Európa-szerte mérsékelt emelkedések látszódnak, ez alól pedig a magyar BUX index sem képez kivételt. Hatalmas elmozdulások ugyan nem láthatók a vezető részvényeknél, a Richter mutat kisebb felülteljesítést, hiszen már 1 százalék feletti plusznál jár jelenleg. A fontosabb gyorsjelentéseken túl vagyunk, inkább pozitív meglepetéseket hoztak a vállalatok, ennek eredményeképpen szép emelkedéseknek lehettünk tanúi az elmúlt időben a piacokon.

OTP

Mozgalmas időszakon van túl az OTP, múlt hét csütörtökön hozta nyilvánosságra a harmadik negyedéves eredményeit a magyar nagybank, amely összességében felülmúlta a várakozásokat, ezzel rekordprofitot ért el a negyedév során. Az eredményekről bővebben is beszámoltunk az elemzésünkben.

Egyelőre úgy tűnik, folytatni tudja az elmúlt hetekben kialakult emelkedő trendjét a részvény, így egyre inkább közelíti a 200 napos mozgóátlagot. Az októberi lokális mélypont elérését követően jelentősen javulni tudott a piaci hangulat, ezzel együtt az OTP árfolyama is már közel 30 százalékos pluszban áll. Sikerült áttörni több fontos ellenállási szintet is, ezzel az indikátorok is a kritikus szintek fölé kerültek. Az RSI a 70-es szintet meghaladva túlvettséget jelez már, emellett az MACD is nagy emelkedésen van túl, így a mozgóátlag környékén érdemes lesz figyelni a papír mozgását.

Egyéb hírek is érkeztek az OTP háza tájáról, hiszen Orbán Viktor miniszterelnök még a múlt héten, egy, a közösségi felületén közzétett videójában jelezte, hogy a magyar bank egyre közelebb kerülhet egy üzbég bank akvizíciójához. Már korábban kiderült, hogy az Ipoteka Bank lenne az OTP célpontja, itt 75 százalékos részesedést szerezne majd a magyar vállalat.

Érkeztek friss céláremelések is az OTP kapcsán, hiszen az Autonomous Research elemzője 10491 forintos, míg az HSBC elemzője 18800 forintos célárat határozott meg. Nagy különbség látható a két elemző OTP-re vonatkozó megítélésében, hiszen előbbi esetében eladási, míg utóbbi esetében vételi ajánlásról beszélhetünk. A konszenzusos célár jelenleg 13128 forintot mutat.

Az OTP napi grafikonja (2022. 11. 14. 10:00)

Mol

A korábban közzétett gyorsjelentését követően sikerült elrugaszkodnia a Mol árfolyamának, jelenleg a 2600 forintos szintek közelében mozog a részvény. Felfelé a 200 napos mozgóátlag, valamint a 2800 forintos szint képezhetnek akadályokat. Az idei lokális csúcsoktól eltávolodott az árfolyam, így a 3000-3100 forintos szintekre való elmozdulás még kicsit odébb lehet. Az emelkedő olajárak támogathatják a Mol pozitív irányú trendjét, emellett az Ural-Brent különbözeten továbbra is jelentős profitot realizálhat a magyar olajipari vállalat.

Az elemzői ajánlások is emelkedést indikálnának, hiszen a konszenzus 3300 forint feletti célárat határozott meg Molra. Emellett vételi, illetve tartási ajánlások láthatóak, míg eladásra egy elemző sem ajánlja a Mol részvényeit a Bloomberg adatai alapján.

A Mol napi grafikonja (2022. 11. 14. 10:00)

Richter

Rendkívül erősre sikerült a Richter múlt héten közzétett harmadik negyedéves jelenése, minden elemzői várakozást túlteljesített. A pozitív devizahatás mellett fundamentálisan is nagyon szépen teljesített a cég, hiszen a nettó eredmény mellett az üzemi eredmény is hatalmas növekedést mutat. A jelentés megjelenése után tesztelte a júliusi csúcsokat a gyógyszergyártó árfolyama, viszont áttörni nem tudta azt. Így a 9000 forint elérése még várathat magára, múlt héten a 8450 körüli ellenállás alatt oldalazott a részvény. Tehát ennek a szintnek az áttörése lenne a nagy teszt, onnan már nem sok minden tudna a növekedés útjába állni.

