Erősen alakult az utóbbi egy hét a magyar részvénypiacon, a lendület pedig folytatódik a mai napon, így a BUX árfolyama már új csúcsok felé vette az irányt. A blue chipek közül az OTP tudott kiemelkedni az utóbbi napokban, de a Mol és a Richter teljesítményére sem lehetett panaszkodni. A Telekom esetében pedig kedvező, hogy az osztalékszelvény leesése után is folytatni tudta az emelkedést. A héten már a jelentéseké lehet a főszerep, hiszen a pénteki piacnyitás előtt teszi közzé első negyedéves eredményeit az OTP és a Mol is. A többi blue chip jelentésére jövő hétig még várniuk kell a befektetőknek.
A weboldalon megjelenő tartalmakra az alábbi módon is feliratkozhat a WebTraderen keresztül:
Fiókom->Szolgáltatások->E-mail feliratkozások
Bővebb információ ezen a linken keresztül érhető el.
Tovább folytatja az emelkedést az OTP árfolyama, már a 18300 forintos szint felett tart a részvény. Az éves Közgyűlésen bejelentett lehetséges bankvásárlás pozitív hatással volt az árfolyamra is, péntek hajnalban pedig az OTP első negyedéves gyorsjelentése is érkezik, amelyre szintén kiemelten figyelhetnek a befektetők. A közelmúltban több céláremelés is érkezett a részvényre, amellyel a konszenzus is 21000 forint fölé emelkedett.
Az optimizmus tehát továbbra is nagy az OTP körül, a Bloomberg értesülései alapján pedig az OTP az észt Luminor bankra tehetett indikatív ajánlatot, amely a Baltikum egyik legjelentősebb bankja, méreteiben pedig az OTP bolgár leánybankjához hasonló. A bankcsoport a Blackstone többségi tulajdonában van, amely a Luminor eladását tervezi már egy ideje, az információk alapján 1,2-szeres könyv szerinti értéken. Ez elég magas vételárat jelentene, a tavalyi beszámolók alapján több mint 2 milliárd eurót. Amennyiben az OTP-nek sikerülne felvásárolnia a bankot, akkor valóban a története legnagyobb tranzakcióját hajtaná végre.
Az OTP napi grafikonja (2024. 05. 06. 11:00)
Nem mozdult jelentősen a Mol árfolyama az elmúlt héten, még mindig tartja a 3000 forint feletti szinteket, azonban a lendület a 3100 forintos szinthez közelítve elfogyott. Az 50 napos mozgóátlag továbbra is támasz lehet az árfolyamnak, hasonlóan a 200 napos mozgóátlaghoz. Emellett az enyhe emelkedő trend még mindig tart a részvénynél. A Mol szintén péntek hajnalban teszi közzé a gyorsjelentését, amely befolyásolhatja az árfolyamot. A gyorsjelentésig azonban elképzelhető a kivárás.
A Mol napi grafikonja (2024. 05. 06. 11:00)
Ugyan lassabb ütemben, de előző héten is folytatódott a Richter emelkedése, így már az 50 napos mozgóátlagig visszaerősödött az árfolyam. Ma délelőtt már a mozgóátlag felett is járt az árfolyam, viszont ezt nem volt képes tartósan átvinni, a hét során tehát már azt lehet figyelni, hogy képes lesz-e az akadályt leküzdeni a Richter részvénye. Fentebb a 9500, illetve 9900 forintos szintek jelenthetnek még ellenállást, tehát nem feltétlenül lesz egyszerű dolga a részvénynek az emelkedés folytatásával.
A cég kapcsán kisebb hír, hogy a belga Mithra gyógyszergyártó egyes eszközeinek megvásárlására vételi ajánlatott tett a Richter, de kötelező erejű megállapodás egyelőre nem született a felek közt. A Richter egyébként jövő hét kedden teszi közzé első negyedéves eredményeit, így a részvényesek is elsősorban erre várhatnak az elkövetkezendő napokban is.
A Richter napi grafikonja (2024. 05. 06. 10:45)
A gyengébb pénteki kereskedést követően ma ismét emelkedésnek indult a Telekom árfolyama, látható, hogy az osztalékszelvény leesését követően a 900 forintos szintek fontos támaszként tudtak üzemelni, így innen indult újból emelkedésnek a papír. Távolabb az 1000 forintos szint jelenthetne lélektanilag is fontos ellenállást a Telekom előtt, ehhez azonban még érdemi erősödésre lenne szükség. Védelmi szerepet az 50 napos mozgóátlag tölthet be, ennek mentén akár hosszabb távon is folytathatja az emelkedő trendjét a papír.
Jövő hét szerdán zárást követően teszi közzé az első negyedéves eredményeit a Telekom, amelyre várhatnak a befektetők. Várhatóan további bevételnövekedést realizálhat a társaság, hiszen az inflációkövető díjkorrekció továbbra is pozitív hatásokat eredményez, ráadásul a közműadó kivezetése a profitabilitást is javíthatja a bázishoz képest.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 05. 06. 10:15)
Opus
Igen gyenge hetet zárt az Opus részvénye a múlt hét során, tehát továbbra is inkább a technikai kép elgyengülését lehet kiemelni a részvény kapcsán. Még múlt hét hétfőn kezdett nagyobb korrekcióba az árfolyam, egy ponton 10 százalékos mínuszban is járt, ezzel letörve a 380 forintos támaszt. Ezt követően sem talált erőre a részvény, és nagyobb volatilitás mellett inkább csökkenő trend mutatkozott a grafikonon. Ma délelőtt egyelőre a 200 napos mozgóátlag felett tartózkodik az Opus részvénye, így esetleg még a mozgóátlag támogathatná a felpattanást. További javuláshoz a technikai képen először a 380 forintos szinttel kellene megbirkóznia a részvénynek, az viszont nem túl kedvező, hogy egészen 350 forintig leszúrt múlt héten az árfolyam, így lentebbi támaszokat itt tudunk csak behúzni.
Az Opus napi grafikonja (2024. 05. 06. 10:15)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.