Meggyőző teljesítményt produkált az elmúlt hónapok során a BUX, ezzel újabb és újabb lokális csúcsokra tudott eljutni az index. A vezető részvények ma délelőtt vegyes teljesítményt mutatnak, így a Mol, valamint a Telekom tud némi emelkedést mutatni, míg az OTP és a Richter gyengébben muzsikál. A piaci hangulat sokat javult idén, ez pedig a magyar piacon is éreztette hatását, így akár lehetne még tér a magyar részvények előtt is.

OTP

Kicsit visszább vett a lendületből az OTP, így napok óta inkább oldalazás jeleit mutatja, ma is minimális elmozdulás látható, de mindenképp pozitívum, hogy 12 ezer forint felett tudott maradni a részvény. A lokális csúcsoktól továbbra sem áll messze az árfolyam, emellett összességében azért emelkedő trend mutatkozik a grafikonon, így, ha javulna a piaci hangulat, akkor új lendületet vehetne a magyar bankpapír is. Feljebb még a 13 ezer forintos szintek szabhatnak lélektanilag is fontos akadályokat, ennek átlépését követően már a háborús időszakot megelőző szinteket vehetné célba az OTP.

A védelmi zónák is érintetlenül maradtak, így a 11500 forint körüli szintek, illetve lejjebb a 11 ezer forintos tartományt is érdemes figyelni. Látni kell, hogy a mozgóátlagok is felfele trendelnek, ez pedig akár támaszt nyújthatna az OTP-nek a következő időszakban. Az indikátorok ugyan nem állnak alacsony szinteken, de a kritikus tartományokból visszajött valamelyest az RSI, így akár óvatosabb emelkedéssel még meg is próbálkozhatna a részvény.

Az elmúlt hét során túl sok izgalmas esemény nem zajlott le az OTP körül, célárakat sem változtattak az elemzők, így továbbra is 13200 forint feletti konszenzusos célárat figyelhetünk meg. A második negyedéves jelentés mind a négy blue chip esetében majd csak augusztusban lesz esedékes, így addig fontosabb események nincsenek tervben, habár rendkívüli bejelentés bármikor érkezhet ettől függetlenül is.

Az OTP napi grafikonja (2023. 07. 03. 10:30)

Mol

Megakadt a Mol emelkedése az elmúlt napokban, a 3 ezer forintos szintektől nem igazán tud elszakadni az árfolyam, a befektetők is valamiféle impulzusra várhatnak, továbbá a 350 forintos részvényenkénti osztalékszelvény leesése is egyre közelebb van. Ez 11-12 százalék körüli hozamot biztosít a befektetőknek, amely a jelenlegi környezetben nem számít már gyenge hozamnak, így akár elképzelhető, hogy a következő hetekben is ezeken a szinteken ragad a Mol.

Támaszokat a mozgóátlagok mellett a 2800 forintos szintek esetleg a 2730 forint körüli zóna jelenthetik. Az indikátorok alapján van még tér a bővülésre, jelen állás szerint nem szabnának gátat egy emelkedő trend előtt. A konszenzusos célár elérése némi emelkedést jelentene a mostani szintekhez képest, bár így is 3200 forint alatti célár mutatkozik csupán.

Múlt pénteken a Mol az INA-val együtt felvásárolta az OMV Slovenija 92,95 százalékos részesedését. A vállalati érték 300 millió euró körüli eredményt mutat, az akvizíció hatására 170 új benzinkúttal bővíti a portfólióját a társaság. Hatalmas újdonságot nem tartogatott a hír, hiszen az engedélyt már korábban megkapták, így az árfolyam is csak mérsékelt emelkedést mutat ma reggel.

A Mol napi grafikonja (2023. 07. 03. 10:30)

Richter

Az utóbbi két hétben inkább egy emelkedő trend figyelhető meg a Richter részvényének napi grafikonján, ami azért inkább reményre adhat okot részvényesi körökben. Most a 8550 forint körüli szinteket kellene átlépnie az árfolyamnak először, mielőtt további emelkedésre kerülhetne sor. Amennyiben sikerrel venné ezt a tesztet az árfolyam, akár a 8800 forintos ellenállást is célba vehetné, ahonnan még az osztalékszelvény leesésekor fordult le az árfolyam.

