Az előző évhez hasonló módon kezdték az idei évet a magyar blue chip részvények, így a BUX új történelmi csúcsszintre emelkedett, 61400 pont környékén zárt az index múlt héten. Egyelőre tehát felülteljesítőnek számít a magyar piac, míg az amerikai és a nagyobb európai tőzsdeindexek eséssel indították 2024-et, addig a BUX esetében közel másfél százalékos emelkedés volt látható. A sort a Richter részvénye vezette a maga 4 százalék feletti árfolyamemelkedésével, de a többi blue chip esetében is kisebb pluszok mutatkoztak előző hét során. Ma délelőtt már inkább negatív irányú elmozdulások figyelhetőek meg, bár a nemzetközi hangulat sem a legerősebb a mai napon.

A weboldalon megjelenő tartalmakra az alábbi módon is feliratkozhat a WebTraderen keresztül:
Fiókom->Szolgáltatások->E-mail feliratkozások
Bővebb információ ezen a linken keresztül érhető el.

OTP 

Nem mutat nagy elmozdulást az OTP árfolyama az év elején, bár a külföldi tőzsdéken jól kezdték az évet a bankpapírok, az OTP árfolyama továbbra is a 16000 forintos szint alatt tartózkodik. A korábbi rali után persze elképzelhető volt egy korrekció vagy kisebb megálló, amelyre az RSI túlvett értéke is utalhatott korábban. Felfele a 16000 forintos szintet kellene áttörnie a részvénynek, felette a 16500 és a 17000 forintos szintek jelenthetnek további ellenállást. Lefele a 14800 forintos szint jelenthet támaszt az árfolyamnak, illetve az 50 napos mozgóátlag is közelít ehhez a szinthez.  

Az OTP napi grafikonja (2024. 01. 08. 10:30) 

Mol 

Mozgóátlagai környékén oldalaz a Mol árfolyama, jelenleg a 200 és az 50 napos mozgóátlag környékén mozog az árfolyam, igaz, a korábbi oldalazó trend miatt a két mozgóátlag is közel tartózkodik egymáshoz. Határozott irány tehát továbbra sem látható a részvénynél. A tavaly hagyott rést megpróbálta betölteni a részvény, de a 2900 feletti szintekről lefordult a papír, és a 2800 körüli szinteken tudott megállni. Felfele a 2880 és a 2920-as zóna jelenthet ellenállást, míg a 200 napos mozgóátlag és a 2750 környéki szint pedig támaszként szolgálhat.  

Az olajárak az elmúlt időszakban csökkentek, amely az energiacégek részvényeinek sem kedvezett. Decembertől megkezdte Kazahsztánban a Rozskovszkij-mezőn a gázkitermelést a Mol, az idei évben pedig folytatódhat a kitermelés bővülése a mezőn.  

A Mol napi grafikonja (2024. 01. 08. 10:30)

Richter 

Jól kezdte az évet a Richter, ezzel pedig fontos szinteket tudott áttörni a papír. Egyelőre az látszik, hogy a 9000 forintos szinten átjutott a papír, ugyanakkor a 9200 forintot egyelőre nem tudja áttörni. Tavaly összességében a 9400 forintos szintek környéke jelentett akadályt, viszont az is tény, hogy a 10000 forintos szintet egyelőre nem tudta áttörni a papír. A mozgóátlagról ugyanakkor szép pattanást mutatott be a részvény, így a korábbiakhoz képest talán most optimistábbak lehetnek a befektetők. 

A Richter számára egyébként nem a legjobb hír a forint erősödése, mivel az exportbevételek forintban számított értékét így csökkenti. Ezzel együtt a 380 körül mozgó forint még összességében nem rossz a cégnek, valamint a stabilitást is növelheti. A Richter kapcsán a fundamentumok egyébként továbbra is erősnek tűnnek, az elemzői célárak pedig inkább 10000-10500 forint körül mozognak. Ez alapján az erős évkezdet nem annyira meglepetés, technikailag pedig a korábbi csúcsokat jelentő 9400 forintos szinteket érdemes már figyelni ellenállásként. 

A Richter napi grafikonja (2024. 01. 08. 10:00) 

Magyar Telekom 

Kiemelkedő évet tudott zárni a Telekom, hiszen az osztalékokkal együtt számolt éves hozama elérte a 116 százalékot, amely abszolút rekordnak számít a vállalat életében. Az új évet óvatos emelkedéssel indította a részvény, így lassan közelítené a 700 forintos szinteket is az árfolyam, amely felett utoljára 2010. szeptemberében tudott tartózkodni a papír. Védelmet változatlanul a 647-650 forintos szintek képezhetnének, míg lejjebb az 590-600 forintos tartomány állította meg november végén az árfolyam visszacsúszását. Emellett az 50 napos mozgóátlagra is érdemes lehet figyelni, egyelőre úgy tűnik nem tört meg a Telekom lendülete, így az emelkedő trend is tovább kitarthatna. 

Várhatóan ismét márciusban hajthatja végre az inflációkövető áremelését a Telekom, így a pénteki inflációs adatra érdemes lesz figyelni ebből a szempontból is, hiszen kiderül, hogy éves szinten átlagosan mekkora infláció jellemezte a magyar gazdaságot. Így a Telekom akár ezt követően jelentheti be, hogy mekkora díjkorrekció végrehajtása mellett döntenek. A céget követő elemzők egyébiránt változatlanul optimisták, így a konszenzusos célár is 837 forinton áll, amely jelentősebb felértékelődési potenciált mutat a jelenlegi árfolyamszinthez képest is. 

A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 01. 08. 10:15) 

Opus 

Nem sok mozgolódás volt látható az Opus háza táján az idei év eddig eltelt szakaszában, a részvény árfolyama a 380-390 forintos szintek között ragadt. Egyértelmű irány tehát nem mutatkozik a grafikonon, kérdéses egyelőre, hogy idővel képes lesz-e tartósan áttörni a 400-as szintet az árfolyam. Ugyan a társaság harmadik negyedéves eredményeinek közzététele után gyors emelkedésbe kezdett az árfolyam, még aznap le is fordult, visszaadva a korábbi pluszokat. Az viszont továbbra is kedvező, hogy az 50 napos mozgóátlag egyelőre megfelelő támaszként szolgált, ami még támogathatja az árfolyamot az előttünk álló hetekben is.  

Az Opus napi grafikonja (2024. 01. 08. 10:00) 

 

Tartalom lezárása:2024.01.08 11:22
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Elemzői kitettség:Az elemzés szerzője a fenti értékpapírból nem rendelkezik részvényekkel.
Magyar blue chipek: Vegyes mozgások a hazai piacon
KBC Equitas | 2023.12.11 13:03
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Elfáradt a magyar piac
KBC Equitas | 2023.11.20 11:47
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Túl vagyunk a fontosabb jelentéseken
KBC Equitas | 2023.11.13 12:01
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
OTP: Ismét kiemelkedő jelentés a banktól
Grébel Szabolcs | 2023.11.10 07:51
Felülmúlta a várakozásokat a bank
Kellemes meglepetéseket tartogatott a Mol
Varga Dániel | 2023.11.10 07:22
Felülmúlta a várakozásokat a cég
Nem lassít a Telekom
Varga Dániel | 2023.11.08 18:51
A várakozásokat is felülmúlta a cég

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.22 08:38
Dollár, forint, arany, Alphabet

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.21 08:35
Nvidia, arany, Delta Airlines, Palo Alto