Szeptember nem csak a nemzetközi piacokon, de a hazai tőzsdén is gyengébben indult, az előző hét második fele viszont már erősebben alakult. Ezzel 73 ezer pont környékére emelkedett vissza a BUX árfolyama, így ezen a héten már ennek a szintnek tartós áttörésén dolgozhatna az index. Az OTP részvénye oldalazást követően tudott megindulni felfele, de a pénteket már a Mol is nagyobb pluszban tudta zárni. Ma délelőtt inkább óvatos mozgások láthatóak a blue chipek körében, hasonlóan a többi európai piachoz, a befektetők a szerdai amerikai kamatdöntésre várhatnak egyelőre.
Stabilan tartja magát az OTP árfolyama a 18000 forintos szint felett. Az idei évi csúcs jelenthet ellenállást az árfolyamnak, de egyelőre csak e szint közelében tartózkodik a részvény. Lefele a 18000 forintos szint, valamint a 17000 és a 17600 forintos szintek jelenthetnek támaszt az árfolyamnak. A lendület a korábbi rali után már alábbhagyott az OTP részvényénél, kisebb volatilitás mellett így stabilitást mutatja a bankrészvény.
Az OTP napi grafikonja (2024. 09. 16. 10:30)
Továbbra sem teljesít jól a Mol árfolyama, a csökkenő trendet nem törte meg a részvény, bár a Barátság kőolajvezetékkel, és a kőolaj-szállításokkal kapcsolatos kockázatok csökkentek. Természetesen az olajárak esése sem kedvez az energiaszektornak. Az idei évi mélypont 2564 forint, ettől szinttől nem sokkal van feljebb az árfolyam. A fordulathoz a csökkenő trendet át kellene törnie az árfolyamnak, a technikai kép addig negatív. Jelenleg a 2700 forintos szint felett történhetne meg a fordulat, felfele pedig újabb ellenállás a 2790 forintos szint lenne. Lefele a 2600 forintos szint, valamint az idei évi mélypont szintje jelenthet támaszt.
A Mol heti grafikonja (2024. 09. 16. 10:30)
Kiemelkedik ma délelőtt a magyar piacon a Richter, hiszen 1 százalékos emelkedést tudott bemutatni, ráadásul lassan a 11000 forintos szintet közelítheti a papír. Június óta egyébként erős emelkedő trendben mozog a papír, kisebb kilengésekkel ugyan, de sikerült tartós emelkedést produkálnia az elmúlt hónapokban a Richternek. A forint továbbra sem mutat markáns elmozdulást egyik irányba sem, de a 394 forint körüli EURHUF árfolyam összességében nem kedvezőtlen a Richter számára.
Ma reggel a Richter 100 százalékos tulajdonában lévő leányvállalata, a Richter BioLogics Gmbh & Co KG bejelentette, hogy befejezte a kapacitásbővítő beruházását, valamint átadta az új biotechnológiai üzemét az észak-németországi Bovenauban. A részletes bejelentés a BÉT honlapján megtalálható.
A Richter napi grafikonja (2024. 09. 16. 11:30)
Nyár elején sikeresen áttörte az 1000 forintos szintet a Telekom részvénye, ezt követően az 1100 forintos szintet is elérte nyár közben, de látható, hogy az 1000-1100 forintos sávból egyelőre nem tudott kimozdulni az árfolyam, így az elmúlt hónapokban érdemi teljesítményt nem tudott letenni az asztalra a részvény. Ráadásul az elmúlt hetekben egy 30 forint körüli sávban oldalazik csak a papír, így új impulzusra várhatnak a befektetők, a meggyőző negyedéves jelentés sem tudta új sávba terelni az árfolyamot. A következő negyedéves jelentés még odébb van, várhatóan folytathatja a növekedést a Telekom, ebben a díjkorrekció, illetve az erősödő kereslet a magasabb sávszélességű internetelőfizetések iránt nyújt segítséget.
Az indikátorok nem tartózkodnak magas szinten, ráadásul az 1000 forintos szint változatlanul erős támasznak minősül, emellett a 945 forintos szint, valamint a 200 napos mozgóátlag képezhet védelmet. Ahhoz, hogy érdemben javuljon a technikai kép, az 50 napos mozgóátlagon kellene elsősorban átjutnia a részvénynek, ezt követően vehetné célba az 1100 forintos szintet a Telekom.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2024. 09. 16. 10:30)
Opus
Oldalazással töltötte az előző hetet az Opus részvénye, az árfolyam nem tud elszakadni a 460 forintos szinttől tartósan. A technikai kép tehát nem változott érdemben az elmúlt egy hét során, továbbra is a 460 forint körüli szintek állítanak akadályt az emelkedés előtt, míg támaszt az 50 napos mozgóátlag nyújthat. Az indikátorokat elnézve a negatív fordulat sem kizárható, az RSI változatlanul a túladott szintek közelében mozog, míg az MACD egyre közelebb kerül az eladási jelzés beadásához. A társaság második negyedéves eredményeire még szeptember 30-áig kell várni, addig is óvatosabb piaci mozgásokra lehet számítani.
Az Opus napi grafikonja (2024. 09. 16. 10:00)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, az elemzésben nevesített vagy ajánlott pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.