Nem mutat érdemi erőt ma délelőtt a magyar tőzsde, így a BUX index is 50000 pont alatt tartózkodik, mivel a vezető részvények sem tudnak nagy javulást bemutatni. Ugyan a Richter és a Mol is kisebb pluszban tartózkodik, de az OTP 1 százalék körüli csökkenése sem sokat segít a piaci hangulat javulásán. A negyedéves eredmények közzétételére még várni kell, így hatalmas mozgások azért most nem várhatók egyelőre.
Nem tudott a 12000 forintos szint felett maradni az OTP árfolyama, és a mai délelőttön is kisebb visszaesést mutat a részvény. Az 50 napos mozgóátlag, mint támasz még mindig kitart, illetve a rövidtávú emelkedő trend is, így a technikai kép nem romlott jelentősen. A korábbi lokális csúcsok támaszt jelenthetnek az árfolyamnak, felfele pedig a 12000 és a 12100 forintos szintet kellene áttörnie a részvénynek.
Célárakban minimális változás történt az OTP esetében, az mBanku 17936 forintra emelte korábbi 16723 forintos célárát, ezzel pedig a konszenzus 13569 forintra emelkedett. Értékeltségben az OTP részvénye az egyéves előretekintő könyv szerinti érték 0,77-szeresén forog, amely most továbbra sem számít magasnak a bankrészvények között. Az első negyedév végén a részvényenkénti saját tőke 12065 forint volt.
Az OTP napi grafikonja (2023. 07. 10. 11:00)
A 3000 forintos szinteken megállt a Mol árfolyama, azonban lassan az oldalazó mozgással is letörheti az emelkedő trendet a részvény. Egyelőre nem látszik nagyobb erő a részvénynél, igaz, az elmúlt időszakban komolyabb ralit tudhat maga mögött a papír, tehát egy korrekció is időszerű lehet. Ebben az esetben a mozgóátlagok támaszt jelenthetnek az árfolyamnak, valamint az 50 napos mozgóátlag közel megegyezik egy korábbi lokális csúccsal 2900 forint környékén. Lejjebb a 2842 forintos csúcs környéke jelenthet még támaszt. Felfele már a 2022-es csúcs jelentene további akadályt az árfolyamnak, amennyiben egy erőgyűjtés után meg tudna indulni az árfolyam a 3000 forintos szintek fölé.
Múlt héten a Wood 3590-re emelte a Molra vonatkozó célárát, amely a jelenlegi árfolyamhoz képest közel 20 százalékkal magasabb. A konszenzus pedig 3344 forint a részvényre, amely szintén magasabb fair értéket feltételez a részvénynél.
A Mol napi grafikonja (2023. 07. 10. 11:00)
Nem mutatott nagyobb mozgásokat a Richter árfolyama az utóbbi napokban, főleg a 8250 és a 8500 forintos szintek között mozog a papír. Egyelőre az látszik, hogy az 50 napos mozgóátlag körül ingadozik a papír, vagyis a júniusi korrekciót azért bőven 8000 forintos szintek felett sikerült megfogni.
Az elmúlt napokban a forint érezhetően gyengült, ami az exportcégnek azért nem rossz hír, ugyanakkor a múltban azért nem volt annyira gyors a Richter esetleges reakciója az ilyen típusú mozgásokra. Az árazásokban inkább az lehet benne, hogy a forint ezeken a szinteken oldalaz, így vélhetően több gyengülésre lenne szükség ahhoz, hogy az árfolyam is erre tudjon reagálni. Emellett pár héten belül jön a legújabb gyorsjelentés, ami a következő hetekben már befolyásolhatja az árfolyamot is. Összességében viszont továbbra sincsen magasan árazva a papír, a technikai kép pedig a korrekció utáni megnyugvás jeleit kezdi mutatni, ami inkább pozitív hír lehet.
A Richter napi grafikonja (2023. 07. 10. 10:30)
Szűk sávban ragadt egyelőre a Magyar Telekom részvénye, hiszen már hetek óta oldalazó mozgás figyelhető meg a grafikonon, hol kisebb-nagyobb emelkedéseket, illetve visszacsúszásokat produkál az árfolyam. Azért azt látni kell, hogy a 400-404 forintos szintek azért kellő támaszt tudnak nyújtani egyelőre, így igazán nagy korrekcióról nehezen beszélhetnénk, a 438 forintos lokális csúcsok sincsenek túl messze. Negatívum azonban, hogy az 50 napos mozgóátlag fölé nem tudott kerülni a papír, így, ha elindulna lefelé a mozgóátlag, akkor kritikussá válhat ennek áttörése, különben kialakulhatna akár egy lefelé tartó trend a grafikonon.
Ma sem mutat érdemi erőt a részvény, bár a fontosabb támaszok már jó ideje nem sérültek érdemben, így a 380 forintos szint, esetleg a 200 napos mozgóátlag is védelmet nyújthatna a bajban. Az indikátorok is inkább semleges tartományokban helyezkednek el, így akadályt nem képeznének egy esetleges emelkedés előtt, így a befektetők valami impulzusra várhatnak.
Céláremelések nem érkeztek mostanság a Telekomra vonatkozóan, a gyorsjelentés közzététele majd csak augusztus 9-én lesz esedékes, ez akár megmozgathatná jobban az árfolyamot, habár még egy hónap van addig hátra. Az inflációkövető díjkorrekció a második negyedévben már teljes egészében éreztethette hatását, így ez akár nagyobb mértékű növekedést hozhatott a cég számaiban, így mindenképp érdemes lesz figyelni, hogyan teljesített ebben a periódusban a társaság. Emellett még korábban bejelentette a Telekom, hogy júliusban béremeléseket fog végre hajtani, így ez a második félévre 2,8 milliárd forintos költségemelkedést hozhat a társaság számára, bár a bevételek növelésével könnyedén kompenzálhatja ezt a Telekom.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 07. 10. 10:30)
Opus
Izgalmasan telt a június az Opus számára, hiszen a 100 forint körüli szintekről szempillantás alatt a 180 forintos szintekig tudott emelkedni az árfolyam, ezt követően kissé megint visszacsúszott a részvény, de így is 150 forint felett helyezkedik el. Ráadásul ma is felülteljesítő tud lenni az Opus a magyar piacon, így a 145 forintos támasz érintését követően egy újabb felpattanás vehette kezdetét még a múlt hét végén.
Támaszt tehát a 145, illetve a 135 forintos szintek nyújthatnak, korábban mindkét zóna ellenállásként szolgált az árfolyam számára. A mozgóátlagok helyzetére is érdemes figyelni, hiszen az aranykereszt képe is hamarosan kirajzolódhat, ilyenre utoljára 2021 januárjában volt példa, így ez akár egy fordulat jele is lehetne. Rövid távon az indikátorok képezhetnek némi akadályt az árfolyamemelkedés előtt, hiszen az RSI magas szintekről kezdett el csökkenni, míg az MACD még csak most adta be eladási jelzését.
Az Opus napi grafikonja (2023. 07. 10. 10:30)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.