. 02. 19. 10:00)
Az elmúlt hetekben nem szerepelt rosszul a Richter, 2024-et még 8700 körül kezdte meg a papír, pár napja pedig már a 10000 forintos szintek közelében is járt. A gyógyszergyártó láthatóan profitál a magyar piacon lévő jobb hangulatból, technikailag pedig a 10000 forintos szint jelenthet masszív ellenállást. Egyelőre látni kell, hogy a mozgóátlagok még távolabb vannak a mostani szintektől, ezt megelőzően pedig 9500-9550 forint körül található még egy esetleges támasz-zóna.
A fundamentális teljesítmény vélhetően erős lesz, hiszen már az AbbVie adataiból is látható volt a Vraylar népszerűsége, ami a közelgő negyedik negyedéves gyorsjelentésnél pozitívum lehet. A bázisban ráadásul komoly negatívumokat számolt el egy éve a Richter, ehhez képest pedig így jóval erősebb számokra lehet majd kilátás. A Richter jelentése február 29-én érkezik majd, a piac pedig részben azért kivárással is reagálhat a közelgő negyedéves jelentés időpontjára.
A Richter napi grafikonja (2024. 02. 19. 09:30)
Kicsit megakadt az emelkedő trend a Telekom grafikonján, bár érdemi korrekciónak azért nem lehettek tanúi a befektetők, így inkább oldalazás mutatkozik, ráadásul az RSI is visszacsorgott a túlvettséget jelző szintekről. Egy háromszög alakzat képe is kirajzolódott a napi grafikonon, az ebből való kitörés adhatna új lendületet a papírnak, és ezzel együtt újból célba vehetné a 800 forintos szinteket a részvény. Támaszt az 50 napos mozgóátlag nyújthat hosszabb távon is, ennek mentén folytathatná az emelkedést a közeljövőben is az árfolyam.
Csütörtökön egyébként a piaczárást követően teszi közzé a negyedik negyedéves jelentését a Magyar Telekom, ahol kiderül milyen eredményekkel zárta az évet a társaság, illetve az osztalékról szóló hírekre is különösképpen figyelhetnek a befektetők. Így a jelentésig kivárhatnak a részvényesek, akár ezt követően nagyobb mozgások is kirajzolódhatnak a grafikonon.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 02. 19. 10:15)
Opus
Elfogyott a lendület az Opus grafikonján, végül nem tudott 426 forint fölött zárni az árfolyam az előző hét során. A mai napon már erőt mutat a részvény, így a 420 forint fölötti szinteken mozog egyelőre az árfolyam. A héten tehát azt lehet majd figyelni, hogy 420 forint felett tud-e maradni az Opus, lentebb még az 50 napos mozgóátlag foghatná meg az árfolyam csökkenését. Nem kedvező technikailag, hogy az MACD eladási jelzése egyre erősebb, ez még korlátozhatja a következő napokban az emelkedést, emellett az RSI a semleges szinteket közelíti. Az Opus negyedik negyedéves jelentésére még többet kell várnunk, de jövő hét csütörtökön tartja a részvény-visszavásárlási aukcióját a társaság, melynek részletei a BÉT oldalán olvashatóak.
Az Opus napi grafikonja (2024. 02. 19. 10:00)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.