Negatív hangulatban indult a kereskedés az európai piacokon, viszont a magyar tőzsde kisebb pluszban tudott nyitni, amely főként az OTP erősebb teljesítményének köszönhető. Egyelőre viszont csak a bankpapír tud kiemelkedni a blue chipek közül, a Richter, Mol és a Magyar Telekom árfolyama enyhén csökken, az Opus árfolyama viszont 4 százalék feletti mínuszban tartózkodik. A múlt heti indexsúlyváltozások miatt pedig az OTP súlya növekedett a BUX indexben.

OTP

Emelkedéssel nyitott az OTP árfolyama, ezzel a blue chipek közül egyedüliként felülteljesítő. Az árfolyam az 50 napos mozgóátlag alá már nem esett vissza. Több hónapos időtávon még mindig oldalazás látszódik a részvénynél, azonban pozitívum, ha az 50 napos mozgóátlag felett tud maradni az árfolyam. A 9000 forintos szintet azonban még át kellene törnie az árfolyamnak, feljebb pedig a 10000 forint környéki lokális csúcspontot ahhoz, hogy nagyobb trendfordulóra lehessen következtetni.

Korábban bejelentette az MNB a kötelező tartalékráta emelését, amely a bankok további likviditás megkötését célozza, és a kamatemelések mellett újabb monetáris szigorító lépésként értelmezhető. Ugyanakkor a bankszektor még mindig jóval magasabb betétállománnyal rendelkezik, mint a hitelek állománya, főként a lakossági szegmensben. Az OTP Core esetében 52 százalékos volt a nettó hitel/betét arány a második negyedév végén.

Hétvégén a Magyar Kormány jelezte, hogy várhatóan meghosszabbítja a jelzáloghitelekre vonatkozó kamatstopot 2023. június 30-ig. A kamatkörnyezet emelkedésével a kamatstopban részt vevő hitelállományra nézve ez továbbra is negatívum a bankok számára, ugyanakkor az emelkedő kamatkörnyezet miatt a jegybanki betétekre is magasabb kamatot kapnak a bankok. A likviditás megkötése, illetve a magasabb kamatok miatt visszaeső hitelkereslet már jelentősebb negatív hatás lehet.

A OTP napi grafikonja (2022. 09. 19. 10:30)

Mol

Tovább esik a Mol árfolyama, így továbbra is tart a csökkenő trend a grafikon alapján. A 2500 forintos szint viszont támasz lehet. Felfele a 2600 forintos szintet kellene áttörnie a részvénynek, valamint a csökkenő trendvonalat a fordulathoz. Amennyiben viszont tovább csökken az árfolyam, vagy tartósabban a 2700 forintos szint alatt marad a részvény, akkor az 50 napos és a 200 napos mozgóátlag keresztezhetné egymást negatív jelzést adva ezzel a fennálló trendről.

Újra teljes kapacitás mellett üzemel a százhalombattai finomító, ezt a hétvégén jelentette be a Mol. A karbantartás következő fázisa viszont október 9-én kezdődik. A Mol szempontjából továbbá fontos, hogy a kormány szombaton bejelentette, hogy meghosszabbítja az üzemanyagokra vonatkozó árstop hatályát, így december 31-ig marad érvényben jelen állás szerint a hatósági áras benzin, illetve dízel. Ez negatív hír a Mol számára, hiszen továbbra sem tud nyereséget termelni az üzemanyag-értékesítés kapcsán, emellett már több szakértő is jelezte, hogy ellátási problémák léphetnek fel, ha sokáig fennmaradnak az árstopok.

Viszont azt érdemes figyelembe venni, hogy a magasabb olajár miatt a kitermelésen még mindig szép eredményt tud elérni a Mol, valamint az Ural-Brent különbözeten még mindig magas finomítói marzsot tud elérni, az adóhatások ellenére is.

