Elérkezett a gyorsjelentési szezon a magyar blue chipek számára is, múlt héten a Mol és a Richter tette közzé a gyorsjelentését, a héten pedig a Magyar Telekom és az OTP negyedéves számai fognak érkezni. A hangulat a nemzetközi piacokon mérsékelten optimista, itthon viszont az OTP vezeti az emelkedést, és már 9000 forint felett jár az árfolyam.

OTP

Emelkedéssel kezdi a hetet az OTP árfolyama, így a gyorsjelentéshez közeledve folytatódik az optimizmus a részvénynél, és már az árfolyam is átlépte a 9000 forintos szintet. A 8000 forint alatti szintekről jelentősebb rali indult meg az elmúlt napokban az OTP-nél, ezzel pedig fontosabb ellenállásokat is áttörhet a részvény. 9340 forintnál található a korábbi lokális csúcspont, valamint már a 10000 forintos szint sincsen olyan messze, amennyiben folytatódna az emelkedés. Természetesen a gyorsjelentés nagymértékben befolyásolhatja a trendet.

Csütörtökön érkezik az OTP negyedéves gyorsjelentése, amellyel kapcsolatos várakozásainkat korábbi elemzésünkben tettük közzé. A kockázatok mellett sem vagyunk pesszimisták a negyedévre vonatkozóan, bár továbbra is viszonylag magas kockázati költségeket várunk, de az emelkedő kamatkörnyezet miatt a bevételek szintje is várhatóan magas lehet.

Az OTP napi grafikonja (2022. 08. 08. 10:50)

Mol

A második negyedév során rekorderedményt ért el a Mol, amellett, hogy negatív hatások is terhelték az eredményt, a megugró olaj- és gázárak, valamint a finomítói marzsok többszöröződő szintje közel 500 milliárd forintos CCS EBITDA eredményhez segítették hozzá a vállalatot. A részvényárfolyam azonban inkább csökkenéssel reagált a jelentésre, és most is a 3000 forintos szint alatt tartózkodik a részvény. Az árfolyam betöltötte az osztalékfizetés után maradt rést, és enyhe pluszban tartózkodik a mai napon is. Ellenállásként viszont ismét a 3000 forintos szintet kellene áttörnie a részvénynek. Lefele pedig a mozgóátlagokra és a 2800 forintos szintre érdemes figyelni.

A gyorsjelentés után az HSBC is módosította a célárát a Molra vonatkozóan, így a korábbi 3900 forintos célárát 4200 forintra emelte. Továbbra is vételre ajánlja a részvényt az elemző. A konszenzusos célár jelenleg 3500 forint felett jár már, amely 20 százalék feletti növekedési potenciált jelent a mostani árfolyamhoz képest.

A Mol napi grafikonja (2022. 08. 08. 10:50)

Richter

Erős negyedéves jelentést tett közzé a múlt héten a Richter, a devizahatások nélkül is stabil növekedés jellemezte a társaságot, összességében a legtöbb soron felülmúlta az elemzői konszenzus várakozásait a cég. Orbán Gábor, a cég vezérigazgatója elmondta, hogy az inflációs hatások még csak most fogják elérni a Richtert, így ez tovább emelheti a költségeket. Az oroszországi üzlet továbbra is gond nélkül üzemel, így a menedzsment várakozásai alapján elérheti az előzetesen kitűzött idei célokat a Richter.

A szerda hajnali jelentést követően tovább emelkedett a Richter árfolyama, így a 8400 forintos szinten próbálhat ismét áttörni a részvény. Látható, hogy az ezen a szinten való átjutás jelenleg problémát jelent az árfolyam számára, azonban, ha sikerülne az áttörés akkor ismét a 9000 forintos szintek kerülhetnének a célkeresztbe. Utoljára az év elején tudott ezekre a szintekre eljutni a papír, az elmúlt időszak pozitív eredményei tovább repíthetik az árfolyamot.

Védelmet 7500-7700 forintos zóna képezhetne, valamint a két mozgóátlag, az 50, valamint a 200 napos mozgóátlag is támaszként üzemelhet. Még lejjebb a 6400-6600 forintos tartomány nyújthat menedéket a Richter számára, azonban az ehhez való visszajutás már jelentősen rontana a technikai képen. Az indikátorok láthatóan magas szinteken mozognak, így az elmúlt időszak raliját követően akár kisebb korrekció is következhet a Richter esetében.

Újabb céláremelés érkezett ma a Jefferies elemzőjétől, így a korábbi 9800 forintos vételi ajánlást 11700 célárra módosította az elemző. A konszenzus immár közel 10 ezer forintos célárat határozott meg, így jelentős felértékelődés potenciál látszódik a Richternél.

A Richter napi grafikonja (2022. 08. 08. 10:00)

Magyar Telekom

Nem látható nagy mozgás a Magyar Telekom árfolyamán, a 304-325 forintos zónában ragadt az elmúlt hetekben a részvény, az alacsonyan mozgó indikátorok sem tudtak fordulatot hozni a Telekomnak. Az MACD közelíti a vételi jelzés beadását, míg az RSI sem tudott elszakadni a túladott zónáktól egyelőre. Az előbb említett sávból való kitörés esetén a 336 forintos szint jelentheti az első akadályt, míg távolabb a 400 forintos szint elérése lehetne a részvény célja. A mozgóátlagoktól is alaposan eltávolodott az árfolyam, így ezek is ellenállásokat képezhetnek a jövőben.

Holnap zárást követően teszi közzé a Magyar Telekom az idei második negyedéves eredményeit, várakozásaink szerint javuló bevételek mellett visszaeső profittal zárhatta ezt a periódust a cég. A frissen kivetett adók jelentős profittól foszthatják meg a vállalatot, így nehéz lenne profitbővülést realizálnia a cégnek.

A Magyar Telekom heti grafikonja (2022. 08. 08. 10:00)

Opus

Továbbra sem az Opusról szól az idei nyár, nem igazán tudott elmozdulni a múlt héten a részvény, így jelenleg a 145-158 forintos sávban ragadt be az árfolyam. Ha sikerülne kitörnie a részvénynek, akkor az 50 napos mozgóátlagot, majd a 200-as mozgóátlagot vehetné célba. A 230 forintos szint elérése egyelőre még odébb van.

Az Opus napi grafikonja (2022. 08. 08. 10:00)

Tartalom lezárása:2022.08.08 11:46
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Szárnyaló profit a Molnál
Grébel Szabolcs | 2022.08.05 08:02
A negatív hatások mellett is kiemelkedő az eredmény
Rekordokat döntött a Richter
Varga Dániel | 2022.08.03 07:39
A forintgyengülés javított az eredményeken
Magyar blue chipek: A héten jelent a Richter és a Mol
KBC Equitas | 2022.08.01 10:58
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
OTP: Kihívásokkal teli környezetben stabil eredmény jöhet
Grébel Szabolcs | 2022.07.26 16:18
Ismét a kockázati költségekre figyelhetünk
Erős jelentés jöhet a Richtertől
Cinkotai Norbert | 2022.07.26 11:43
Hamarosan jönnek a negyedéves számok
Magyar blue chipek: Alulteljesítő a magyar piac
KBC Equitas | 2022.07.25 11:44
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

Mi folyik a devizapiacokon?

Beesett az euró a dollárral szemben

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.22 08:38
Dollár, forint, arany, Alphabet