Nem teljesít rosszul a magyar tőzsde az elmúlt időszakban, bár a tavalyi évhez képest van honnan visszajönnie például az OTP árfolyamának, de most kitörés látható, amellyel az idei évi csúcsára emelkedett az árfolyam, valamint a Mol is erősen teljesít, és az idei évben a Magyar Telekom részvénye is emelkedő trendet mutat. A BUX index ezzel már az 50000 pontos szintet közelíti, és szintén új idei csúcson jár.
Új éves csúcsra emelkedett az OTP árfolyama, ezzel pedig sikerült áttörnie a részvénynek a 11600 forintos szintet, amely a korábbi lokális csúcs volt. Innen, amennyiben a kitörés megerősítésre kerül, akár célba vehető a 13500 forintos szint is, ahol már tavaly óta nem járt az árfolyam. Rövidtávon látszódhat enyhe túlvettség a részvénynél, így arra is érdemes lehet figyelni, hogy visszateszteli-e az árfolyam a 11600-as szintet, vagy folytatja tovább a ralit a részvény. Támaszt már a 11600 forintos szint jelenthet első körben, lentebb pedig az 50 és a 200 napos mozgóátlag.
Friss célárában a Goldman Sachs 15900-as értéket határozott meg vételi ajánlás mellett. A Morgan Stanley pedig szintén megemelte az OTP-re vonatkozó célárát 14000 forintra 12500 forintról. A konszenzus ezzel 13000 forint fölé tudott emelkedni, amely a jelenlegi árfolyamhoz képest 15 százalékkal magasabb.
Az elmúlt héten az OTP romániai leánybankjának eladásával kapcsolatban szóba került az Unicredit, mint lehetséges érdeklődő, sajtóinformációk alapján 300-400 millió euró körüli összeget is ajánlhatna az OTP romániai bankjáért. Az OTP Romániában alacsony piaci részesedéssel rendelkezik, és nem tudott megfelelően növekedni, valamint a bank profitabilitása sem magas az OTP Csoporton belül, emiatt is vizsgálhatja az eladás lehetőségét az OTP:
Az OTP heti grafikonja (2023. 06. 12. 10:30)
A 3000-es szint felett jár a Mol árfolyama, ezzel pedig fontos ellenállásszinteket közelített meg a részvény. Az emelkedő trend egyelőre töretlen, azonban az indikátorok alapján már a túlvettség jelei látszódnak. Rövidtávon ezzel növekedett az esélye egy korrekciónak, de egyelőre a nemzetközi piaci hangulat sem rossz. A további emelkedéshez mindenképpen a 3050 körüli szinteket át kellene törnie az árfolyamnak. Lefele a 2900-as korábbi csúcs jelenthet támaszt, valamint a mozgóátlagok.
A Mol részvényére változatlanul 3270 forint a konszenzusos célár, amely a jelenlegi árfolyamhoz képest még mindig 8 százalékkal magasabb. Az osztalékfizetés csak júliusban fog következni, azonban a részvényenként 350 forintos osztalék nagyobb leesést eredményezhet az árfolyamban.
A Mol napi grafikonja (2023. 06. 12. 10:30)
Előző héten esett le a Richter részvényéről a 390 forintos osztalékszelvény, így nem meglepő módon az árfolyamban nagyobb mínusz volt látható. Az osztalék leesése után az volt a kérdés, hogy milyen szintekre csúszik vissza az árfolyam, végül az osztalékszelvénynél valamelyest kisebb volt a visszaesés, így 280 forinttal lentebb nyitott az árfolyam szerdán. A hét második felében viszont már a 8400 forintos szintet is letörte az árfolyam, így a korábbi ellenállás nem tudott támaszként megfelelni. Az viszont jó hír lehet, hogy a mozgóátlagok továbbra is védelmet nyújthatnak a Richter részvényének egy lecsorgás esetén, de lentebb még a 8000 forintos szint közelében is menedékre találhat az árfolyam. Érdemes figyelemmel követnünk ezeket a támaszokat, hiszen az osztalék leesése után inkább lecsorgás jellemezte az árfolyam mozgását, így kérdéses, hogy melyik szinten tud erőre találni Richter részvénye.
Abban az esetben, ha mégis felfelé tudna megindulni a részvény, akár megpróbálkozhatna a 8400, illetve a fentebb a 8550 forintos ellenállások áttörésével is. Amennyiben újból sikerülne átvinnie ezeket a szinteket az árfolyamnak, a következő akadályt már az idei csúcsot kijelölő 8785-ös szint jelentené. Az indikátorok viszont inkább egy negatív trendforduló képét mutatják, az MACD jelzése még múlt héten fordult eladásba, valamint az RSI is túlvett szintekről esett vissza.
A Richter napi grafikonja (2023. 06. 12. 10:45)
Kisebb eséssel zárta az előző hetet a Telekom részvénye, ezzel alulteljesítő maradt az egyébként szépen emelkedő a magyar tőzsdén. Így már az 50 napos mozgóátlagot is letörte az árfolyam, most úgy tűnik, 409 forint környékén talált menedékre az árfolyam, így akár innen próbálhatna meg újból emelkedésnek indulni a részvény. Először tehát az 50 napos mozgóátlaggal kellene megküzdenie az árfolyamnak, majd a 419 forintos ellenállás jelentené a következő akadályt egy emelkedés során.
Egyelőre viszont nem mutat erőt a Telekom részvénye, hiszen ezt a hetet is oldalazással kezdte az árfolyam. A 409 forintos szint letörése tovább rontaná a részvény technikai képét, ebben az esetben még 400 forint környékén azonosíthatunk egy további támaszszintet. Az indikátorok inkább lefelé trendelnek, és messze vannak egyelőre a túladottságot jelző szintektől, tehát trendforduló ezek alapján nem várható.
A Magyar Telekom heti grafikonja (2023. 06. 12. 10:45)
Opus
Kitört az Opus árfolyama, így a részvény már 119 forint felett is járt ma délelőtt. Az emelkedés még múlt hét pénteken kezdődött, amikor is több mint 4 százalékos pluszban zárt a részvény, megtörve ezzel a május eleje óta tartó lecsorgást. Az emelkedéssel az 50 hetes mozgóátlag szintjét is átvitte az árfolyam, de az igazi tesztet a 117 forintos szint tartós áttörése jelentené, hiszen ez a szint igencsak erős támasznak bizonyult az elmúlt hónapok során.
Az emelkedés mögött az állhat, hogy csütörtökön esedékes az Opus 2023. évi első negyedéves jelentése, ami akár pozitív meglepetéseket is tartalmazhat, ezzel megmozgatva a részvényeseket. Hosszabb idősíkon viszont az látható, hogy folyamatosan esik az Opus árfolyama, annak ellenére, hogy időről-időre láthattunk egy-egy nagyobb kitörést, ezt követően viszont rendre visszaesett a korábbi szintekre az árfolyam. Így az elmúlt két nap történései után korai még kimondani, hogy megfordulni látszik a hosszú távú csökkenő trend, de az emelkedéssel akár már a korábbi támaszokban is újból bízhat az Opus részvénye, ezzel valamelyest javítva a technikai képen.
Az Opus napi grafikonja (2023. 05. 12. 10:45)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.