A Mol napi grafikonja (2022. 09. 19. 10:30)

Richter

Továbbra is a 200 napos mozgóátlagtól való elrugaszkodással próbálkozik a Richter, a múlt hét végén kissé elromlott a hangulat, illetve az átsúlyozás miatt is nagyobb visszaesés mutatkozott a grafikonon. Ma mérsékelt pluszban áll eddig a részvény, emellett látható, hogy a mozgóátlag stabilan tartja magát, így javuló hangulat mellett ismét a 8000 forintos szintek kerülhetnek célkeresztbe. Feljebb a 8400-8500 forint körüli szintek képeznek ellenállást, míg a 9000 forintos csúcsok elérése is kicsit hosszabb távú célnak tűnik.

Egyelőre nem mutatnak erőt az indikátorok, így az MACD is inkább lefelé trendel, a 200 napos mozgóátlag letörése nem lenne jó jel, lejjebb a 7200-7300 forintos zóna jelenthet védelmet. A lokális mélypontok a 6300 és 6800 forint közötti tartományokban alakultak ki, azonban sokat kéne romlania a hangulatnak ahhoz, hogy újból ezekre a szintekre süllyedjen vissza az árfolyam.

Az elmúlt héten nem érkeztek különösebb hírek a vállalat háza tájáról, a negyedév lezárása és a jelentés közzététele is még kicsit odébb van. Azonban a forint folyamatos gyengélkedése továbbra is kedvező hatásokat jelent a Richterre nézve, hiszen az exporttevékenysége miatt alaposan ki van téve a devizahatásoknak a magyar cég.

A Richter napi grafikonja (2022. 09. 19. 10:30)

Magyar Telekom

Nem igazán okozott örömet a múlt hét során a Telekom a befektetői számára, hiszen jelentős esést produkált, egészen a 298-300 forintos támaszszintig esett vissza az árfolyam. Látni kell, hogy ez a lélektanilag fontos szint ismét ki tudta segíteni a részvényt, így érdemes figyelni, hogy sikerül-e felpattannia innen a papírnak, és ezzel újból emelkedésnek indulhat az árfolyam. A 325, illetve a 345 forintos szintek jelenthetnek komoly akadályt, utoljára nyár elején tudott ennél is magasabb szinteken mozogni a Telekom.

Amellett, hogy pénteken egy fordulós gyertya jelent meg a grafikonon, az RSI is igencsak alacsony szintekről tudott emelkedésnek indulni, illetve az MACD is mély szintekről indulna el felfelé ismét. A 300 forintos szintek alatt utoljára 2013-ban járt a részvény, így a 274 forintos történelmi mélypont sincs már nagy távolságra a jelenlegi szintektől.

A Magyar Telekom heti grafikonja (2022. 09. 19. 10:30)

Opus

Márciusi mélypontjai közelébe csúszott vissza az Opus árfolyama, ezzel továbbra is tart az elmúlt hónapokban látható gyengébb periódus. Az Opus piaci kapitalizációja ezzel 100 milliárd forint közelébe csúszott vissza, és egyre inkább kezd eltávolodni a korábbi szintektől. Technikailag most a 140 forint körüli szinteket érdemes figyelni, márciusban ugyanis tudott innen fordulni a papír.

Az Opus napi grafikonja (2022. 09. 19. 10:30)

Tartalom lezárása:2022.09.19 12:10
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Javul a hangulat
KBC Equitas | 2022.09.12 11:34
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Lefordult a hazai tőzsde is
KBC Equitas | 2022.09.05 11:46
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Elgyengült a magyar piac is
KBC Equitas | 2022.08.29 11:44
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Korrekciós szakasz kezdődött a hazai piacon is
KBC Equitas | 2022.08.22 11:28
Nagyobb menetelés után pihentek meg a részvények
Magyar blue chipek: Kifogyóban a lendület
KBC Equitas | 2022.08.15 11:47
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Szépített a második negyedévre az OTP
Grébel Szabolcs | 2022.08.11 07:59
Rekordbevétel, és javuló profit

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Mi folyik a devizapiacokon?

Beesett az euró a dollárral szemben

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.22 08:38
Dollár, forint, arany, Alphabet