Erősen indult az áprilisi hónap a magyar részvénypiacon, a BUX két hét leforgása alatt 3 százalékot emelkedett, míg a nemzetközi piacokon már inkább kifulladás jeleit mutatják a tőzsdeindexek. Segítette a magyar részvénypiac teljesítményét előző héten, hogy az OTP árfolyama új idei csúcsszintre tudott emelkedni, de hasonló mondható el a Magyar Telekom részvényéről is. Eközben a Mol már nem mutatott sok erőt az utóbbi napokban, igaz, az olajpapír idei teljesítménye így is meggyőző. A Richter papírja valamelyest lemaradónak számít az utóbbi hetekben, a befektetők új impulzusokra várhatnak a gyógyszergyártó kapcsán. A magyar blue chipek jelentéseire még közel egy hónapot várnunk kell, a sort az OTP és a Mol kezdi meg május 10-én.
A weboldalon megjelenő tartalmakra az alábbi módon is feliratkozhat a WebTraderen keresztül:
Fiókom->Szolgáltatások->E-mail feliratkozások
Bővebb információ ezen a linken keresztül érhető el.
Múlt héten új éves csúcsra emelkedett az OTP árfolyama, így hosszabb oldalazás után mintha újra felfele indulna a részvény. A mai napon szintén a korábbi lokális csúcs felett jár az árfolyam, ezzel pedig megerősítheti az oldalazó trendből való kitörést. A következő ellenállás a 18000 forintos szint lehet, ugyanakkor lassan a 18700, illetve a korábbi történelmi csúcsot jelentő 19600 forintos szint sincs messze. Amennyiben sikerült megerősíteni a kitörést, akkor a 17600 forintos szint már támasz lehet, lejjebb pedig az 50 napos mozgóátlag jelenthet fontosabb szintet.
Az OTP napi grafikonja (2024. 04. 15. 10:30)
Lassan halad felfele a Mol árfolyama, múlt héten egy kisebb visszaesés után már újra a 3060 forintos szint felett jár. A jelenlegi lokális csúcs 3080 forint, amely felett folytatódhatna a korábbi rés betöltése. Az emelkedő trendvonal, valamint az 50 és a 200 napos mozgóátlag jelenthet támaszt. Az elmúlt időszakban a közel-keleti konfliktus fokozódásával az olajárak is emelkedtek, amely az energiacégek árfolyamára jellemzően pozitív hatással volt, és láthatóan a Mol árfolyama is megindult felfele. A közelmúltban szintén több céláremelés is érkezett a Molra, anyavállalatunk, a Patria intézményi célára 3540 forint, míg a konszenzus pedig 3465 forint.
A Mol napi grafikonja (2024. 04. 15. 10:30)
Nem sok esemény történt a Richter körül az elmúlt hetekben, amit az árfolyam oldalazása is jól érzékeltet. A gyógyszergyártó részvénye még egy hónappal ezelőtt esett át egy nagyobb korrekción, az azóta keletkezett rést pedig egyelőre nem töltötte be az árfolyam. A Richter most a 9300-9400 forint körüli szintektől távolodna el, de egyelőre a 9500 forintos ellenállás áttörésével nem boldogult az árfolyam. Az exportbevételekre nagyban támaszkodó cég szempontjából a gyengébb forint kedvező, így az esetleges forintgyengülés még javíthatná a részvény teljesítményét, de az első negyedéves számokban már kedvező devizahatást könyvelhetett el a Richter.
A Richter napi grafikonja (2024. 04. 15. 10:30)
A 900 forintos ellenállási szintek áttörését követően tovább tudott emelkedni a Telekom árfolyama, így a múlt hét során már a 940 forintos szinteket is megközelítette, ezzel új lokális csúcsokat jelölt ki a részvény. Pénteken kisebb korrekció játszódott le a grafikonon, de ma délelőtt már ismét erőt mutat a papír, így 1 százalék feletti emelkedésnél jár. Az emelkedő trend összességében nem sérült, továbbra is az 1000 forintos szintek elérése lehet a célja a részvénynek, emellett az 50 napos mozgóátlag nyújthat támaszt az árfolyamnak. Holnap egyébként az éves közgyűlésre figyelhetnek a befektetők, itt döntenek a részvényesek az osztalék, illetve a részvény-visszavásárlási program elfogadásáról.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 04. 15. 10:30)
Opus
Továbbra sem vehető ki egyértelmű irány az Opus grafikonján, a társaság gyorsjelentését követően sem tudott erőre kapni a részvény. Így egyelőre 390-400 forint környékén mozog az árfolyam, az 50 napos mozgóátlag pedig már nem támaszként, hanem ellenállásként köszönhet vissza. Technikailag tehát nem mutat erőt a papír, a javuláshoz tartósan a 400 forintos szint felett kellene maradnia az árfolyamnak. Egyébként az idei évben az Opus részvénye 4 százalékot emelkedett, ezzel lemaradónak számít a magyar piacon. A BUX is 11 százalékot emelkedett január elseje óta, láthatóan az Opus részéről a tavalyi kiemelkedő teljesítménynek 2024-ben már nyoma sincs. Annak ellenére sem kapott erőre a részvény, hogy az Equilor elemzője múlt hét hétfőn megemelte 423 forintról 527-ra az Opusra vonatkozó 12 havi célárát, valamint a korábbi tartás helyett már vételt javasolnak a részvény kapcsán.
Az Opus napi grafikonja (2024. 04. 15. 10:30)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.