Vegyesen teltek az utóbbi napok a magyar részvénypiacon, ebben a nemzetközi piacokon tapasztalt volatilis mozgások is szerepet játszhattak. Az OTP árfolyama nem mutatott egyértelmű irányt, míg a Mol és a Richter papírja inkább gyengélkedett. Pozitív kivétel a Magyar Telekom volt, a telekommunikációs cég részvénye nagyobb lendületet vett a korábbi korrekciót követően, és már az 1700 forint körüli szinteken jár.
Mozgalmas héten van túl az OTP részvénye, a múlt hétfői kereskedést még egy nagyobb, majdnem 4 százalékos visszaeséssel zárta a papír, és kedden már az 50 napos mozgóátlag szintjéig is leszúrt az árfolyam. Ezt követően viszont javuló pályára állt a részvény, így a hetet végül éppen ott zárta, ahol az előzőt, 24 800 forinton. Ezt a szintet egyelőre viszont nem képes átvinni, továbbá fentebb a lélektani 25 ezer forintos zóna is ellenállást jelenthet rövid távon. Nincs tehát egyszerű dolga az emelkedéssel az OTP-nek, amíg ezek a szintek tartják magukat.
Az indikátorok viszont már fordulatot mutatnak, hiszen az MACD jelzése vételbe váltott a mai napon, de az RSI is újra megindult felfele a korábbi semleges szintekről. Továbbá az 50 napos mozgóátlag láthatóan egy erős védelmi zónának bizonyul a napi grafikonon, ez még támogathatja az árfolyam emelkedését.
Az utóbbi napokban inkább a nemzetközi folyamatok, semmint az OTP egyedi fundamentumai mozgatták a bankpapír árfolyamát, ez a trend várhatóan az előttünk álló időszakban is folytatódhat. Tehát az ukrán-orosz tárgyalások alakulása, vagy akár az általános európaci piaci hangulat is hatással lehet az OTP rövid távú teljesítményére, de hosszabb távon természetesen az OTP fundamentumai is mérvadóak. Ezek alapján pedig kitarthat a bankpapír erős teljesítménye, mivel az európai piacokon nagyobb hitelvolumen-bővülés mutatkozott az elmúlt időszakban, ami pozitív hatással lehet a várható profitokra. Emellett a részvény továbbra sem forog magas értékeltségi mutatókon, az előretekintő P/E ráta még mindig alacsonyabb a háború előtti szinteknél, míg az 1,3-as P/BV mutató nem tűnik magasnak a 23 százalék feletti sajáttőke-arányos megtérülés mellett.
Az OTP napi grafikonja (2025. 03. 17. 10:30)
Továbbra sem mutatott nagy erősödést a Mol részvénye, amely az előző héten 1,7 százalékos mínuszban zárt, kisebb pénteki visszapattanást követően. Világpiacon az olajárak és gázárak is abbahagyták az esést, ami hosszútávon pozitív hatással lehet az olajtársaságra. Technikailag szépen kirajzolódik, ahogy a Mol árfolyama az 50 napos mozgóátlagot tesztelte, amely továbbra is fontos támaszt nyújthat 2766 forint környékén.
A Mol napi grafikonja (2025. 03. 17. 11:00)
Megnyugvást mutat a Richter árfolyama az utóbbi napokban, egyelőre 10 400 forint körül mozog a papír, ahol a 200 napos mozgóátlag is található. Technikailag ez a támasz egyelőre erősnek tűnik, rövid ideig viszont a 10 200 forintos szinteket is tesztelte a papír. Nagyobb eseményekre nem került sor az elmúlt napokban, összességében a nemzetközi hangulat rövid távú változása az, ami a Richtert is befolyásolja, miközben a forint 400 körül mozog, szintén oldalazást mutatva.
A Richter napi grafikonja (2025. 03. 17. 10:15)
Ma délelőtt is folytatja az emelkedő trendjét a Magyar Telekom, amely új lokális csúcsokat tudott így elérni, így az 1700 forintos szinteket is áttörte egyelőre részvény. Az 50 napos mozgóátlag mutatja az irányt a Telekom számára, azonban az utóbbi időben ettől is eltávolodott immár az árfolyam, ebben a javuló fundamentumok, valamint a kedvező osztalék bejelentése játszhatott fontosabb szerepet. Anyavállalatunk, a Patria Finance, 1870 forintra emelte a korábbi 1460 forintos intézményi célárát, kiemelve a növekedési kilátásokat, az erős profitabilitást, illetve a magasabb osztalékkilátásokat. Ezek alapján van még tér a Telekom előtt, a konszenzusos célár is 1800 forint felett jár, ami további felértékelődési potenciált jelez.
További hír a Telekom kapcsán, hogy 1,7 milliárd forint összegű részvény-visszavásárlási programot hajt végre. Ez az összeg még a tavalyi program keretéből maradt meg, a negyedéves riport kapcsán bejelentett idei 39,9 milliárd forintos visszavásárlási programot nem érinti, ennek menetéről később nyújt majd tájékoztatást a társaság.
A Magyar Telekom napi grafikonja (2025. 03. 17. 10:30)
Opus
Folytatta a csökkenő trendet az Opus, amely több mint 5 százalék mínuszban zárta az előző hetet. Az árfolyam így visszatért az 50 napos mozgóátlag szintjére, jelenleg a közelében ingadozik. A részvény a csökkenés ellenére is több mint 8 százalékos pluszban van az év elejéhez képest, amely így a BUX-hoz képest már alulteljesítőnek számít.