Egy lefordulás esetén támaszt nyújthatna a 8000 forintos szint, de esetleg az 50, illetve a 200 napos mozgóátlag is. Nehéz bármilyen konkrét jelzést is kiolvasni az indikátorokból, egyelőre úgy tűnik a MACD átfordulhat a napokban, eladást indikálva.

A Richter napi grafikonja (2022. 11. 14. 11:00)

Magyar Telekom

Jól sikerült a Telekom előző hete, csak a múlt héten 9 százalék feletti hozamot produkált a cég részvénye. A szép teljesítmény mögött a cég harmadik negyedéves jelentése állhat, ami magasabb eredményeket tartogatott, mint amit az elemzők korábban prognosztizáltak. Ugyan éves szinten a különadó miatt nem tudott eredménynövekedést felmutatni a telekommunikációs cég, de a menedzsment feljavította éves bevételvárakozásait, 1-3 százalékos növekedés helyett, immár 5 százalék körüli bevételnövekedést prognosztizálnak 2022 végére. A jelentés közzététele után a Concorde elemzője 520 forintra emelte a Telekomhoz kapcsolódó célárát, így az elemzői konszenzus már 480 forint.

Jelentősen feljavult így a részvény technikai képe, hiszen fontos ellenállásokat tudott áttörni a Telekom árfolyama. A 300 forintos szint és az 50 napos mozgóátlag sem állt útjában a részvény menetelésének, egyedül a 325-326 forint körüli ellenállás jelentett akadályt, amellyel a mai napon még megbirkózhat az árfolyam. Egy esetleges áttörés esetén még a 345 forint körüli szint állíthatná meg az emelkedést. Úgy tűnik a korábbi, 280 forint körüli támasz mellett a 300 forintos szint is védelmet nyújthat a részvénynek.

Azonban az előző hét kiemelkedő teljesítménye után nem elképzelhetetlen egy korrekció, legalábbis az indikátorok alapján túlvettnek tűnik a papír, indikálva egy lefordulást. Ugyan a MACD egyelőre még tartja a vételi jelzését, a gyorsabban reagáló RSI már átlépte a 70-es szintet, azaz eladást jelez. Összeségében tehát jelentősen tudott javulni a Telekom technikai képe, ami hosszú távon egy pozitív fejlemény, de az elkövetkező néhány napban nem elképzelhetetlen egy kisebb lefordulás.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2022. 11. 14. 11:00)

Opus

Mozgalmas héten van túl az Opus részvénye, a múlt hétfői 15 százalék feletti növekedést egy komolyabb korrekció követte a következő napokban. Így az árfolyam visszatért az 50 napos mozgóátlag alá, de a 130 forintos szint támaszként funkcionálhat. Innen várhatja tehát a részvény, hogy merre indulna tovább, de a 130-as és 150-es ellenállások áttörése azt indikálja, van még hely a növekedésre és nem érdemes még temetni a részvényt. Előfordulhat tehát, hogy a jövőben újból tesztelni fogja a 150-155 körüli ellenállást az árfolyam.

Az indikátorok alapján nem tűnik túlvettnek a papír, innen közel sem elképzelhetetlen, hogy növekedési pályára álljon a részvény. A múlt heti lefordulás ellenére MACD még mindig tartja a vételi jelzést és az RSI sem tartózkodik igazán magas szinteken.

Az Opus napi grafikonja (2022. 11. 14. 11:00)

Tartalom lezárása:2022.11.14 11:58
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
OTP: Nehéz évben is rekord negyedév
Grébel Szabolcs | 2022.11.10 07:44
Az idei év eredményét nézve már árnyaltabb az összkép
Okozott meglepetéseket a Telekom
Varga Dániel | 2022.11.08 19:22
Érezni az adók hatását
OTP: Erős profit a kockázatok mellett
Grébel Szabolcs | 2022.11.08 11:58
Csütörtökön érkezik a gyorsjelentés
Richter: Óriási pozitív meglepetés
Cinkotai Norbert | 2022.11.08 07:03
Hatalmas növekedés a főbb sorokon
Mol: Nincs fékezés, újabb rekord eredmény
Grébel Szabolcs | 2022.11.04 07:53
Sikerült felülmúlni a második negyedéves számokat is

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Mi folyik a devizapiacokon?

Beesett az euró a dollárral szemben

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.22 08:38
Dollár, forint, arany, Alphabet