Viszont kisebb eséssel indította ezt a hetet a Richter részvénye, várathat tehát magára az ellenállás áttörése, így inkább a támaszok kerülhetnek tesztelésre. Egyelőre az 50 napos mozgóátlag megfelelő támaszt nyújtott Richter papírjának, így először erről a szintről várható visszapattanás, de emellett még a 200 napos mozgóátlagnál is védelemre találhat az árfolyam egy leszúrás esetén. Az indikátorok semleges képet mutatnak egyelőre, bár az MACD közelebb került a vételi jelzés beadásához.

A Richter napi grafikonja (2023. 07. 03. 10:30)

Magyar Telekom

Egyelőre nem látható kijelölt irány a Magyar Telekom árfolyammozgásában, így a részvény előző héten is folytatta a 404-413 forint közötti tartományban való oldalazást. Tehát a technikai képen nem sok változás volt múlt héthez képest, ellenállások továbbra is 419, illetve 431 forintnál találhatóak, míg támaszokat 400 és 380 forintnál azonosíthatunk. Az indikátorok semleges képet mutatnak, így további iránykeresésre lehet kilátás a következő napokban is.

A Telekom részvényét illetően még mindig inkább optimisták a céget követő elemzők, így a célárakban sem volt látható visszavágás az utóbbi hetekben. A konszenzusos célár tehát 524 forint maradt, ami már majdnem 30 százalékos felértékelődést jelentene a jelenlegi piaci árfolyam mellett.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2023. 07. 03. 10:30)

Opus

Az előző hét sem telt izgalmak nélkül az Opus részvénye körül, a hét első felében ugyanis egyenesen kilőtt az árfolyam, és csütörtökön már a 190 forintos szintet is megközelítette, ezt követően viszont egy lefordulás zajlott le, és végül 160 forintos árfolyam mellett zárta a hetet az Opus papírja. A mai napon sem tud erőt felmutatni a részvény, így a délelőtt folyamán már több mint 5 százalékos mínuszban is tartózkodott az árfolyam, igaz, később már kisebb visszaerősödést láthattunk.

A gyengébb teljesítményt követően ma az RSI már megközelítette a 70-es lélektani határt, valamelyest lerontva a technikai képet, hiszen ennek a szintnek az átlépése klasszikusan értelmezve eladási jelzésnek tekinthető. Ugyan az MACD még vételt indikál, de érdemes megjegyezni, hogy az RSI-vel szemben visszatekintő adatokból dolgozik az indikátor, így sokszor késleltetve jelez csak.

Az Opus napi grafikonja (2023. 07. 03. 10:30)

Tartalom lezárása:2023.07.03 11:17
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Magyar blue chipek: Elfogyott az erő a hazai piacon
KBC Equitas | 2023.06.26 11:35
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Bizonytalan hangulat a magyar tőzsdén
KBC Equitas | 2023.06.19 11:29
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Kitörés az OTP-nél
KBC Equitas | 2023.06.12 11:53
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Új idei csúcson a BUX
KBC Equitas | 2023.06.05 11:57
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: Álmosan kezdte a hetet a magyar piac
KBC Equitas | 2023.05.30 12:03
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus
Magyar blue chipek: A magyar tőzsdén sincs nagy mozgás
KBC Equitas | 2023.05.22 11:45
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

JP Morgan: Kitarthat az emelkedő trend?

Mohácsi Mihály | 2024.09.18 15:46
Fontos szintek közeléből fordult az árfolyam

Újra eljött az aranybányák ideje?

Grébel Szabolcs | 2024.09.18 14:54
Erős időszak következhet

7 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.09.18 08:31
Fed, kötvényhozamok, forint, amerikai gazdaság