Jó hangulatban indult Európa-szerte a kereskedés, és a hazai tőzsde is erősödéssel nyitott. A vezető részvényeknél szinte kivétel nélkül emelkedés látható, mindössze az Opus kivétel, valamint a Mol és a Magyar Telekom csak enyhe pluszban tartózkodik, így az OTP és a Richter emelkedése húzza felfele a BUX indexet is.
Emelkedéssel próbálkozik az OTP a 8400 forintos szintről, és a mai napi erősödéssel a 8800 forintos szint áttörése lehetne a cél. AZ elmúlt hetekben a 8600 és a 8000 forintos szintek között tartózkodott az árfolyam, így ezt a viszonylag szűk sávot kellene maga mögött hagynia a részvénynek. Az 50 napos mozgóátlag környékén kialakult egy magasabb mélypont, amely kedvező jel egy fordulat szempontjából, azonban, ha a több hónapos trendet nézzük, még mindig enyhe csökkenés látható. Az 50 napos mozgóátlag áttörésével ismét a 9000 forintos szintet, valamint feljebb a 9600 forintos lokális csúcsot célozhatná meg az árfolyam.
Közel áll az OTP a szlovén Nova KBM felvásárlásához. Még tavaly jelentette be az akvizíciót a magyar nagybank, így a szükséges engedélyek megszerzését követően véglegesítheti a tranzakciót az OTP. Az OTP a Nova KBM felvásárlásával az egyik legnagyobb piaci szereplővé lép elő a bankszektorban a Nova Ljubljanska Banka mellett.
Az OTP napi grafikonja (2022. 09. 12. 11:00)
Egyelőre még kitart az enyhe emelkedő trend a Mol grafikonján, azonban a 200 napos mozgóátlag letörése, és az elmúlt hetekben csökkenő árfolyam negatív jelzés. A 2600 forintos szint fontos támasz, amennyiben ezt letörné az árfolyam, akkor akár a 2400 forintos szintig is eshetne. Az olajárak a napokban szintén felfele indultak a több hónapos mélypontról, amely segíthet az árfolyamnak, illetve a javuló nemzetközi piaci hangulat is kedvezhet a Mol részvényének. Egy esetleges fordulatnál újra a mozgóátlagok szintjeit kellene áttörnie a részvénynek.
A Mol napi grafikonja (2022. 09. 12. 11:00)
A 200 napos mozgóátlagról pattanna a Richter árfolyama, láthatóan a múlt hét során sem tudta igazán letörni az átlagot, így elég erős támaszt nyújtott ez a 7660 forint körüli szint. Egyelőre jól teljesít a mai nap a Richter, így 1,5 százalékos pluszban áll az árfolyam. A 8400-8500 forintos szintek eléréséhez azonban nagyobb lendületre lehet még szükség, utoljára év elején tudott ennél is magasabb szinteken tartózkodni az árfolyam. Feljebb még a 9000 forintos szint is ellenállást képezhet a részvény előtt.
A lényegesebb támaszok nem sérültek, emellett igencsak pozitív, hogy a mozgóátlagokat nem törte egyelőre le erőteljesen a Richter. A 7270 forint alatt még a 6400 és 6800 forint közötti zónában épített ki magának védelmet a részvény. Az indikátorok jelenleg semleges tartományokban tartózkodnak, így nem jelentenének akadályt az árfolyam emelkedésének szempontjából.
Az elmúlt időszakban nem jelentek meg fontosabb hírek a Richter kapcsán, az elemzői konszenzus továbbra is optimista a részvény esetében, hiszen a konszenzusos célár továbbra is 10100 forint felett alakul. A jelenlegi szintekhez képest ennek elérése közel 30 százalékos felértékelődést jelentene.
A Richter napi grafikonja (2022. 09. 12. 10:30)
Nem tud igazán erőt mutatni a Telekom a magyar piacon, így ma is minimális elmozdulást produkált eddig, továbbá az augusztus végi 345 forintos szintektől szépen visszacsordogált a 314 forintos szintig a részvény. Lejjebb a 300 forint környéki támasz nyújthatna ismét segítéséget, míg ellenállásokat tekintve az 50 napos mozgóátlag áttörése okozhat kihívást. Emellett a 345 forintos szint, illetve a magasabban elhelyezkedő 200 napos mozgóátlag áttörése is komoly feladat lehet a Telekomnak.
Még múlt hétfőn jelentette be a vállalat, hogy egyszeri támogatással segíti a munkavállalóit a kialakult környezeti kihívások miatt, emellett a béreket is emelheti a cég 2023-tól. A hír következtében lefordult a Telekom árfolyama, így látható, hogy igencsak gyengén teljesített a múlt hét során a részvény, ezzel a piac teljesítményét is alulmúlta.
Az elemzői célárakat tekintve továbbra is alulárazottnak tűnik a Magyar Telekom, a konszenzus 470 forint körüli célárat határozott meg a Telekom esetében, így ez 49 százalékos felértékelődési potenciált jelent.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2022. 09. 12. 10:30)
Opus
Tovább folytatja az oldalazó mozgását az Opus, így a 141-158 forintos sávtól nem igazán tud elszakadni a részvény. Emellett az 50 napos mozgóátlagot sem tudta egyelőre áttörni az árfolyam, így ennek mentén folytathatja a csökkenő trendet a részvény. Jelentős változásra lenne szükség, hogy a távolabbi ellenállásokat célba vehesse az Opus, hiszen a 200 napos mozgóátlag felett, a 210 forint környéki szinteken található ellenállás.
Az Opus napi grafikonja (2022. 09. 12. 10:30)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.