Óvatos mozgás figyelhető meg a magyar piacon, pénteken már az OTP és a Mol jelentésére várhatnak a befektetők, míg a Richter, illetve a Telekom csak következő héten teszi közzé a friss jelentését. A piacon egyébként a Telekom tudott némileg kiemelkedni, amely fontos ellenállási szinteket tört át a múlt hét során, továbbá a ma reggelt is erősen kezdte a papír, bár némileg elfogyott a lendülete. A többi vezető részvény kisebb megtorpanást mutat egyelőre, a nemzetközi hangulat sem túl acélos, az amerikai választás körüli bizonytalanság Európában is óvatosságra intheti a befektetőket.

OTP

Nagy változás nem figyelhető meg az OTP technikai képében, az 50 napos mozgóátlag jól tartja az árfolyamot. A részvény jelenleg valamivel a 19000 forintos szint alatt jár, de az emelkedő trend még nem sérült. Felfele az idei év csúcsai jelenthetnek ellenállást, míg a mozgóátlagok támaszt. Az OTP negyedéves gyorsjelentése pénteken érkezik, amellyel kapcsolatban várakozásaink pozitívak. A jelentés utáni piaci mozgások során persze megnövekedhet a volatilitás, bár az elmúlt 4-5 negyedévben az OTP részvénye nem reagált hevesen a gyorsjelentésben közzétett számokra.

Az OTP napi grafikonja (2024. 11. 04. 11:00)

Mol

Az elmúlt napokban újra inkább lefele mozgott a Mol árfolyama, jelenleg a 2600 forintos szintet közelíti. Ez a támasz egyelőre még kitart, azonban a fordulathoz továbbra is a mozgóátlagok áttörése lenne szükséges. A héten a befektetők figyelme a pénteken érkező gyorsjelentésre irányulhat, amelyben stabil számokat várunk. A külső környezet továbbra is támogató, azonban a mai napon az olajárak emelkedésével a Mol még mindig nem tud emelkedni.

A Mol napi grafikonja (2024. 11. 04. 11:00)

Richter

A Richter kapcsán is a közelgő gyorsjelentésre várnak a befektetők, ami november 12-én kedden, piacnyitás előtt érkezik majd. Múlt héten már kiemeltük, hogy alapvetően erős jelentésre számítunk, az alaptevékenység javulása pedig a főbb számok szintjén is látható lehet majd. A Vraylar kapcsán egyébként láthattuk már az AbbVie jelentéséből, hogy több mint 16 százalékkal nőtt az értékesítés éves alapon a negyedév során, ez összességében várakozásunknak megfelelő.

Az utóbbi másfél hónapban inkább oldalazást mutatott a papír, tartósan nem sikerült áttörni a 11 ezer forintos szinteket. Látni kell, hogy egy nagyobb emelkedés konszolidációja valósult meg ezzel, technikailag pedig az 50 napos mozgóátlagot érdemes figyelni, ami jelenleg 10 850 forintnál található. A következő napokban alighanem a nemzetközi piaci hangulat, majd pedig a gyorsjelentés mozgathatja az árfolyamot, a technikai kép így rövid távon talán nem annyira releváns most.

A Richter napi grafikonja (2024. 11. 04. 10:30)

Magyar Telekom

Erőteljes kitörést produkált az elmúlt időben a Telekom, amely sikeresen átjutott az 1100 forintos szinteken, ami sokáig kiemelt ellenállásként funkcionált. Újabb lélektanilag is fontos akadályt az 1200 forintos szint képezhet, illetve érdemes lesz követni, hogy hosszabb távon az 1100 forintos szint képes lesz-e védelmet biztosítani, ezzel pedig egy új sávban való mozgás jöhetne el a következő időben. A friss negyedéves számokat majd jövő szerdán teszi közzé a Telekom piaczárást követően, az erről szóló várakozásokat múlt héten közzétettük, várhatóan tovább folytathatta a dinamikus növekedést ebben a periódusban is a cég, többek között az inflációs korrekciónak és az erős felhasználói bázisnak köszönhetően.

A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 11. 04. 10:30)

Opus

Múlt hét csütörtökön fellendülést mutatott az Opus árfolyama, ezzel sikerült az 520 forintos szinttől is eltávolodnia. Egyelőre viszont láthatóan az 524-es szinttel gyűlik meg a baja a papírnak, ma reggel is ennek közelében mozog az árfolyam. Sok fontos hír nem érkezett mostanában a cég felől, még korábban jelentették be, hogy a mai naptól kezdve újraindul a részvény-visszavásárlási program. Az Opus csak később, december 13-án teszi közzé majd harmadik negyedéves eredményeit.

Az Opus napi grafikonja (2024. 11. 04. 10:30)

Tartalom lezárása:2024.11.04 11:26
Időtartam:Rövid táv (néhány hét)
Elemzői kitettség:Az elemzés szerzője a fenti értékpapírból nem rendelkezik részvényekkel.
Egészséges növekedés jöhet a Richtertől
Cinkotai Norbert | 2024.10.31 11:52
November 12-én reggel jön a gyorsjelentés.
OTP: További javulás jöhet a hitelezésben
Grébel Szabolcs | 2024.10.31 09:27
November 8-án érkezik a jelentés
Mol: Stabil teljesítmény várható
Grébel Szabolcs | 2024.10.29 11:26
November 8-án érkezik a jelentés
Magyar blue chipek: Óvatos emelkedést mutat a magyar piac
Varga Dániel | 2024.10.21 11:31
OTP, Mol, Richter, Magyar Telekom, Opus

jogi nyilatkozat

A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.

Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.

A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.

A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.

A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.

A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.

A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.

A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.

Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.

A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.

A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok 

A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.

8 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.05 08:27
Amerikai elnökválasztás, forint, olaj, Ford

12 fontos hír ma reggel

K&H Értékpapír | 2024.11.04 08:36
Wizz Air, Berkshire Hathaway, Apple, Nvidia