Az Opus napi grafikonja (2025. 03. 17. 11:00)
jogi nyilatkozat
A fenti marketingközleményt a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe (a továbbiakban: „K&H Értékpapír”) állította össze. A K&H Értékpapír semmilyen garanciát vagy felelősséget nem vállal arra, hogy a leírt szcenáriók, előrejelzések és kockázatok a piaci várakozásokat tükrözik és valóságban is beigazolódnak. A marketingközleményben szereplő bármilyen előrejelzés pusztán tájékoztató jellegű. A pénzügyi eszközök értéke, ára vagy a belőlük származó jövedelem változhat, illetve az árfolyamváltozások ezeket befolyásolhatják. Ezen változások következtében a pénzügyi eszközökbe történő befektetés értéke csökkenhet. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeli teljesítményre. A számszerű adatok általánosak, tájékoztató jellegűek, csak a szerző adott időpontban készített összeállítását tükrözik, és későbbi módosítás tárgyát képezhetik. A marketingközleményben szereplő információk a készítők által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, azonban azok pontosságával és teljességével, valamint időbeliségével kapcsolatban a készítők semmilyen felelősséget nem vállalnak.
Amennyiben a marketingközleményben a K&H Értékpapír további marketingközleményein alapuló ajánlások szerepelnek, azok soha nem értelmezhetők a kapcsolódó marketingközleményben foglalt iránymutatások nélkül.
A Patria Finance, a.s.-szel való együttműködés keretében létrejött, több szerzőt feltüntető marketingközlemények esetében az eredeti, cseh nyelvű marketingközlemény szerzője a Patria Finance, a.s. megjelölt munkavállalója, a magyar nyelvű fordítást, illetve a lektorálást pedig a K&H Értékpapír munkavállalója végzi, így az érintett marketingközlemény tartalma lényegében megegyezik az eredeti cseh nyelvű marketingközleménnyel.
A K&H Értékpapír semmilyen módon nem garantálja, hogy a marketingközleményben említett pénzügyi instrumentumok megfelelnek az Ön igényeinek. A K&H Értékpapír a jogszabályoknak megfelelően elvégzi az értékesített termékek célpiaci vizsgálatát. A vizsgálat keretében értékeli a termékek jellemzőit, valamint az ügyfelekről rendelkezésére álló – befektetővédelmi kérdőív kitöltése révén megszerzett - információkat. Weboldalunk látogatói az anyagainkban feltüntetett pénzügyi instrumentumok tekintetében az azokban megjelölt célpiacon kívülre is eshetnek.
A K&H Értékpapír jelen marketingközlemény útján nem nyújt konkrét és személyre szóló befektetési tanácsadást, a benne foglaltak nem minősíthetők pénzügyi eszköz jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó ajánlattételi felhívásnak vagy ajánlatnak, befektetési elemzésnek, pénzügyi elemzésnek, befektetéssel kapcsolatos kutatásnak, pénzügyi, adó- vagy jogi tanácsadásnak, így a marketingközleményben szereplő információkat Ön csak saját felelősségre használhatja fel.
A marketingközleményben említett pénzügyi eszközök, illetve befektetési stratégiák nem alkalmasak minden befektető számára. Az abban szereplő vélemények és ajánlások nem veszik figyelembe az egyes ügyfelek egyéni helyzetét és személyes körülményeit, pénzügyi helyzetét, ismereteit, tapasztalatait, céljait vagy igényeit, valamint nem hivatottak konkrét pénzügyi eszközöket vagy befektetési stratégiákat ajánlani az egyes befektetőknek. A marketingközlemény elsősorban olyan befektetők számára készült, akiktől elvárható, hogy befektetési döntéseiket saját maguk, önállóan hozzák meg és döntsenek a marketingközleménnyel érintett pénzügyi eszközökbe történő befektetés célszerűségéről, figyelembe véve különösen az árat, a lehetséges veszélyeket és kockázatokat, saját befektetési stratégiájukat, valamint saját jogi, adózási és pénzügyi helyzetüket. A marketingközlemény maga nem képezheti a befektetési döntések egyetlen alapját.
A befektetőnek a befektetés alkalmasságának megítélése szempontjából szükséges lehet saját felelősségre szakmai tanácsot kérnie, ideértve az adótanácsadást is, a marketingközleményben nevesített pénzügyi eszközökkel, egyéb befektetési eszközökkel, befektetési stratégiákkal kapcsolatban.
A K&H Értékpapír működését anyavállalata révén a cseh pénzügyi felügyelet, a CNB (Czech National Bank) ellenőrzi, egyes, jogszabályban nevesített tárgykörök esetében pedig az MNB (Magyar Nemzeti Bank) is jogosult hatáskörében eljárni.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jogszabályban rögzített szabad felhasználás eseteit kivéve kizárólag a K&H Értékpapír előzetes írásbeli engedélyével lehet a jelen marketingközlemény tartalmát rögzíteni, többszörözni, terjeszteni, mások számára hozzáférhetővé tenni, nyilvánosan előadni, sugárzással nyilvánossághoz közvetíteni vagy átdolgozni.
A jelen marketingközlemény nem a befektetéssel kapcsolatos kutatás függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem érinti a befektetéssel kapcsolatos kutatás terjesztését megelőző kereskedésre vonatkozó tiltás.
A K&H Értékpapír jelen marketingközleményre is kiterjedő módon megfelelő belső eljárásokat dolgozott ki és működtet az összeférhetetlenségi esetek elkerülése, illetve közzététele érdekében. A jelen marketingközlemény készítésében részt vevő személyekre vonatkozó és a marketingközleménnyel kapcsolatos egyéb lényeges információkat a következő oldalon, a linkre kattintva talál: Anyagaink jellemzői, összeférhetetlenségi szabályok
A 2023. december 31. előtti keltezésű tartalmakat eredetileg a KBC Securities Magyarországi Fióktelepe állította össze, és a KBC Equitas oldalán (www.kbcequitas.hu) voltak elérhetőek.